Єрмолаєва, Тетяна.
    Захист диких тварин від жорстокого поводження в Україні / Тетяна Єрмолаєва, Юлія Шевченко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 11. - С. 179-182. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тварини--Правовий захист--Україна
Кл.слова (ненормовані):
екологічне право
Анотація: Ця стаття присвячена розгляду можливих механізмів захисту диких тварин, які є приватною власністю, від жорсткого поводження в Україні. Необхідність дослідження заявленої теми зумовлена екологічною ситуацією, яка нині склалася в Україні. Йдеться про значне вимирання диких тварин не тільки природним способом, а й штучним – за неприродної участі людини у цьому процесі. Як наслідок цього, розгляд даної проблеми також зумовлений правовим нігілізмом, який був і є сьогодні у свідомості громадян України.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Юлія




    Єрмоленко, Володимир Михайлович.
    Концепція прав тварин крізь призму критичного аналізу [Текст] / Володимир Михайлович Єрмоленко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2020. - № 4. - С. 305-320. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права тварин--Захист
   Тварини--Правовий захист--Україна

Кл.слова (ненормовані):
захист тварин -- природні права тварин -- концепція благополуччя тварин -- природні закони тваринного співіснування
Анотація: У статті розглядається поширювана нині тенденція запровадження у понятійно-категорійний апарат сучасної юридичної науки лексичної конструкції «права тварин», що умовно названа автором статті концепцією прав тварин. Підкреслюється поглиблення світових рухів захисників прав тварин, які виливаються у створення відповідних громадських організацій, декларування прав тварин, а також проведення щорічних маніфестацій з приводу Міжнародного дня тварин тощо. Свого часу існувала навіть ідея запровадження в Україні посади Уповноваженого з прав тварин за аналогією з Уповноваженим Верховної ради з прав людини. Наведене в цілому підкреслює належний рівень актуальності розглядуваної проблеми. Проведене дослідження базується передусім на міждисциплінарному підході, адже концепція прав тварин виходить за межі сугубо юридичної науки. В роботі наведені позиції представників натуралістичних і філософських наукових напрямів обґрунтування доцільності запровадження прав тварин, зокрема нововиниклої науки екологічної етики, прихильники якої розробили навіть класифікацію прав тварин з пропозицією її поширення на всіх без виключення живих організмів, включаючи мікробів і вірусів, а також рослин.