Перевальський, В.
    Істинно народний. Слово про Анатолія Базилевича [Текст] / В. Перевальський // Образотворче мистецтво. - 2005. - № 4. - С. 38-45
Рубрики: Художники українські--Персоналії, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Книжкова графіка
Анотація: Про творчість видатного художника Анатолія Базилевича, якому вдалося віднайти єдність художньої мови, універсальність стилю і конкретність манери виконання для вираження у візуальних образах розмаїття сюжетів. Самою вдалою книжковою графікою Анатолія Базилевича були ілюстрації до поеми Івана Котляревського " Енеїда ".


Дод.точки доступу:
Базилевич, Анатолій Дмитрович (укр. худож., заслуж. діяч мистецтв ; 1926-2005) \про нього\




    Зелінська, Р. С.
    Віконце у світ Катерини Білокур [Текст] / Р. С. Зелінська, М. А. Хлонь // Шкільна бібліотека. - 2014. - N 11(листопад). - С. 80-82 : ілюстр.
Рубрики: Сценарії--Художники українські
   Художники українські--Персоналії, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Сценарії заходів про Білокур К. В.
Анотація: Сценарій заходу, присвяченого 115-річчю від дня народження К. В. Білокур.


Дод.точки доступу:
Хлонь, М. А.; Білокур, Катерина Василівна (укр. худож., майстер нар. декор. живопису, представниця «наївного мистецтва». ; 1900-1961) \про неї\




    Корусь, О.
    "Грації та блазні" Ольги Рапай [Текст] / О. Корусь // Народна творчість та етнологія. - 2015. - N 2(березень-квітень). - С. 129-130 : ілюстр.
Рубрики: Порцеляна--Виставик--Київ, місто (Україна), 2015 р.
   Художники українські--Персоналії, 20 ст.

Анотація: Розповідь про виставку виробів з порцеляни Ольги Рапай "Грації та блазні", яка проходила у Музеї "Духовні скарби України" з 3 по 15 квітня 2015 р.


Дод.точки доступу:
Рапай, Ольга Петрівна (1929-2012) \про неї\




   
    Талант з України [Текст] : 115 років від дня народження Василя Хмелюка // Шкільна бібліотека. - 2018. - N 6(червень). - С. 17-18 : ілюстр.
Рубрики: Художники українські--Персоналії, 20 ст.
   Поезія українська--Художній текст, 20 ст.

Анотація: Біографія українського художника В. Хмелюка та деякі його вірші.


Дод.точки доступу:
Хмелюк, Василь Михайлович (укр. маляр-постімпресіоніст і поет ; 1903-1986) \про нього\




    Скляренко, Г.
    Історія одного портрета: Максим Рильський і Зиновій Толкачов [Текст] / Г. Скляренко // Народна творчість та етнологія. - 2020. - N 2(березень-квітень). - С. 58-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Художники українські--Персоналії, 20 ст.
   Письменники українські--Персоналії, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
взаємодія культур
Анотація: Статтю присвячено історії створення в 1948 році київським художником З. Толкачовим портрета М. Рильського, що зберігається в колекції Національного художнього музею України. Виконаний у камерній техніці пастелі, портрет наповнений глибоким психологізмом, уважним проникненням у внутрішній світ великого поета, науковця та громадського діяча.
Художник і поет приятелювали впродовж багатьох років. У 1930-х були сусідами в славетному київському будинку письменників "Роліт". У 1939 році М. Рильський написав схвальну статтю про персональну виставку З. Толкачова, присвячену 80-річчю Шолом-Алейхема, яка вийшла друком в журналі "Образотворче мистецтво", та присвятив цим творам свій вірш, що також надрукували у згаданому часопису. Інтерес до творів художника був не випадковим: у 1920-х роках М. Рильський перекладав українською вірші єврейських поетів.
Під час сталінських ідеологічних компаній "з боротьби з космополітизмом і буржуазним націоналізмом" обоє - художник і поет - зазнали суворої критики. З. Толкачов, зокрема, зміг повернутися до активного художнього життя лише в 1960-х. У другій половині 1940-х років він створив серію портретів українських письменників, що нині становить історико-художню цінність. Серед них був портрет М. Рильського.


Дод.точки доступу:
Толкачов, Зиновій Шендрович \про нього\; Рильський, Максим Тадейович (укр. поет, пер., публіцист, громад. діяч ; 1895-1964) \про нього\




   
    В серці художника живе поет [Текст] : 80 років від дня народження Мирослава Аронця // Шкільна бібліотека. - 2021. - N 2(лютий). - С. 12-13
Рубрики: Художники українські--Персоналії, 20 ст.
Анотація: Розповідається про життя і творчість Мирослава Аронця - українського художника, поета, прозаїка і мистецтвознавеця, члена Національної спілки художників України.


Дод.точки доступу:
Аронець, Мирослав Михайлович (р. н. 1941) \про нього\




    Дацюк, Євген.
    Чотири іпостасі гулагівського патріарха [Текст] : Миколі Сарма-Соколовському - 90 літ! / Євген Дацюк // Дзвін. - 2000. - № 9. - С. 138-141
Рубрики: Бандуристи українські--Персоналії, 20 ст.
   Художники українські--Персоналії, 20 ст.



Дод.точки доступу:
Сарма-Соколовський, Микола Олександрович (укр. бандурист, поет, худож., священик, політв'язень ; 1910-2001) \про нього\