Амбарцумян, Каріме Мікаеловна.
    Вплив римського права на сучасний інститут віндикації у цивільному праві України [Текст] / К. М. Амбарцумян // Держава і право. - 2013. - Вип. 61. - С. 171-178. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Римське право
   Цивільний кодекс--Україна

Кл.слова (ненормовані):
віндикація -- патер фамілія -- позов шляхом петиторної формули
Анотація: Надано характеристику віндикації у різні етапи її становлення у римському праві.





    Кузнєцова, Н.
    Цивільний кодекс України: визнані здобутки кодифікації [Текст] / Н. Кузнєцова, А. Довгерт // Право України. - 2014. - № 2. - С. 9-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний кодекс--Україна
Анотація: Стаття присвячена визнаним здобуткам кодифікації норм цивільного права України. Підводячи підсумки 10-річної дії ЦК України, автори наголошують на тому, що прийняття нового ЦК України, навіть в існуючому, досить спотвореному вигляді у порівнянні з його проектами після першого і другого парламентських читань, який знаходиться в оточенні неринкового та протидіючого Господарського кодексу і подібного законодавства, є, безперечно, найбільш суттєвим кроком на шляху демократичних перетворень за всі роки реформ у незалежній Україні.


Дод.точки доступу:
Довгерт, А.




    Луць, В.
    Інститут договору в цивільному праві України [Текст] / В. Луць // Право України. - 2014. - № 2. - С. 25-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Договірне право--Україна
   Цивільний кодекс--Україна

Анотація: У статті підкреслюється феноменальна роль договору як універсальної правової конструкції у механізмі правового регулювання суспільних відносин. Договірне право- це один із основних інститутів цивільного права, бо саме завдяки договору забезпечується правове регулювання відносин майнового обороту на засадах юридичної рівності, вільного волевиявлення і майнової самостійності його учасників. У статті аналізується судова практика у спорах, що виникають при застосуванні засобів захисту порушених цивільних прав, а також як важливий напрям подальшого розвитку "договірного" законодавства України зазначається його адаптація до стандартів Європейського Союзу.





    Сібільов, М.
    Цивільно-правовий договір як регулятор суспільних відносин [Текст] / М. Сібільов // Право України. - 2014. - № 2. - С. 34-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Договірне право--Договори--Юридична природа
   Цивільний кодекс--Україна

Анотація: У статті аналізується зміна ролі цивільно-правового договору у регулюванні цивільних відносин. За часів існування радянського права договір не визнавався регулятором суспільних відносин. У механізмі правового регулювання, яке було державним (зовнішнім), йому була відведене роль лише юридичного факту. Розробка і прийняття чинного ЦК України як кодексу приватного права суттєво змінило роль договору. Аналіз норм про співвідношення актів законодавства і договору, закріплених у ст. 6 ЦК України, свідчить, що договір визнається регулятором цивільних відносин у сфері договірного права. Таке регулювання є внутрішнім (саморегулюванням), яке розглядається формою втілення принципу свободи договору у реальність. Розглянуті межі саморегулювання договірних (правочинних) відносин.





    Харитонов, Є.
    Елементи диспозитивного та імперативного регулювання цивільних відносин у Цивільному кодексі України [Текст] / Є. Харитонов // Право України. - 2014. - № 2. - С. 45-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільні правовідносини--Регулювання
   Цивільний кодекс--Україна

Анотація: У статті розглядаються проблемні питання використання у цивільно-правовому регулюванні (зокрема, у ЦК України) диспозитивного та імперативного методів





    Кохановська, О.
    Регулювання немайнових відносин у Цивільному кодексі України: десятирічний досвід [Текст] / О. Кохановська // Право України. - 2014. - № 2. - С. 57-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Немайнові права--Цивільне право--Україна
   Цивільний кодекс--Україна

Анотація: Стаття присвячена проблемам регулювання немайнових відносин у Цивільному кодексі України з олгяду на 10 років досвіду, який був набутий законодавцем і цивілістами у цих питаннях. Аналізуються три найважливіших інститути: особистих немайнових прав фізичних осіб, права інтелектуальної власності та інформаційних прав. Доводиться вирішальна роль інформації як об'єкта цивільних прав і врегулювання інформаційних відносин у сучасному цивільному законодавстві. Підкреслюється актуальність розробок у сфері особистих немайнових прав осіб і роль європейських стандартів у формуванні вітчизняного законодавства у цій сфері.





    Спасибо-Фатєєва, І.
    Юридичні особи за Цивільним кодексом України [Текст] / І. Спасибо-Фатєєва // Право України. - 2014. - № 2. - С. 70-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Юридичні особи--Види--Україна
   Цивільний кодекс--Україна

Анотація: У статті розглядається система юридичних осіб України. Звертається увага на їх дві організаційно-правові форми (товариства, установи), а також аналізується можливість інших організаційно-правових форм. Вказується на різні види юридичних осіб у межах відомих класифікацій товариств на підприємницькі та непідприємницькі. Порушується питання про доцільність поділу юридичних осіб на комерційні та некомерційні, а товариств- на товариства і корпорації. Пропонується розширити регулювання Господарським кодексом України некомерційних юридичних осіб.





    Венедіктова, І.
    Нормативне закріплення положень щодо охоронюваного законом інтересу в Цивільному кодексі України [Текст] / І. Венедіктова // Право України. - 2014. - № 2. - С. 80-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний кодекс--Україна
Анотація: Стаття присвячена аналізу статей Цивільного кодексу України, що містять норми про охоронювані законом інтереси. Автором проаналізовано підходи до розкриття поняття інтересу і представлено авторське тлумачення цього терміна. Виокремлено специфіку охоронюваних законом інтересів в абсолютних правовідносинах (речових, спадкових, у сфері інтелектуальної власності, особистих немайнових прав) і відносних правовідносинах (договірних, деліктних та інших недоговірних зобов'язань). Досліджено форми і способи цивільно-правового захисту охоронюваних законом інтересів у приватному праві. Зроблено висновки щодо термінологічного закріплення охоронюваних законом інтересів у Цивільному кодексі України.





    Харитонова, О.
    Цивільний кодекс України і проблеми вдосконалення законодавства про інтелектуальну власність [Текст] / О. Харитонова // Право України. - 2014. - № 2. - С. 139-149. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Законодавство
   Цивільний кодекс--Україна

Анотація: Автором статті здійснено аналіз галузевої належності "права інтелектуальної власності", яка зумовлена передусім особливостями предмета і методу, а також концепцією (ідеологією) правового регулювання, якою визначаються цілі, призначення та функції останнього.





    Галянтич, М.
    Значення Цивільного кодексу України у правовому регулюванні житлових відносин [Текст] / М. Галянтич // Право України. - 2014. - № 2. - С. 162-170. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Житлове право--Житлові правовідносини
   Цивільний кодекс--Україна

Анотація: У статті комплексно досліджуються норми Цивільного кодексу України 2003 р. та їх вплив на правове регулювання житлових відносин.