Федорова, А.
    Місце та роль соціальної політики в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом [Текст] / А. Федорова // Право України. - 2015. - № 8. - С. 93-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію
   Соціальна політика--Правове регулювання--Україна

Анотація: Віднесення питань соціальної політики до цілей Європейського Союзу та постійне зростання їх ролі і значення відображаються і в угоді про асоціацію з Україною. Особлива увага приділяється аналізу змісту розширених спеціальних положень в угодах про асоціацію між ЄС та Україною, Грузією, Молдовою у порівнянні з угодами про партнерство та співробітництво з цими країнами, наголошуючи на значенні включення в угоди про асоціацію певних зобов'язань у сфері соціальної політики та необхідності реформування національного соціального і трудового законодавства на євроінтеграційному шляху зазначених держав.





    Головко-Гавришева, О.
    Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом щодо правового регулювання співробітництва з соціальних питань [Текст] / О. Головко-Гавришева // Право України. - 2015. - № 8. - С. 102-111. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію
   Соціальна політика--Правове регулювання--Україна

Анотація: Проаналізовано зміст положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейський Союзом у контексті визначення правових механізмів їхньої належної імплементації у національну правову систему України. Відзначено, що у порівнянні з Угодою про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС 1994 р., де засади правового регулювання співпраці між ними було викладено у статтях 24-29 (соціальний захист і забезпечення), ст. 51 (адаптація законодавства) та ст. 71. (сфери посиленого співробітництва з соціальних питань). В Угоді про асоціацію між Україною та ЄС зміст правового регулювання значно ширший; зміст зобов'язань України щодо приведення свого національного законодавства з соціальних питань у відповідність до правових стандартів ЄС деталізовано у Додатку XLI до Угоди, який є її невід'ємною складовою, а отже, має статус договірних зобов'язань нашої держави.