Єфіменко , Л. М.
    Розвиток творчих здібностей учнів на уроках української мови та літератури [Текст] / Л. М. Єфіменко // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2009. - № 19-20. - С. 18-30. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Українська мова--Українська література--Методика викладання
Анотація: Розробки уроків з української мови та літератури.





    Семенів, Н. Л.
    Комп’ютерні технології на уроках української мови та літератури [Текст] / Н. Л. Семенів // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2010. - № 2. - С. 2-4. - Бібліогр. наприкінці ст.4
Рубрики: Українська мова--Українська література--Методика викладання
   Комп’ютерні технології

Анотація: В статті йдеться про впровадження комп’ютерних технологій на уроках української мови та літератури та в експерементальній перевірці ефективності їх застосування. Предмет дослідження - дидактичні засади нових інформаційних технологій.





    Пересунько, Т. М.
    Сенкан на уроках української мови та літератури [Текст] / Т. М. Пересунько // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2010. - № 8. - С. 6-7. - Бібліогр. наприкінці ст. 7
Рубрики: Українська мова--Українська література--Методика викладання
Анотація: Автор розповідає про застосування в роботі вчителя інтерактивних технологій, які б проектували креативні якості особистості учня: фантазію, натхнення, ініціативу, нестандартність, непересічність, наявність власної точки зору. Найбільше учням подобається сенкан. Це міні-стратегія, яка підсумовує інформацію, висловлює складні ідеї, відчкття й уявлення в декількох словах. Використовувати синквейн можна під час навчання будь-якого предмета. Має чітку структуру. Це 5-рядковий вірш, який відкидає будь-яку другорядну інформацію.





    Пересунько, Т. М.
    Організаційний момент на уроці української мови та літератури : теорія, практика, інновації [Текст] / Т. М. Пересунько // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2010. - № 10. - С. 5-10. - Бібліогр. наприкінці ст. 10
Рубрики: Українська мова--Українська література--Методика викладання
Анотація: Як правильно почати урок, налаштувати дітей на продуктивну роботу, створити сприятливий психологічний клімат на уроці словесності? Як розминка допомагає здійснювати комунікативно-діяльнісний підхід до вивчення мови? Про це ви дізнаєтеся в матеріалі вчителя-методиста Т. М. Пересунько.





    Шеховцова, О. Р.
    Синтез інноватики й традиції в методиці - веління часу й запорука успішного навчання [Текст] / О. Р. Шеховцова // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2015. - № 19-21. - С. 2-13. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Українська мова--Українська література--Методика викладання
Анотація: На сучасному етапі викладання української мови та літератури вчителеві слід творчо використовувати набуті знання в нестандартній і змінній ситуації, виявляти конструктивність в організації, плануванні навчально-виховного процесу для забезпечення точності у визначенні цілей і завдань, у правильному виборі способів їх досягнення.