Дешко, В. І.
    Оцінка ефективності функціонування локального ринку теплової енергії [Текст] / В. І. Дешко, А. І. Замулко, Д. С. Карпенко // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - № 3. - С. 41-49. - Бібліогр.: с. 48-49 (20 назв)
Рубрики: Системи теплопостачання
   Теплоенегетика--Ринок (екон.)--Україна

Анотація: В даній статті розглянуто технологічні принципи функціонування системи теплопостачання в Україні. Визначено, що необхідність створення ринку теплової енергії можна обґрунтувати невирішеними проблемами в частині неповного використання надлишкових ресурсів та територіального потенціалу України, а також відсутністю конкурентних умов у сфері теплопостачання. Метою роботи є визначення рівня ефективності теплопостачання при створенні локального ринку теплової енергії на основі імітаційної моделі при заданих обсягах споживання теплової енергії, кількості виробників в системі та обмежень в частині можливості входу в ринок. У висновках визначено оптимальні умови функціонування ринку теплової енергії при визначених параметрах кількості виробників та об'єму споживання теплової енергії.


Дод.точки доступу:
Замулко, А.І.; Карпенко, Д.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дерій, В. О.
    Можливості впровадження електричних теплогенераторів в системах централізованого теплопостачання України [Текст] / В. О. Дерій // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - № 3. - С. 50-59. - Бібліогр.: с. 58-59 (14 назв)
Рубрики: Системи теплопостачання
   Теплові мережі--Експлуатація--Втрати теплової енергії

Анотація: У роботі проведено детальний аналіз статистичних показників та результатів енергетичних аудитів системам централізованого теплопостачання (СЦТ). Визначено їх внесок у теплозабезпечення міських поселень. Оцінено зрушення у структурі виробництва теплової енергії СЦТ та стан їх основного обладнання. Досліджено зміни попиту на теплову енергію СЦТ протягом 2005-2014 рр. та виявлено їх причини.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Оцінка стану та прогноз структури палива та енергії для систем теплопостачання України з урахуванням регіональних особливостей [Текст] / Г. О. Куц [и др.] // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - № 4. - С. 23-32. - Бібліогр.: с. 31-32 (12 назв)
Рубрики: Системи теплопостачання
   Альтернативні джерела енергії

Анотація: У роботі проведено аналіз стану систем централізованого теплопостачання, наведено потенціал альтернативного палива для заміщення природного газу в котельних установках систем теплопостачання. Визначено обсяги можливого заміщення природного газу альтернативними видами палива за регіонами України. З урахуванням новітніх технологій проведено оцінку можливих прогнозних рівнів теплової енергії, виходячи із умов покриття теплових навантажень окремих видів споживачів, їх енергетичного та економічного розвитку на перспективу. Обраховано прогнозні рівні споживання органічного палива та електроенергії, необхідні для генерації теплової енергії на період до 2040 року.


Дод.точки доступу:
Куц, Г.О.; Маляренко, О.Є.; Станиціна, В.В.; Богославська, О.Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дерій, В. О.
    Дослідження графіків електричних навантажень енергосистеми для визначення можливостей їх ущільнення шляхом використання електричних теплогенераторів [Текст] / В. О. Дерій, О. В. Згуровець // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - № 4. - С. 52-60. - Бібліогр.: с. 60 (5 назв)
Рубрики: Системи теплопостачання
   Енергосистеми--Електричні навантаження

Анотація: Проведено детальний аналіз «нічних провалів» ГЕН в різні періоди 2016 р. Запропоновано апроксимувати цю частину графіка поліномом другого ступеня. Для кожного місяця 2016 р. визначені середні коефіцієнти функції апроксимації та їх відносні відхилення. Досліджено вплив температури зовнішнього повітря та тривалості світлового дня на нічний провал ГЕН. Визначено коефіцієнти кореляції та запропоновано аналітичні вирази, які дозволяють в першому наближенні враховувати цей вплив. Визначено максимальні швидкості зміни потужності в ОЕС України під час нічного провалу та фактори впливу на них. ??Отримані результати дозволять диспетчерам енергосистеми спрогнозувати необхідні величини потужності електричних теплогенераторів та швидкість їх змін під час нічних провалів ГЕН, а диспетчерам СЦТ – зміну теплопродуктивності котлів.


Дод.точки доступу:
Згуровець, О.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дерій, В. О.
    Тенденції розвитку систем централізованого теплопостачання України [Текст] / В. О. Дерій // Проблеми загальної енергетики. - 2021. - № 1. - С. 52-59. - Бібліогр. с. 58-59 (23 назви)
Рубрики: Системи теплопостачання
   Теплоенергетика

Анотація: Розглянуто тенденції розвитку систем централізованого теплопостачання (СЦТ) країн Європи та України. Встановлено, що СЦТ широко використовуються та вносять значний вклад у теплопостачання країн Європи. В цілому по країнах Європейського Союзу частка СЦТ становить 13 % та планується її доведення до 50% в 2050 р. з широким використанням когенерації та відновлювальних джерел, зокрема енергії довкілля з застосуванням теплових насосів. Україна відноситься до країн з високим рівнем СЦТ, але останнім часом спостерігаються негативні тенденції по зменшення їх вкладу в загальне постачання теплової енергії для потреб опалення та постачання гарячої води – з 65,2% в 2014 р. до 52% в 2017 р. У ряді міст СЦТ взагалі перестали функціонувати. Основне обладнання СЦТ України фізично зношене та технологічно застаріло і потребує оновлення шляхом проведення масової реконструкції, модернізації та технологічного переоснащення. Визначено фактори та величину їх впливу на попит у тепловій енергії СЦТ. Встановлено, що фактори, які зменшують попит, мають значно більший потенціал. Створено прогнози попиту на теплову енергію, паливного балансу та структури генерації СЦТ до 2050 р. Показано, що попит на теплову енергію СЦТ буде зменшуватися та досягне в 2050 р. близько 35 млн Гкал. Для забезпечення низьковуглецевого розвитку України в структурі генерації теплової енергії СЦТ використання вугільних ТЕЦ та котлів, а також котлів на нафтопродуктах буде суттєво зменшуватися. У паливному балансі СЦТ України частка природного газу буде теж зменшуватися, але він буде основним паливом на період технологічної трансформації генеруючих потужностей в умовах низьковуглецевого розвитку України. Застосування технологій для виробництва теплової енергії з біомаси, відходів, довкілля та електроенергії поступово буде збільшуватися, в 2050 р. з використанням цих джерел буде вироблено близько 23,8 млн Гкал, що становить понад 60% від всього обсягу теплової енергії СЦТ.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)