Фесенко, Геннадій.
    Таємнича жовна чорна - птах року - 2008 [Текст] / Г. Фесенко // Біологія і хімія в школі. - 2008. - №2. - С. 2 обкладинки, С.21,35,53.
Рубрики: Фауна--Україна
Кл.слова (ненормовані):
птахи - дятли
Анотація: У словниках української мови зазначається, що слова "дятел" і "жовна" є синонімами. Втім птахи, за якими в науці закріпилась назва "дятел", мають строкате , зазвичай біло-чорне забарвлення, а в птахів із назвою "жовна" -чорне. Значну користь приносить жовна чорна, знищуючи осередки розмноження шкідників дерев. Місця гніздування - Полісся, Лісостеп.





    Куцоконь, Юлія.
    Нові види риб у фауні України: ротань-головешка [Текст] / Юлія Куцоконь // Біологія і хімія в школі. - 2010. - № 3. - С. 2,3 обкл, 47-48. : ілюстр.
Рубрики: Фауна--Україна
   Іхтіологія--Ротань-головешка--Дослідження

Анотація: В статті розповідається про активне перевезення риб, яке почалося в минулому столітті з одних регіонів до інших. Метою цих переміщень було поліпшення рибогосподарської якості ставків і водосховищ. Через безглузду поведінку акваріумістів в Україні прижилися хижі та малоцінні види, такі як сонячний окунь, ротань-головешка. Саме про ротань-головешка розповідається в статті, та про його поширення в Україні.