Лебедко, С. А.
    Формування механізму забезпечення економічної безпеки транспортних підприємств [Текст] / С. А. Лебедко // Економіка та держава. - 2017. - № 8. - С. 89-94 : табл. - Бібліогр. с. 93-94 (24 назви)
Рубрики: Транспортні підприємства--Економічна безпека
Анотація: У статті досліджено види механізмів управління, які застосовуються в менеджменті підприємств. Виділено такі їх види: загальні механізми управління діяльністю підприємства та окремими її напрямами, економічні механізми, організаційні механізми, механізми активізації, механізми забезпечення, мотиваційні механізми, антикризові механізми тощо. Для забезпечення ефективного функціонування підприємства та досягнення поставлених цілей діяльності до кожного процесу має бути застосований адекватний механізм. Загалом усі механізми мають використовуватися у менеджменті комплексно. Наведено типи й надано характеристику механізмів управління економічною безпекою підприємства. Визначено, що для категорії "економічна безпека" найбільш доцільно застосовувати механізми забезпечення. Це обгрунтовано тим, що рівень економічної безпеки має бути достатнім, але не надмірним.??Сформовано механізм забезпечення економічної безпеки транспортних підприємств. Він є взаємопов'язаною сукупністю структурних елементів зі зворотним зв'язком, яка сформована з урахуванням системи визначених принципів. Основним принципом є відповідальність. У процесі реалізації зазначеного принципу використовується обгрунтований комплекс організаційно-технологічних, фінансово-економічних та аналітичних інструментів. Структурно механізм складається з трьох послідовних блоків: формування загальнотеоретичних засад, формування практичних передумов, практична реалізація інструментарію (заходів) забезпечення економічної безпеки транспортних підприємств. Наведено характеристику структурних елементів механізму.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Турпак, Т. Г.
    Податкова безпека транспортних підприємств [Текст] / Т. Г. Турпак, Я. Я. Назаренко, І. В. Горобінська // Економіка та держава. - 2020. - № 9. - С. 59-63 : табл. - Бібліогр. с. 63 (15 назв)
Рубрики: Транспортні підприємства--Економічна безпека


Дод.точки доступу:
Назаренко, Я.Я.; Горобінська, І.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Теоретичні підходи до управління економічною безпекою транспортних підприємств у сучасних умовах [Текст] / М. І. Міщенко [та ін.] // Економіка та держава. - 2020. - № 11. - С. 35-40 : табл. - Бібліогр. с. 40 (6 назв)
Рубрики: Транспортні підприємства--Економічна безпека
Анотація: У статті висвітлено варіанти ціноутворення за доступ до колійної інфраструктури з урахуванням особливостей функціонування та необхідністю забезпечення ефективного управління економічною безпекою транспортних підприємств у сучасних умовах.Пропонується обрати варіант ціноутворення, що максимально повно враховує особливості політики та програми реформування залізничного транспорту. Він гарантує, що витрати будуть компенсовані та не потребує визначення показнику еластичності. Вказано, що остаточне рішення щодо системи ціноутворення за доступ до інфраструктури може бути визначено з формуванням повної нормативно-правової бази по цьому питанню на державному рівні. Наголошується на необхідності встановити тарифи на низькому рівні, принаймні спочатку, надаючи більшого значення концепції рівності у порівнянні із витратами на використання автотранспортної інфраструктури. А також концепції ринкового позиціонування залізниць, як найбільш екологічного виду транспорту та найбільш дбайливого до використання природної енергії. Необхідно також надати певні гарантії того, що перехресне субсидування між різними видами перевезень буде ліквідоване шляхом незбалансованої системи встановлення тарифів за використання колійної інфраструктури. Попри схожість проблем і основної цілі реформ залізниць країн ЄС і залізниць України, дослідження показало неможливість застосовування "стандартного" механізму реформування з метою забезпечення ефективного управління економічною безпекою. Реалізація Програми реформування (ринкової трансформації) залізничного транспорту стимулюватиме перехід на новий рівень розвитку залізничної галузі і буде сприяти зростанню як внутрішніх, так і макроекономічних показників загалом.


Дод.точки доступу:
Міщенко, М.І.; Марценюк, Л.В. ; Чернова, Н.С.; Грінєнко, М.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)