Куліков, Ю.
    Методологічний підхід до формування механізму захисту економічно активного населення [Текст] / Ю. Куліков // Україна: аспекти праці. - 2009. - № 7. - С. 25-31. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Соціальна держава
   Соціальні відносини

Анотація: У статті розглянута методологія формування сукупного механізму захисту економічно активного населення у контексті побудови соціальної держави Україна. Враховано можливості його практичного застосування в організації трудової діяльності найманих працівників та працевлаштуванні безробітних.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шевчук, Л. Т.
    Оцінка соціально-економічних наслідків трансформації української сім'ї [Текст] / Л. Т. Шевчук, О. В. Повстин // Регіональна економіка. - 2010. - № 3. - С. 156-163 : рис. - Бібліогр.: с. 163-164
Рубрики: Соціальні відносини
   Добробут суспільний--Україна

   Соціальна інфраструктура

Кл.слова (ненормовані):
Акультурація -- Українська родина -- Сімейні цінності
Анотація: Здійснено аналітичну оцінку соціально-економічних наслідків трансформації української сім'ї, які проявилися, насамперед, як активізація такого суспільного явища, як акультурація.


Дод.точки доступу:
Повстин, О. В.




    Чужиков, В.
    Соціальні потоки у глобальному економічному середовищі: освітній аспект [Текст] / В. Чужиков, К. Нужненко // Україна: аспекти праці. - 2011. - № 6. - С. 14-17. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Соціально-економічний розвиток
   Соціальні відносини

Анотація: У статті проаналізовано особливості руху соціальних потоків у глобальному економічному середовищі, роль і значення освіти в умовах трансформації соціального капіталу.


Дод.точки доступу:
Нужненко, К.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Герасимов, О.
    Соціальний діалог в Україні: практико-правове регулювання та перспективи розвитку [Текст] / О. Герасимов, Ю. Рубченко // Україна: аспекти праці. - 2013. - № 4. - С. 10-16. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Соціальні відносини
   Соціальне партнерство

   Трудові договори

Анотація: У статті на основі аналізу практико-правового регулювання соціального діалогу в Україні запропоновано шляхи вдосконалення цього процесу та розглянуті основні перспективи розвитку відповідної сфери.


Дод.точки доступу:
Рубченко, Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мішин, Ю. Р.
    Довіра в структурі соціальної взаємодії [Текст] / Ю. Р. Мішин // Економіка та держава. - 2015. - № 1. - С. 47-50 : табл. - Бібліогр.: с. 50 (9 назв)
Рубрики: Соціальні відносини
Анотація: У статті досліджується поняття "довіра", визначаючи форми прояву соціального капіталу, вводить до наукового обігу П. Бурдьє. Воно сприяє виникненню економічної вигоди, оскільки соціальний капітал - "це кредит, але тільки в найширшому розумінні цього слова, тобто свого роду, завдаток, позика, які одна тільки віра усієї групи може надати тому, хто дає їй матеріально-символічні гарантії". Індикаторами суспільного соціального капіталу є міжособистісна довіра, членство в суспільних об'єднаннях і соціальні норми. У даному випадкудовіра виступає одночасно як ресурс (джерело) і позитивний результат соціальної активності.





    Предборський, В. А.
    Кризова гібридизація як тіньовий засіб гальмування суспільного розвитку [Текст] / В.А. Предборський // Формування ринкових відносин в Україні. - 2017. - № 10. - С. 30-36. - Бібліогр. с. 36 (7 назв)
Рубрики: Соціальні відносини
   Корупція

Анотація: У статті розглядаються тіньові особливості інституційної амбівалентної структури українського суспільства, причини появи та її протиріччя, небезпека поширення гібридних синкретичних явищ, перетворення їх на засоби гальмування суспільного зростання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Макарова, О. В.
    Методологічні підходи до ідентифікації та оцінювання ризиків людського розвитку [Текст] / О. В. Макарова // Демографія та соціальна економіка. - 2018. - № 2. - С. 103-116. - Бібліогр.: с. 114-116 (14 назв)
Рубрики: Людський розвиток
   Соціальні відносини

Анотація: Визначено сутність ризиків людського розвитку у системі суспільних відносин. Запропоновано їх трактування як міри небезпеки певної події, процесу, явища, які у разі реалізації матимуть негативні наслідки для стану або динаміки людського розвитку. На основі такого трактування визначено суб'єктно-об'єктні взаємодії. Як об'єкти ризиків людського розвитку запропоновано розглядати його характеристики щодо великих сукупностей: населення певної території, населення країни, все населення світу; як суб'єкти - причини виникнення ризику (природні лиха, зміни клімату, забруднення довкілля, політичні рішення, поведінкові стратегії населення); як фактори - будь-які властивості соціальної системи або будь-які події, що негативно впливають на параметри людського розвитку. Розроблено класифікацію ризиків за комплексом ознак: рівнями формування, мірою передбачуваності, сферами формування, локалізацією проявів. Обґрунтовано підходи до ідентифікації ризиків, які формуються під впливом глобальних та національних чинників. На основі визначених у глобальній доповіді 2017 року найбільш загрозливих тенденцій, що провокують ризики людського розвитку, здійснено їх оцінку та виявлено специфіку для України. Зокрема, встановлено особливості демографічної ситуації та процесу старіння населення України. Описано специфіку міграційної ситуації, у т. ч. характер демографічних ризиків, пов'язаних із міграцією робочої сили. Виявлено суперечливість та взаємопов'язаність ризиків, спричинених формуванням "суспільства споживання", охарактеризовано ризики інформаційного простору. Запропоновані підходи до ідентифікації та оцінювання ризиків людського розвитку на прикладах ризиків здоров'я (з побудовою логічних схем їх формування) та ризиків бідності як інтерпретації індивідуальних характеристик особи, таких як апатія, залежність, низький рівень освіти, нечесність, хвороба з точки зору суспільних умов їх формування та впливу на людський розвиток.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Заяць, Т. А.
    Конвертація соціального капіталу в Україні: суперечності, принципи і перспективи [Текст] / Т. А. Заяць, В. Л. Жаховська // Демографія та соціальна економіка. - 2021. - № 1. - С. 63-79
Рубрики: Соціальні відносини
Анотація: Стаття присвячена проблемам конвертації соціального капіталу, що ґрунтуються на новітніх уявленнях щодо цього з урахуванням специфіки його формування в Україні та практик європейських країн. Актуальність статті обумовлена необхідністю розвитку відкритих продуктивних форм партнерства задля суспільного консенсусу та економічного зростання. Метою статті є визначення специфіки конвертації соці ального капіталу як складової сукупного національного, її суперечностей та принципів реалізації в державній політиці. У статті використано загальнонаукові методи дослідження. Новизною є систематизація існуючих взаємозв’язків і взаємозалежностей у цій сфері, а також обґрунтування моделей мінімізації можливих негативних наслідків для суспільства. Концептуально визначено позиції соціального капіталу в структурі сукупного капіталу, його зв’язки з іншими формами капіталу, а також доведено провідну роль відкритого соціального капіталу в формуванні демократичного суспільства. Розкрито специфіку конвертації соціального капіталу порівняно з іншими формами капіталу. Встановлено, що суперечність між національним і корпоративним соціальним капіталом набуває ознак усталеності. Обґрунтовано основні принципи та способи конвертації соціального капіталу, адекватні умовам становлення демократичного суспільства. На основі оцінки реальних тенденцій соціально-економічного розвитку і поширених соціальних практик виокремлено три можливі моделі мінімізації супереч-ностей, що виникають під час процесу конвертації вітчизняного соціального капіталу, кожна з яких підпорядкована вирішенню конкретних завдань та досягненню певних цілей розвитку. Модель мобілізаційної адаптації ґрунтується на формуванні у суспільстві нових цінностей, норм з боку публічної влади із використанням здебільшого ідеологічних ресурсів впливу на основі авторитету та довіри до неї громадян. Модель інституціональної модернізації орієнтована на оновлення законодавчо встановлених норм і правил через їх наближення до реальних економічних потреб та соціальних практик відповідно до уявлень про те, що будь-який закон становить собою зведену в норму вкорінену традицію. Модель компромісних рішень передбачає досягнення балансу між формальними і неформальними нормами з метою досягнення синергетичного ефекту.


Дод.точки доступу:
Жаховська, В. Л.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Предборський, В. А.
    Корпоративний рейд як форма утворення паралельної тіньової псевдореальності [Текст] / В. А. Предборський // Формування ринкових відносин в Україні. - 2021. - № 3. - С. 7-16. - Бібліогр. с. 16 (12 назв)
Рубрики: Соціальні відносини
   Державна влада --Корупція

Анотація: Метою дослідження є виявлення сутності впливу сучасного неоімперіалізму, його специфічних факторів неоімперіалістичної політики шляхом утворення паралельної тіньової псевдореальності засобами корпоративного рейду. У роботі використана сукупність наукових методів і підходів, у тому числі системний, структурно-функціональний, історичний, логічний, що дозволило забезпечити концептуальну єдність дослідження щодо історичних умов формування тіньової влади. У статті визначені методологічні підходи до дослідження причин сучасної системної тінізації суспільних відносин в залежних країнах, забезпечено підтвердження гіпотези про формування паралельної тіньової псевдореальності засобами корпоративного рейду.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)