Півнюк, В.
    Північнонімецькі топоніми слов'янського походження [Текст] / В. Півнюк // Рідна школа. - 2008. - № 9. - С. 59-62. - Бібліогр.:15 назв.
Рубрики: Топономіка--Географічні назви
Анотація: Топоніми можна протиставити за часом їх появи у літописних джерелах. Поділити ці групи можна і за їх призначенням, оскільки топонімічні одиниці першої групи відображають своє поширення у фізичному просторі, а третьої - у соціальному.





    Міщук, Ігорь.
    Найдавніші топонімічні назви Поросся [Текст] / І. Міщук // Українська література в загальноосвітній школі : науково-методичний журнал. - 2009. - № 4. - С. 45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Топономіка--Географічні назви
Анотація: Автор ставить за мету - дослідити особливості топоніміки Поросся. Термін "Поросся" вживається у двох значеннях (у широкому і вузькому).
Розміщений він у центрі України, на південь від Києва, на відрогах Волино-Подільського плато, яке розкинулося від східних Карпат аж до Дніпра.
У широкому значенні слова, з історико-етнічного погляду - це частина території Правобережної України, що обмежується на півночі верхньою течією р. Ірпінь, на півдні - р. Тясминь, на сході - р. Дніпро, а західний її кордон проходить через водорозділ Волино-Подільського плато (Побужжя).
У вужчому значенні слова Поросся - це власне регіон басейну Росі, до якого входить, окрім її приток, такі ріки, як Гуйва, Унава, Стугна, Гнилий та Гірський Тікач, Красна тощо.
У своєму дослідженні ми користуватимемося цим терміном у другому (вужчому) значенні

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Бабенко, А. Л.
    Цікаві назви міст і сіл України / А. Л. Бабенко // Шкільна бібліотека. - 2014. - № 1. - С. 95
Рубрики: Краєзнавство--Сценарії
   Сценарії--Краєзнавство

   Топономіка--Географічні назви

Анотація: Сценарій краєзнавчого заходу.





    Чобіт, Дмитро.
    Амадоцьке озеро: загадка історії та географії [Текст] / Дмитро Чобіт // Дзвін. - 2016. - № 11/12. - С. 197-210. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Топономіка--Географічні назви
   Картографування

Анотація: Автор знайомить з темою Амадоцького озера та Амадоцьких гір, досліджує походження та історію цих географічних назв.