Кєсова, Л. О.
    Підвищення економічних та екологічних показників електростанцій шляхом утилізації золошлакових відходів котлів [Текст] / Л. О. Кєсова, Г. В. Кравчук // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - № 3. - С. 60-67. - Бібліогр.: с. 66-67 (24 назви)
Рубрики: Довкілля--Державна політика
   Теплові електростанції--Промислові відхлди--Утилізація

Анотація: В ЄС, США та ряді розвинутих країнах світу зола та шлак електростанцій розглядається як техногенна сировина для багатьох галузей промисловості. Системи пневмозолошлаковидалення є невід'ємною складовою технологічного процесу вугільних електростанцій з утилізацією відходів до 92%. В1Україні застосовуються системи гідрозолошлаковидалення і, як наслідок, зола та шлак втрачають свої споживчі цінності щодо корисного використання, а їх накопичення на золовідвалах призводить до проблем землевідведення, забруднення ґрунту, водойм, атмосфери, запилення територій, можливості катастрофічного прориву огородження дамб. Надано рекомендації для українських електростанцій щодо вибору обладнання та технологій сухих способів видалення золи та шлаку, які отримали позитивну апробацію в світі.


Дод.точки доступу:
Кравчук, Г.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кєсова, Л. О.
    Підвищення економічних та екологічних показників електростанцій шляхом утилізації золошлакових відходів котлів [Текст] / Л. О. Кєсова, Г. В. Кравчук // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - № 4. - С. 61-66. - Бібліогр.: с. 66 (7 назв)
Рубрики: Парові котли--Експлуатація--Ефективність
   Теплові електростанції--Промислові відхлди--Утилізація

Анотація: Наведено результати досліджень роботи вихрових пальників котла ТПП-210А енергоблоку 300 МВт при традиційній і висококонцентрованій пилоподачі з впливом цих технологій на ефективність спалювання низькореакційного вугілля. Оцінено ефект використання транспортуючого повітря при висококонцентрованій пилоподачі на роботу котла. ??Результати досліджень підтверджують можливість використання проектних пальників котла ТПП-210А при переводі його на подачу пилу з високою концентрацією під тиском (ПВКт). Технологія ПВКт дозволяє підвищити ефективність роботи вихрових пальників, знизити хімічний і механічний недопал і збільшити ККД брутто котла в діапазоні регулювання на 0,383–1,02%.


Дод.точки доступу:
Побіровський, Ю.М.; Меренгер, П.П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)