Воротін, В. Є.
    Модифікація та вдосконалення механізму державного управління соціально-економічним розвитком України: регіональний вимір [Текст] / В. Є. Воротін // Економіка та держава. - 2010. - № 4. - С. 107-110. - Бібліогр. с. 110 (5 назв)
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Державне управління
Анотація: Виявлено умови, що спричиняють необхідність модифікації механізму управління соціально-економічним розвитком регіонів. Досліджено їх вплив на діяльність місцевих органів виконавчої влади. Сформовано заходи, що сприятимуть модифікації такого механізму відповідно до нових умов суспільного життя регіонів.


Дод.точки доступу:
Демчак, Р.Є.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Zagorodniev, I. A.
    Analysis оf Social Infrastructure Expenditure аnd its Effect оn Social Function оf the State [Текст] / I. A. Zagorodniev // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 3. - С. 186-195. - Бібліогр.: с. 194-195 (9 назв)
Рубрики: Соціальна держава
   Доходи населення

   Соціально-економічний розвиток--Державне управління

Анотація: Оцінена чинна система державного управління соціально-економічним розвитком країни, яка базується на наявній інституційній основі. Здійснено оцінювання основних показників соціально-економічного розвитку держави та їхнього впливу на потенціал соціалізації. Окреслено теперішній стан, коли адміністрування соціальної сфери виключає всілякі стимули економічного розвитку та відповідного зростання доходів державного та місцевих бюджетів. Відтворено реалії виконання бізнесовими структурами базових принципів соціальної відповідальності. Описано ситуацію з бюджетною децентралізацією, яка засвідчила лише незначне покращення доходів місцевих бюджетів. Відмічено, що дія двох бюджетних кодексів та постійні зміни формули розрахунку вирівнювання місцевих бюджетів позбавляють їх можливості перспективного розвитку. Проаналізовано фактичну зміну структури грошових доходів населення. Оцінено структуру виконання видатків Зведеного бюджету України та їх порівняння з основними податками: на доходи фізичних осіб, на прибуток підприємств, на додану вартість, на цій основі показано зменшення реальних власних доходів населення, особливо найманих працівників. Приділено увагу необґрунтованому зростанню видатків зведеного бюджету України на економічну діяльність та порівняння їх з іншими видатками зведеного бюджету України, зокрема на охорону здоров'я, а також дослідженню тиску на бюджет усе більших видатків на обслуговування зовнішнього боргу і зменшенню у зв'язку з цим соціалізаційного потенціалу країни.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)