Влялько, І.
    Проект угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом: аналіз правовідносин та положень щодо врегулювання державних закупівель [Текст] / І. Влялько // Право України. - 2013. - № 6. - С. 136-144. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію
Анотація: Статтю присвячено дослідженню проблем сучасного стану правовідносин між Україною та Євросоюзом щодо проекту Угоди про асоціацію, яка може бути підписана на прикінці цього року. Визначено етапи розвитку правовідносин у цій сфері, також вказано, що Україна приймає нормативні акти щодо європейської інтеграції та докладає зусиль для завершення роботи щодо схвалення Угоди Євросоюзом.





    Шаров, В.
    Вичахлий оптимізм завтрашньої перспективи. Чому влада гальмує ратифікацію Угоди про асоціацію України з ЄС? [Текст] / В. Шаров // Юридичний вісник України. - 2014. - 23-29 серп. (№ 34). - С. 4
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію





    Панченко, Ю.
    "Угода після підписання і ратифікації починає жити своїм життям" [Текст] / Ю. Панченко // Українське слово. - 2014. - 20-26 серп. (№ 34). - С. 6-7
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію





    Силіна, Т.
    Угода про асоціацію: ходіння по муках [Текст] / Т. Силіна // Дзеркало тижня. - 2014. - 20 верес. (№ 33). - С. 3
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію





    Помінчук, Надія.
    Дорожня карта євроінтеграційних реформ на 2015 рік [Текст] / Н. Помінчук // Фінансовий контроль. - 2015. - № 4. - С. 54-57
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію





    Германова, Ольга.
    (Р) Еволюція реформ. Чи стане євроінтеграція основним рушієм змін в Україні? [Текст] / О. Германова // Вісник Міністерства доходів і зборів України. - 2014. - № 47. - С. 48-49
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію





    Редзюк, Є. В.
    Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і підписання Директив ЄС: можливі ризики для вітчизняного ринку цінних паперів [Текст] / Є. В. Редзюк // Фінанси України. - 2015. - № 1. - С. 98-110. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію
   Цінні папери--Ринок

Анотація: У статті зазначено, що регулювання ринку цінних паперів країнами ЄС спрямоване на гармонійний і транспарентний розвиток фінансових інструментів як у межах національних ринків, так і з урахуванням можливості їх виходу на міжнародні фінансові ринки.





    Пустовойт, О. В.
    Політика розвитку внутрішнього ринку та Угода про асоціацію Україна - ЄС: спільність і суперечність завдань [Текст] / О. В. Пустовойт // Економіка і прогнозування. - 2015. - № 1. - С. 49-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію
   Внутрішній ринок--Україна

Анотація: Досліджено закономірності зростання внутрішнього ринку України, проаналізовано досвід проведення на ньому в 2000-2013 рр. державної політики, оцінено її результативність після вступу України до СОТ і підписання Угоди про асоціацію з ЄС та здатність вирішити дві ключові проблеми розвитку вітчизняної економіки- одночасно збільшити купівельну спроможність споживачів та активізувати інвестиційну діяльність у секторі товарного виробництва.





    Муравйов, Віктор.
    Правовий механізм реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом [Текст] / В. Муравйов // Віче. - 2015. - № 8. - С. 10-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію





    Марищенко, Лариса.
    Угода про асоціацію: і шанс на успіх, і випробування на міцність [Текст] / Л. Марищенко // Віче. - 2015. - № 11. - С. 20-21
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію





    Ван Елсувеге, П.
    Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом як інноваційний правовий інструмент [Текст] / П. Ван Елсувеге // Право України. - 2015. - № 8. - С. 9-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію
Анотація: У статті аналізуються положення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом (далі- УА). Автор стверджує, що УА створює нові правові засади особливої форми політичної асоціації та економічної інтеграції, які відзначаються трьома особливостями: всеохоплюючим, комплексним й обумовленим характером. Порівнюючи угоди ЄС із третіми країнами, автор вказує на те, що УА є новим правовим документом, який передбачає запровадження нового типу інтеграції в ЄС без набуття членства.





    Муравйов, В.
    Організаційно-правовий механізм реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом [Текст] / В. Муравйов // Право України. - 2015. - № 8. - С. 17-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію
Анотація: Стаття присвячена дослідженню правових механізмів імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом з урахуванням змін та доповнень, запроваджених відповідно до Лісабонського договору. Спеціальна увага приділена питанням співвідношення права ЄС та права України, а також існуючим способам імплементації права Євросоюзу у правопорядку України. Визначено кроки з удосконалення правового механізму реалізації права ЄС у внутрішньому правопорядку України.





    Петров, Р.
    Конституційні аспекти імплементації угод про асоціацію між Європейським Союзом та Україною, Молдовою і Грузією [Текст] / Р. Петров // Право України. - 2015. - № 8. - С. 33-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію
   Молдова-ЄС--Угода про асоціацію

   Грузія-ЄС--Угода про асоціацію

Анотація: Метою цієї статті є аналіз можливих конституційних викликів, які можуть постати перед Україною, Молдовою та Грузією в процесі імплементації угод про асоціацію в їх правові системи. Особлива увага приділяється двом основним питанням цього складного процесу. Перше питання полягає в тому, яким чином забезпечити ефективну імплементацію угод про асоціацію в правові системи України, Молдови та Грузії. Друге- стосується способів вирішення можливих неузгодженостей при застосуванні положень угод про асоціацію і конституцій цих держав.





    Костюченко, Я.
    Актуальні питання інституційного механізму Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом [Текст] / Я. Костюченко // Право України. - 2015. - № 8. - С. 42-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію
Анотація: Укладання Україною регіональних торговельних угод зумовлює появу окремих інституційних механізмів, що покликані не лише розширювати та поглиблювати торгівлю, а й служать основою для захисту прав та інтересів осіб у регіональних відносинах з іншими державами та/або міжнародними організаціями. Досліджено інституційний механізм Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Визначено порядок формування, процедури та повноваження щодо прийняття рішень Радою асоціації, Комітетом асоціації, Парламентським комітетом асоціації, Платформою громадянського суспільства. Визначені механізми врегулювання спорів на основі застосування інституційного механізму Угоди.





    Березовська, І.
    Концепція прозорості в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом [Текст] / І. Березовська // Право України. - 2015. - № 8. - С. 53-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію
Анотація: Статтю присвячено дослідженню положень щодо прозорості в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Встановлено, що у праві ЄС концепція прозорості набула значного поширення. При цьому її зміст відрізняється залежно від сфери застосування.





    Микієвич, М.
    Імплементація права ЄС у сфері інтелектуальної власності в рамках реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом [Текст] / М. Микієвич, Н. Сорока // Право України. - 2015. - № 8. - С. 65-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію
   Інтелектуальна власність--Захист прав--Міжнародні зобов'язання--Україна

Анотація: Стаття присвячена актуальним питанням виконання міжнародних зобов'язань України з імплементації норм права Європейського Союзу у сфері захисту прав інтелектуальної власності в рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Особливу увагу у дослідженні приділено аналізу положень Угоди в частині захисту права інтелектуальної власності.


Дод.точки доступу:
Сорока, Н.




    Смирнова, К.
    Імплементація положень про конкуренцію в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом [Текст] / К. Смирнова // Право України. - 2015. - № 8. - С. 75-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію
   Конкуренція--Правове регулювання

Анотація: Стаття присвячена дослідженню теоретичних і практичних аспектів імплементації норм Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, що регулюють відносини конкуренції між сторонами. В межах розгляду кожної зі сфер правового регулювання конкуренції виокремлюються конкретні пропозиції щодо вдосконалення національного законодавства з метою імплементації Угоди про асоціацію (внесення змін до існуючих нормативно-правових актів і розроблення нових).





    Влялько, І.
    Імплементація положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у сфері державних закупівель [Текст] / І. Влялько // Право України. - 2015. - № 8. - С. 83-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію
   Державні закупівлі--Правовий аспект--Україна

Анотація: Статтю присвячено дослідженню проблем сучасного стану імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у сфері державних закупівель. Визначено етапи розвитку правовідносин у цій сфері. Проаналізовано зміни та досягнення правового регулювання держзакупівель в Україні та нові законодавчі ініціативи.





    Федорова, А.
    Місце та роль соціальної політики в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом [Текст] / А. Федорова // Право України. - 2015. - № 8. - С. 93-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію
   Соціальна політика--Правове регулювання--Україна

Анотація: Віднесення питань соціальної політики до цілей Європейського Союзу та постійне зростання їх ролі і значення відображаються і в угоді про асоціацію з Україною. Особлива увага приділяється аналізу змісту розширених спеціальних положень в угодах про асоціацію між ЄС та Україною, Грузією, Молдовою у порівнянні з угодами про партнерство та співробітництво з цими країнами, наголошуючи на значенні включення в угоди про асоціацію певних зобов'язань у сфері соціальної політики та необхідності реформування національного соціального і трудового законодавства на євроінтеграційному шляху зазначених держав.





    Головко-Гавришева, О.
    Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом щодо правового регулювання співробітництва з соціальних питань [Текст] / О. Головко-Гавришева // Право України. - 2015. - № 8. - С. 102-111. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію
   Соціальна політика--Правове регулювання--Україна

Анотація: Проаналізовано зміст положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейський Союзом у контексті визначення правових механізмів їхньої належної імплементації у національну правову систему України. Відзначено, що у порівнянні з Угодою про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС 1994 р., де засади правового регулювання співпраці між ними було викладено у статтях 24-29 (соціальний захист і забезпечення), ст. 51 (адаптація законодавства) та ст. 71. (сфери посиленого співробітництва з соціальних питань). В Угоді про асоціацію між Україною та ЄС зміст правового регулювання значно ширший; зміст зобов'язань України щодо приведення свого національного законодавства з соціальних питань у відповідність до правових стандартів ЄС деталізовано у Додатку XLI до Угоди, який є її невід'ємною складовою, а отже, має статус договірних зобов'язань нашої держави.