Кубатко, О. В.
    Еколого-економічна конвергенція регіонів як напрям забезпечення сталого розвитку [Текст] / О. В. Кубатко // Економіка та держава. - 2009. - № 9. - С. 45-48. - Бібліогр. с. 48 ( 7 назв)
Рубрики: Сталий розвиток--Екологічні проблеми--Україна
   Економічний розвиток--Екологізація

Анотація: Стаття присвячена питанням екологічної та економічної конвергенції регіонів України. Процес конвергенції передбачає, що регіони, які знаходяться на нижчому рівні економічного розвитку, повинні демонструвати вищі темпи зростання, щоб у майбутньому порівнятися з потенціалом сильніших регіонів. Проведений аналіз підтверджує гіпотезу економічної конвергенції на регіональному рівні в Україні, в той час як екологічна конвергенція не спостерігається. У роботі рекомендується використовувати сходження регіонів у економічній сфері, що співзвучно з позицією сталого розвитку країни.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Обиход, Ганна Олександрівна.
    Стратегічн напрями забезпечення екологічної та природно-техногенної безпеки України [Текст] : за матеріалами наукового повідомлення на засіданні Президії НАН України 21 жовтня 2015 року / Ганна Олександрівна Обиход // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 12. - С. 53-60 : карти
Рубрики: Екологічна безпека--Екологічна ситуація--Україна
   Сталий розвиток--Екологічні проблеми--Україна

   Екологічна безпека--Техногенне забруднення

   Екологічний розвиток--Прогноз до 2020 р.--Україна

Кл.слова (ненормовані):
екологічна і природно-техногенна безпека -- потенційно небезпечний об’єкт -- надзвичайна ситуація -- знос основних засобів виробництва -- поводження з відходами -- матеріальні збитки
Анотація: За результатами проведених досліджень розкрито передумови (природні, техногенні та антропогенні) виникнення і поширення загроз екологічній і природно-техногенній безпеці України у регіональному вимірі. Проаналізовано стан середовища життєдіяльності населення України в 2000-2014 рр. за кількістю надзвичайних ситуацій різного походження, чисельністю загиблих і постраждалих та матеріальними збитками. Визначено і розроблено стратегічні напрями забезпечення екологічної та природно-техногенної безпеки регіонів України, серед яких: розвиток нормативно-правової бази та інституціоналізація безпеки, удосконалення систем моніторингу та прогнозування, посилення уваги до проблем безпеки на регіональному рівні, вирішення проблем поводження з відходами, вдосконалення фінансових механізмів гарантування безпеки тощо.