Могильний, О. М.
    Аграрна політика: нові виклики і випробування [Текст] / О. М. Могильний // Економіка та держава. - 2008. - № 9. - С. 17-21. - Бібліогр. с. 21 (13 назв.)
Рубрики: Домогосподарства--Сільська місцевість--Доходи
   Сільськогосподарські підприємства--Кадрова політика

   Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток

Анотація: Зроблено критичний аналіз результативності державної аграрної політики щодо підвищення добробуту сільських домогосподарств, розвитку кооперації малих і середніх форм аграрного підприємства, а також стану підготовки і закріплення кваліфікованих кадрів на селі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Хорунжий, М. Й.
    Економіка села в контексті організаційно-економічних трансформацій [Текст] / М. Й. Хорунжий // Економіка АПК. - 2010. - № 11. - С. 136-141 : табл. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток
   Сільські території--Розвиток

Кл.слова (ненормовані):
Сільська економіка -- Аграрна економіка
Анотація: Висвітлено принципи й організаційно-економічні засади формування та функціонування сільської економіки в сучасних умовах.





    Головня, О. М.
    Економічне зростання сільського господарства як напрям забезпечення сталого соціального розвитку сільських територій [Текст] / О. М. Головня // Економіка та держава. - 2010. - № 11. - С. 30-33. - Бібліогр. с. 33 (6 назв)
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток
   Екологічний туризм

Анотація: Проаналізовано взаємозв'язок розвитку сільського господарства та соціального розвитку сільських територій. Досліджено роль господарств населення, які забезпечують високу питому вагу виробництва продукції. Одним із шляхів вирішення проблеми безробіття на селі є сільський зелений туризм.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Павлов, О. І.
    Сільські території як об'єкт суспільних інтересів [Текст] / О. І. Павлов // Економіка АПК. - 2011. - № 3. - С. 123-128 : фото.цв. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток
   Аграрна політика в Україні--Сільській розвиток

Кл.слова (ненормовані):
Суб'єкт господарювання -- Громадські організації -- Соціальна поведінка
Анотація: Сільські території розглядаються як об'єкт суспільних інтересів, обгрунтовано необхідність участі у їх комплексному розвитку держави, селянства, суб'єктів господарювання та громадських організацій.





    Франчук, В. М.
    Розвиток сільських територій як запорука формування людського капіталу [Текст] / В. М. Франчук // Економіка АПК. - 2011. - № 10. - С. 124-128. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток
   Сільське господарство--Трудові ресурси --Україна

   Економіка--Людський капітал

Кл.слова (ненормовані):
Державні дотації -- Фермерське господарство -- Сільський розвиток
Анотація: Окреслено основні проблеми, що стоять на перешкоді формуванюю якісного людського капіталу сільської місцевості, та запропоновано шляхи виходу аграрного сектору з соціально-економічної кризи, посилаючись на передовий досвід розвинутих країн світу.





    Дем'янишина, О. А.
    Оцінка рівня ефективності сучасного механізму організації розвитку сільських територій [Текст] / О. А. Дем'янишина // Економіка АПК. - 2012. - № 3. - С. 144-149. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток
   Сільські території--Перспективи розвитку

   Регіональна економіка--Вінницька область

Кл.слова (ненормовані):
Людський потенціал -- Знаннєве суспільство -- Соціальний капітал
Анотація: Досліджено можливість оцінки рівня ефективності сучасного механізму організації розвитку сільських територій у Вінницькій області, що забезпечить комплексність і системність політики розвитку сільських територій в Україні.





    Кубіцький, Ю. С.
    Концепція квантової економіки у контексті оптимізації системи управління соціально-економічним розвитком села [Текст] / Ю.С. Кубіцький // Формування ринкових відносин в Україні. - 2016. - № 9. - С. 137-140. - Бібліогр.: с. 140 (6 назв)
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток
Анотація: У статті наголошується, що для розв'язання проблем, пов'язаних з соціально-економічним розвитком села, слід звернутися до фундаментальних наукових досліджень, тобто вийти за межі суто економічної трактування складних і неоднозначних економічних процесів. Цей висновок зумовлює аналіз концепції квантової економіки в контексті деяких аспектів соціально-економічного розвитку села, що є актуальним завданням подолання соціально-економічної кризи України.





    Кальний, С. В.
    Інновації в аграрному секторі України як фактор розвитку сільських територій [Текст] / С. В. Кальний // Формування ринкових відносин в Україні. - 2016. - № 12. - С. 41-48. - Бібліогр.: с. 47-48 (8 назв)
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток
   Сільське господарство--Інноваційна політика

Анотація: У статті розглянуто особливості запровадження інновацій в аграрному секторі України у контексті завдань соціального розвитку та екологічної стабілізації сільських територій, визначено заходи стимулювання інноваційної активності з метою розбудови сталого сільського господарства, окреслено основні напрями інноваційного розвитку аграрного сектору, що справляють визначальний вплив на якість життя на селі та стан агроекосистем.





    Головко, Л. В.
    Сільські поселення України: трансформаційні зміни просторових характеристик [Текст] / Л. В. Головко // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 1. - С. 93-108. - Бібліогр. с. 106-108 (18 назв)
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток
Анотація: Досліджено сучасні тенденції розвитку сільських населених пунктів України в контексті динамічних змін їх основних просторових характеристик. Виявлено особливості трансформаційних зрушень у сільських поселеннях за людністю та віддаленістю їх від найближчих адміністративно-господарських центрів (райцентру, сільської, селищної та міської ради) і об’єктів соціальної інфраструктури (дошкільних, загальноосвітніх і лікарняних закладів). Визначено характер впливу просторових параметрів поселень на процеси трансформації поселенської мережі, що полягає у структурному перерозподілі сільських поселень.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Заяць, Т. А.
    Розвиток сільських поселень України в умовах децентралізації: можливості та ризики [Текст] / Т. А. Заяць // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 3. - С. 48-60. - Бібліогр.: с. 58-60 (18 назв)
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток
Анотація: Розгортання процесів децентралізації чинної системи управління в Україні обумовлює появу нових процесів і явищ у соціальному розвитку сільських поселенських структур унаслідок посилення субрегіонального рівня управління, кардинальних змін принципів організації життєдіяльності сільських спільнот та пошуку нових форм реалізації головних функцій місцевого самоврядування на локальному рівні, орієнтованих на самоорганізацію і саморозвиток громад. У складних суспільно-політичних та соціально-економічних умовах країна швидкими темпами здійснює реформу децентралізації зі значними економічними і соціальними ризиками, можливими негативними ефектами для сільських територіальних громад, які наразі не інформовані належним чином про сутність здійснюваних перетворень та по суті не готові до таких радикальних змін з різних об'єктивних та суб'єктивних причин. Унаслідок цього нерідко виникають соціальні конфлікти, які лише ускладнюють умови ведення сільського бізнесу чи погіршують умови життєдіяльності сільських мешканців у цілому. Виходячи з цього, у статті розглянуто можливі сценарії розвитку сільських поселень в умовах децентралізації управління, їх вплив на організацію життєдіяльності сільських громад, сформований потенціал до саморозвитку. Визначено інституційні пастки на шляху розвитку сільських поселень в умовах об'єднання сільських територіальних громад та здійснення процесів децентралізації управління.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Краєвська, Г. О.
    Мотивація проживання в сільських поселеннях України [Текст] / Г. О. Краєвська // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 3. - С. 149-161. - Бібліогр.: с. 159-161 (16 назв)
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток
Анотація: Узагальнено теоретичні дослідження мотиваційних факторів у контексті місця проживання. Удосконалено теоретичні засади мотивації проживання в сільських поселеннях на основі теорії соціальної територіальної поведінки. Запропоновано систему факторів ендогенного, екзогенного та ситуативного впливу на мотивацію. Здійснено оцінку середовища проживання за ознакою депривації в розрізі сіл і міст та виявлено відмінності, які впливають на мотивацію проживання. Підтверджено, що мотивація проживання формується через територіальну рефлексію, внаслідок чого невідповідність можливості задоволення потреб на різних територіях є сильним стимулом до переїзду. Виявлено, що демотиваційними передумовами проживання в сільських поселеннях на сучасному етапі його розвитку є дефіцитність локальних ринків праці, існування яскраво виражених депривацій у забезпеченні територіальної доступності соціальних послуг, низька розвиненість транспортного сполучення та логістики пасажироперевезень. Здійснено спробу удосконалення систематизації видів і шляхів формування мотивів проживання в сільській місцевості України. Доведено необхідність урахування мотиваційних факторів проживання в підвищенні ефективності політики сільського розвитку та визначено перспективні напрями її удосконалення в умовах зростання територіальної мобільності сільського населення, орієнтовані на застосування альтернативних драйверів місцевого розвитку та сприяння розвитку різних форм самоуправління.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Карачина, Н. П.
    Концепт територіального брендингу в контексті соціально-економічного розвитку сільських територій [Електронний ресурс] / Н. П. Карачина, Т. В. Вакар, І. О. Мороз // Економіка та держава. - 2019. - № 4. - С. 25-32 : табл. - Бібліогр. с. 31-32 (26 назв)
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток
Кл.слова (ненормовані):
БРЕНДИНГ
Анотація: У статті досліджено потенціал та перспективи територіального брендингу як своєрідної альтернативної, нетрадиційної маркетингової технології сільського розвитку. Розглянуто особливості такого брендингу в Україні. Підкреслено, що актуальність брендингу загалом та брендингу територій обумовлені останніми тенденціями сучасного бізнесу, за якими фактор якості відіграє все меншу роль у здійсненні впливу на споживача; брендові товари складають переважну більшість постіндустріальних економік; все більше зростає престиж національних торгових марок; окупність брендингу усталено зменшується; подальше товарне насичення продуктових ринків диктує необхідність забезпечити більший доступ до споживача. Обгрунтовано, що на сьогодні територіальний брендинг найчастіше є предметом полідисциплінарного вивчення, при цьому є насамперед соціальним, а потім вже економічним проектом, елементи якого мають функціональність та духовно-ментальний виміри. У статті основну мету брендингу розглянуто через завдання забезпечити інформаційну присутність бренду в найрізноманітніших джерелах, пізнаваність його назви в масовій свідомості через образи локальних ексклюзивних відмінностей, іміджеві характеристики і репутацію. Це покликано забезпечити території силою впливу, транслювати самостійні рішення та збільшувати власні ресурси. Запропоновано змістовну інтерпретацію територіального брендингу здійснювати через ярусність атрибутів, а саме: 1) формування візуального та асоціативного сприйняття на рівні первинного розпізнавання бренду; 2) створення образу та репутації в контексті унікальних територіальних особливостей; 3) забезпечення причетності до культурно-етичних елементів бренду та — на цій основі — філософії як головної ідеї бренду.

Перейти к внешнему ресурсу: Н.П. Карачина та ін.

Дод.точки доступу:
Вакар, Т.В.; Мороз, І.О.