Домарецький, В.
    Невичерпна енергія сонця [Текст] : використання її в харчовій промисловості, комунальній та побутовій сферах-один з ефективних шляхів економії палива та електроенергії / В. Домарецький // Харчова і переробна промисловість. - 2007. - № 4. - С. 10-12
Рубрики: Сонячна енергія
   Енергозбереження--Сонячна енергія--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Сонячні водонагрівальні установки





    Возьний, К. З.
    Діловий цикл і активність сонця: класичні проблеми - нові рішення [Текст] / К. З. Возьний // Економіка та держава. - 2011. - № 3. - С. 47-53. - Бібліогр. с. 53 (22 назви)
Рубрики: Сонячна енергія
   Економічні процеси

Анотація: Досліджено особливості різних підходів щодо характеру взаємного зв'язку сонячної активності та динаміки макроекономічних процесів на землі, здійснено їх критичний аналіз, визначено слабкі місця та методичні недоліки традиційних алгоритмів оцінок такого зв'язку та намічено можливі варіанти вдосконалення інструментарію пошуку взаємозалежностей між цими різноплановими явищами.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Безродный, М. К.
    Термодинамическая эффективность теплонасосных схем низкотемпературного отопления с использованием солнечной энергии [] / М. К. Безродный // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2013. - № 1. - С. 5-12. - Бібліогр. с.10 (11 назв)
Рубрики: Насоси
   Сонячна енергія

Анотація: Рассмотрена схема теплонасосной системы низкотемпературного отопления с использованием солнечной радиации как нижнего источника энергии.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ратнер, В. М.
    Солнечная электростанция - объект энергосистемы. Гармонические составляющие тока и напряжения - качество электроэнергии СЭС [Текст] / В. М. Ратнер, А. С. Кириенко // Енергетика та електрифікація. - 2014. - № 5. - С. 3-9 : рис. - Библиогр.: с. 9
Рубрики: Сонячна енергія
Кл.слова (ненормовані):
тиристорні перетворювачі -- нелінійність вольтамперних характеристик -- зниження якості електроенергії -- вищі гармоніки
Анотація: Работа солнечных электростанций СЭС сопровождается образованием высших гармоник, которые обусловливаются режимом работы тиристорных преобразователей (инверторов); нелинейностью вольтамперных характеристик отдельных элементов сети, искажающих синусоидальную форму кривой напряжения (тока). Одним из основных показателей качества электрической энергии (КЭ) является присутствие гармоник напряжения (тока) в сети. В Украине качество электроэнергии определяется действующими нормами ГОСТ 13109 - 97 "Электрическая энергия. Нормы качества электрической энергии (КЭ) у ее приемников, присоединенных к электрическим сетям общего назначения". КЭ подразделяются на два вида: нормально допустимые и предельно допустимые. В целом, исходя из многодневного анализа данных мониторинга несинусоидальных гармоник напряжения и тока, их наличие наблюдается в период начала и окончания генерации СЭС, в ночное время, в отдельные периоды время суток. При благоприятных метеоусловиях СЭС работает в пределах нормального допустимого значения гармонических составляющих нормируемых требованиями ГОСТ.


Дод.точки доступу:
Кириенко, А. С.




    Дрьомін, І. В.
    Математическое моделирование процессов автоматического регулирования частоты и мощности в ОЭС з солнечными электростанциями [Текст] / І. В. Дрьомін // Проблеми загальної енергетики. - 2016. - № 1. - С. 10-17. - Бібліогр. с. 17 (4 назви)
Рубрики: Сонячна енергія
   Енергосистеми--Автоматичне регулювання

   Джерела електроживлення--Сонячні електростанції

Анотація: Наведено математичну модель процесів генерації на СЕС, яка включена у модель АРЧП, що дозволяє досліджувати процеси регулювання як у системах АРЧП з традиційними регуляторами (генераторами), так і в системах АРЧП з швидкодіючими споживчими-регуляторами. На прикладі ОЕС України представлені результати експериментів з наведеною у статті математичною моделлю СЕС. Встановлено, що для генераторів-регуляторів ключовим є обмеження на швидкість набору/скидання потужості, на відміну від споживачів-регуляторів, для яких ключовим є обмеження на рівень максимальної потужності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дрёмин , И. В.
    Определение предельных мощностей солнечных электростанций в ОЭС Украины / И. В. Дрёмин [Текст] / И. В. Дрёмин // Проблеми загальної енергетики. - 2016. - Вип. 2. - С. 34-42. - Бібліогр. с. 41-42 (3 назви)
Рубрики: Сонячна енергія
Анотація: Представлены результаты исследований переходных процессов автоматического регулирования частоты и мощности (АРЧМ) в ОЭС Украины, в состав которой входят солнечные электростанции (СЭС) со значительной относительной мощностью. Определены значения предельных мощностей СЭС при работе системы АРЧМ, в которой в качестве регуляторов выступают энергоблоки пылеугольных ТЭС, гидроагрегаты ГЭС и потребители-регуляторы.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кулик, М. М.
    Перспективи та проблеми розвиту об’єднаної енергосистеми України в умовах її приєднання до енергосистеми Євросоюзу і гіпертрофованого використання у її складі вітрових та сонячних електростанцій [Текст] / М. М. Кулик, Т. П. Нечаєва, О. В. Згуровець // Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 4. - С. 4-12
Рубрики: Вітроенергетика
   Сонячна енергія

Анотація: Досліджено ключові проблеми функціонування ВЕС у складі ОЕС України: визначення типу і потужності регуляторів, що здатні забезпечити стабільність частоти в енергосистемі з великими ВЕС; визначення конкурентоздатності ВЕС на ринку електроенергії, що працюють в енергосистемах із забезпеченням нормативних вимог за частотою. Досліджено стан технологічної бази та наявність економічного підґрунтя для гіпертрофованого розвитку ВЕС та СЕС у складі ОЕС України, який має місце у поточному часі.??З використанням авторського проблемно-орієнтованого комп’ютерного комплексу були досліджені процеси регулювання частоти і потужності в ОЕС України з великими ВЕС і встановлено на основі серії розрахунків, що забезпечити надійне їх функціонування можливо лише завдяки використанню потужних акумуляторних батарей. На основі цього факту із залученням прогресивної методики визначення середньозваженої собівартості виробництва електроенергії протягом життєвого циклу на основі ринкових відносин встановлено, що жоден із варіантів конфігурування комплексів у складі ВЕС – регулятор – резервна станція не може конкурувати в економічному плані із традиційними технологіями навіть при високій платі за викиди парникових газів.


Дод.точки доступу:
Нечаєва, Т.П.; Згуровець, О.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Буратинський, І. М.
    Аналіз застосування систем акумулювання електроенергії в енергосистемах з великим обсягом відновлюваних джерел енергії [Текст] / І. М. Буратинський // Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 4. - С. 63-70
Рубрики: Енергосистеми--Відновлювані джерела енергії
   Вітроенергетика

   Сонячна енергія

Анотація: Розглянуто зобов’язання, що взяли на себе країни щодо зменшення викидів парникових газів у навколишнє середовище та описано інші причини зростання частки відновлюваних джерел енергії у загальносвітовій структурі генерації електроенергії. Наведено показники зростання частки сонячних та вітрових електростанцій у енергосистемах та подальші перспективи розвитку даної галузі енергетики у світі. Оглянуто собівартість впровадження сонячних та вітрових електростанцій та наведено подальші прогнози щодо зниження вартості даних технологій. Проаналізовано проблеми, що виникають у роботі енергосистем при значних обсягах нестабільної генерації в їх структурі, описано специфіку генерації, яка пов’язана з погодними умовами, оглянуто шляхи вирішення проблем, що використовуються у світі.??Описано необхідність введення систем акумулювання електроенергії, призначених для забезпечення та підтримання належної якості електроенергії, регулювання частоти, підвищення надійності електропостачання, вирівнювання та перенесення піків добових графіків електроспоживання в енергосистемі та її балансування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шульженко, С. В.
    Статистична обробка даних мінливості генерації вітрових та сонячних електростанцій для оцінки додаткової гнучкості енергосистеми [Текст] / С. В. Шульженко // Проблеми загальної енергетики. - 2021. - № 1. - С. 14-28. - Бібліогр. с. 21 (10 назв)
Рубрики: Вітроенергетика
   Сонячна енергія

Анотація: Для вирішення актуальної задачі визначення необхідного рівня гнучкості енергосистеми, достатнього для згладжування збурень генерації електричної потужності вітровими та сонячними електростанціями відповідно до поточного і майбутнього рівнів їх встановленої потужності в статті запропоновано методику статистичної обробки фактичних даних. Наразі, на етапі початку трансформації енергосистем, джерелом їх гнучкості є електростанції, індивідуальна гнучкість яких характеризується трьома складовими: точність регулювання потужності, діапазон регулювання потужності та швидкість зміни потужності. Недостатній обсяг гнучкої генерації призводить до необхідності обмеження обсягів генерування електроенергії мінливими відновлюваними джерелами енергії (МВДЕ), що негативно впливає на економічну ефективність об’єктів генерації чистої електроенергії.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мацевитий, Ю. М.
    Визначення кількості сонячної енергії, що сприймається сферичним трубчастим колектором [Текст] / Ю. М. Мацевитий, М. О. Сафонов, Я. М. Буштець // Проблеми загальної енергетики. - 2021. - № 2. - С. 53-55. - Бібліогр. с. 55 (6 назв)
Рубрики: Сонячна енергія
Анотація: Визначено площу поверхні сферичного трубчастого колектора, що освітлюється Сонцем. Отримано кількість тепла, що сприймає сонячний колектор за кожен день року. Одержано загальну кількість тепла за рік при вертикальній орієнтації осі колектора.


Дод.точки доступу:
Сафонов, М.О.; Буштець, Я.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)