Міщенко, В. І.
    Основні напрями забезпечення стабільності фінансового сектору України в контексті глобалізаційних процесів [Текст] / В. І. Міщенко, С. В. Міщенко // Фінанси України. - 2008. - № 5. - С. 56-69
Рубрики: Фінансова криза--Світова
Анотація: Висвітлено основні причини й наслідки світової фінансової кризи 2007 року.


Дод.точки доступу:
Міщенко, С. В.




    Уманців, Ю. М.
    Глобальні фінансові виклики: світовий досвід та українські реалії [Текст] / Ю. М. Уманців // Фінанси України. - 2009. - № 1. - С. 73-85. - Библиогр.: 25 назв
Рубрики: Фінансова криза--Світова
Анотація: Проаназізовано основні причини виникнення світової фінансової кризи. З'ясовано чинники та визначено механізми поширення кризових явищ на фінансовому ринку.





    Сапір, Жак.
    Глобальні фінанси в кризі: попередня оцінка кризи й того, як ми в неї потрапили [Текст] / Ж. Сапір // Економіка і прогнозування. - 2008. - № 4. - С. 7-26
Рубрики: Фінансова криза--Світова
Анотація: Поточна фінансова криза стала однією з найважливіших міжнародних подій і може бути порівняна з світовою фінансовою кризою 1997-1999 рр.





    Барановський, О. І.
    Економіка "мильних бульбашок" [Текст] / О. І. Барановський // Економіка і прогнозування. - 2008. - № 4. - С. 45-68. - Библиогр.: с. 68 (36 назв)
Рубрики: Фінансова криза--Світова
   Фінансовий ринок--Криза

Анотація: Визначено сутність "бульбашок" у сфері економіки. Виявлено особливості "мильних бульбашок" на ринках акцій і споживчих кредитів, у сфері кредитування придбання нерухомості, надання позик середньому і малому бізнесу, на ринках нерухомості і деривативів; "мильних бульбашок" як наслідку надконцентрації ринкового, кредитного, відсоткового, валютного ризиків і ризику ліквідності та проаналізовано їх еволюцію. Розглянуто специфіку "перегріву" економіки (ринку).





    Барановський, О. І.
    Економіка "мильних бульбашок" [Текст] / О. І. Барановський // Економіка і прогнозування. - 2009. - № 1. - С. 7-23. - Библиогр.: с. 23 (62 назви)
Рубрики: Фінансова криза--Світова
Анотація: Визначено сутність "бульбашок" у сфері економіки. Виявлено особливості "мильних бульбашок" на ринках акції і споживчих кредитів, у сфері кредитування придбання нерухомості.





    Шелудько, Н. М.
    Реструктуризація банківського сектора в умовах світової фінансової кризи: міжнародний досвід і доцільність його використання в Україні [Текст] / Н. М. Шелудько // Економіка і прогнозування. - 2009. - № 1. - С. 24-34. - Библиогр.: с. 34 (7 назв)
Рубрики: Фінансова криза--Світова
   Банківський сектор--Реструктуризація--Світова криза

Анотація: Узагальнено сучасний світовий досвід реструктуризації банків в умовах розгортання світової фінансово-економічної кризи.





    Нечай, А.
    Державне регулювання фінансово-економічної кризи: можливо чи необхідно? [Текст] / А. Нечай // Право України. - 2009. - № 6. - С. 147-153. - Библиогр.: с. 153 (9 назв)
Рубрики: Фінансова криза--Світова





    Столярчук, Ярослава Михайлівна.
    Глобальні фінансові дисбаланси та їх наслідки для світової фінансової стабільності [Текст] / Я.М. Столярчук // Проблеми науки. - 2009. - № 7. - С. 43-50. - Библиогр.: с.50 (17 назв.)
Рубрики: Фінансовий глобалізм
   Фінансові дисбаланси

   Фінансова криза--Світова

Анотація: У статті доведено, що фінансовий глобалізм створює структурні передумови для нагромадження у світовій економіці фінансових дисбалансів, які макроекономічна політика держав практично не може подолати, а здатна лише пристосовуватися до коливань глобальної фінансової кон'юнктури.





    Вовчак, Ольга.
    Причини та наслідки впливу світової фінансової кризи на розвиток банківського і реального сектору економіки України [Текст] / О. Вовчак // Вісник Національного банку України. - 2009. - № 8. - С. 22-25. - Бібліогр. в кінці ст.16 (назв)
Рубрики: Фінансова криза--Світова
Анотація: Аналізуються причини виникнення світового фінансово-економічного кризису, визначається ступінь его впливу на реальний і банківський сектор економіки окремих країн світу і України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Богдан, Т. П.
    Глобальна фінансова криза та виклики для економічної політики в посткризовий період [Текст] / Т. П. Богдан // Фінанси України. - 2010. - № 6. - С. 3-14. - Библиогр.: 17 назв
Рубрики: Фінансова криза--Світова
   Економічна політика--Посткризовий період

Анотація: Розкрито глибинні недоліки моделі ринкового фундаменталізму і політики економічного лібералізму, які привели до виникнення світової фінансової кризи. З урахуванням виявлених чинників запропоновано комплекс заходів фінансової політики держави, реалізація яких сприятиме зниженню системних ризиків і посиленню стійкості фінансової системи до впливу негативних факторів у майбутньому.





    Собкевич, Оксана Володимирівна.
    Позиції та перспективи України на світовому ринку капіталу в умовах посилення фінансової кризи [Текст] / О.В. Собкевич, В.Г. Савенко // Проблеми науки. - 2010. - № 2. - С. 43-51. - Библиогр.: с. 51 (17 назв.)
Рубрики: Світовий ринок капіталу
   Фінансова криза--Світова

   Інвестування економіки України

   Міжнародний рух капіталу

Анотація: У статті здійснено аналіз динаміки світових фінансово-інвестиційних потоків, виявлено тенденції міжнародного руху капіталів у галузевому та регіональному розрізі, досліджено вплив фінансової кризи на стан інвестування економіки України і надано науково-практичні рекомендації щодо покращення позицій України на світовому ринку капіталу.


Дод.точки доступу:
Савенко, Вікторія Геннадіївна




    Швайка, Михайло.
    Світова фінансова криза та шляхи її подолання [Текст] / Михайло Швайка, Анна Пельо // Віче. - 2011. - № 6. - С. 29-32
Рубрики: Фінансова криза--Світова
   Фінансова система--Світова

Анотація: Автори висвітлюють причини виникнення світової фінансової кризи у широкому історичному аспекті, пов’язуючи її з доларом, який, ставши світовою резервною валютою, не впорався з цією новою функцією. Наголошують на необхідності створення світової валютної системи, яка не належала б жодній країні і не використовувалася б нею у власних інтересах та на доцільності запровадження світової валюти.


Дод.точки доступу:
Пельо, Анна
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Лондар, С. Л.
    Співробітництво України та МВФ як фактор макрофінансової стабілізації [Текст] / С. Л. Лондар, К. В. Кузнєцов // Фінанси України. - 2015. - № 4. - С. 48-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-МВФ
   Фінансова криза--Світова

Анотація: У статті проведено аналіз, узагальнення та оцінку досвіду виходу з фінансово-економічної кризи за допомогою інструментарію МВФ таких країн, як Іспанія і Греція, та спроектовано особливості цього досвіду та можливості його використання в умовах України.


Дод.точки доступу:
Кузнєцов, К. В.