Назаренко, О.
    Що нам дає поезія діаспори? [Текст] / О.Назаренко // Дивослово. - 2000. - N 10. - С. 58-59
Рубрики: Українська література
   Українська діаспора






    Траф'як, М.
    Внесок східної української діаспори в розвиток російської та світової культур [Текст] / М.Траф'як // Сучасність. - 2000. - N: 10. - С. 86-95.
Рубрики: Культура. Культурологія
   Культура України--Історія

   Українська діаспора






    Булгак , О. В.
    Український археолог, історик, етнолог, мистецтвознавець [Текст] : до 125-річчя від дня народження В.М.Щербаківського (1876-1957) / О.В.Булгак // Календар знаменних і пам'ятних дат. - Київ, 2001. - С. 99-104. - Бібліогр.:с.103-104.
Рубрики: Історичні науки
   Етнологічні науки

   Мистецтвознавство

   Українська діаспора



Дод.точки доступу:
Щербаківський, В.М. \про нього\




    Тарнашинська, Л. Б.
    Три мистецькі світи [Текст] : до 70-річчя від дня народження Емми Андієвської (1931) / Л.Б.Тарнашинська // Календар знаменних і пам'ятних дат. - Київ, 2001. - С. 105-108. - Бібліогр.:108 с.
Рубрики: Українська література, XX ст.
   Українська література, XX ст.--Андієвська Е.--Біографія

   Українська діаспора



Дод.точки доступу:
Андієвська, Емма Іванівна (укр. письм, поетеса та худож., що працює у стилі сюрреалізму та герметизму ; 1931-) \про неї\




    Козлакова, Галина Олексіївна.
    Вища освіта в Канаді: деякі враження про університети Оттави і Торонто [Текст] / Г. О. Козлакова // Вища освіта України. - 2011. - № 1. - С. 114-119. - Библиогр.: с. 119 (12 назв.)
Рубрики: Канадські університети--Адміністрування
   Педагогічна підготовка вчителів--Особливості

   Українська діаспора

Кл.слова (ненормовані):
Автономія -- Кампус
Анотація: У статті представлено узагальнення досвіду функціонування установ вищої освіти у Канаді, опис деяких навчальних програм Університету Торонто і пропозиції щодо перспектив наукової співпраці та спільної підготовки науково-педагогічних кадрів з представниками української діаспори в Канаді.





    Підсуха, Оксана.
    Директор Музею української діаспори Оксана Підсуха: "Наша пошукова робота інколи нагадує детектив" [Текст] : [інтерв'ю з дир. Музею укр. діаспори Оксаною Підсухою / спілкувалась Ірина Івер] / Оксана Підсуха // Урядовий кур'єр. - 2018. - 11 січ. (№ 6). - С. 8
Рубрики: Музей української діаспори--Київ
   Українська діаспора



Дод.точки доступу:
Івер, Ірина \спілкувалась.\




    Миколаєнко, Алла.
    Українське видавництво "Смолоскип" в еміграції: еволюція від часопису до видавництва [Текст] / Алла Миколаєнко // Вісник Книжкової палати. - 2019. - № 5. - С. 37-40. - Бібліогр.: 5 назв
Рубрики: Історія видавничої справи в Україні--Видавництво ,,Смолоскип"
   Історія української періодики -- Журнали--"Смолоскип"

   Українська діаспора


Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Pozniak, O. V.
    Ukrainian Migrants in Europe: Situation Depending on the Region of Stay [Текст] / O. V. Pozniak // Демографія та соціальна економіка. - 2021. - № 2. - С. 110-126
Рубрики: Трудова міграція
   Міграційна політика

   Українська діаспора

Анотація: Україна є одним з найбільших донорів населення та робочої сили в Європі. Оцінювання міграції українців до країн Європи базується на даних трьох загальнонаціональних опитувань щодо зовнішньої трудової міграції (2008, 2012, 2017), опитування в рамках проєкту TEMPER за участю автора (2017–2018), а також даних низки інших досліджень української трудової міграції, проведених в Україні та країнах-реципієнтах. Метою статті є порівняльний аналіз міграції українців до різних регіонів Європи. Методи дослідження: системний підхід, метод комплексного використання інформації з різних джерел, порівняльний та графічний методи. Науковою новизною статті є виявлення особливостей зовнішньої трудової міграції громадян України залежно від географічного напрямку переміщень. Проаналізовано зміни в тенденціях зовнішньої трудової міграції українців, що відбулися за часів незалежності. Проведено порів няльний аналіз міграції українців до Західної та Східної Європи. Показано, що трудові поїздки до сусідніх з Україною країн здебільшого залишаються циркулярними та короткочасними. Міграція до Західної Європи характеризується переходом від циркулярної до постійної міграції з формуванням нових українських діаспор у країнах-реципієнтах. Проаналізовано склад мігрантів до Західної Європи за статтю, віком, рівнем освіти, регіонами походження, правовим статусом перебування за кордоном то що у порівнянні з українськими мігрантами до Східної Європи та зайнятим населенням України. Особливу увагу приділено професійному складу мігрантів до та після виїзду. Зроблено висновок, що збільшення частки Європейського Союзу в структурі зовнішньої трудової міграції з України є позитивним явищем, оскільки сприяє поширенню європейських цінностей в українському суспільстві. Оцінюються майбутні тенденції української міграції, зокрема в контексті епідемії COVID-19. Представлені пропозиції щодо удосконалення міграційної політики України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)