Андрійчук, В.
    Поїзд уже пішов? [Текст] : глобалізація і Україна: надії та острахи / В.Андрійчук // Політика і час. - 2002. - № 8. - С. 16-25
Рубрики: Зовнішньоекономічні зв'язки--Глобалізація
   Світова економіка--Глобалізація






    Маруняк, Є.
    Економіко-географічні аспекти розвитку глобалізації світової економіки [Текст] / Є. Маруняк // Український географічний журнал. - 2003. - № 2. - С. 33-37
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація





    Голубєва, В.
    Глобалізація світової економіки та державне регулювання зовнішньої торгівлі [Текст] / В. Голубєва // Митна справа. - 2003. - № 6. - С. 56-63
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація
   Зовнішня торгівля






    Уманців, Юрій.
    Активізація процесів злиття та поглинання як чинник глобалізації світової економіки [Текст] / Юрій Уманців // Підприємництво, господарство і право. - 2004. - № 2. - С. 129-131. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація





    Клодт , Геннінг
    Глобальна економічна політика для сучасного світового господарства [Текст] / Геннінг Клодт // Журнал європейської економіки. - 2005. - Т. 4 (№ 2). - С. 137-146
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація





    Борисенко, З.
    Міжнародна конкурентна політика в умовах глобалізації світової економіки [Текст] / З. Борисенко // Економіка України. - 2005. - № 1. - С. 86-92
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація
   конкурентна політика--МІЖНАРОДНА

Анотація: Досвід розвинутих країн свідчить, що конкуренція починає відігравати провідну роль у соціально-економічних процесах.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Гайдуцький, П. І.
    Глобалізація економічної рецесії та фінансової нестабільності [Текст] / П.І. Гайдуцький, К.В. Паливода // Фінанси України. - 2008. - №1. - С. 24-32
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація
Анотація: Ідеться про процеси глобалізації світової економіки, які особливо активні через міжнародну торгівлю базовими ресурсами економіки.


Дод.точки доступу:
Паливода, К.В.




    Колосінський, Є. Ю.
    Світова економіка у контексті глобальних еволюційних процесів [Текст] / Є. Ю. Колосінський // Економіка. Фінанси. Право. - 2008. - № 11. - С. 3-6
Рубрики: Світова економіка--ГЛОБАЛІЗАЦІЯ





    Гайдуцький, І. П.
    Перші кроки входження транснаціональних корпорацій в СНД [Текст] / І.П. Гайдуцький // Економіка АПК. - 2008. - № 3. - С. 66-70. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація
   Співдружність Незалежних Держав--Транснаціоналізація економіки--Казахстан
Кл.слова (ненормовані):
Конкуренція -- Управління -- Бюджет -- Інвестиції
Анотація: Метою статті є дослідження характеру та особливостей входження ТНК в країни СНД і перші результати їх діяльності у цих державах.





    Сазонець, О. М.
    Об'єктивність процесу інформації світогосподарського розвитку в умовах глобалізації / О. М. Сазонець // Економіка та держава. - 2008. - № 1. - С. 24-26. - Бібліогр. с. 26 (9 назв.)
Рубрики: Інформатизація--Економічний аспект
   Інформаційне суспільство

   Світова економіка--Глобалізація

Кл.слова (ненормовані):
Глобалістика
Анотація: У статті розглянуто етапи розвитку суспільства, моменти, за якими глобальна економіка відрізняється від традиційної. У сфері глобального управління автором виділяються окремі напрями, а також фактори, що є вирішальними у підвищенні ефективності зовнішньоекономічної діяльності України. Виділені фактори соціалізації людини глобального світу і нової якості життя.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Каганець, Ігор.
    Чому національна держава програє корпорації [Текст] / І. Каганець // Сучасність. - 2008. - № 7. - С. 85-94.
Рубрики: Управління--Державне--Ефективність
   Корпоративне управління--ТНК--Україна

   Світова економіка--Глобалізація

Анотація: Чому ТНК виявились ефективнішими в конкурентній боротьбі з національними державами? Можливо, головна причина в тому, що корпоративна модель управління є ефективнішою порівняно з державною? Автор робить порівняльний аналіз цих двох моделей.





    Клочко, В. П.
    До виміру глибини глобалізаційних змін в економіці / В. П. Клочко // Актуальні проблеми економіки. - 2009. - № 9. - С. 27-34. - Бібліогр.: 18 назв
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація
Анотація: У статті розглянуто сутність і проблеми вимірювання глибини залучення країн світу, у тому числі й України, в процес глобалізації за сучасних умов.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Уманців, Ю. М.
    Економічна конкуренція в умовах фінансової глобалізації [Текст] / Ю. М. Уманців // Фінанси України. - 2009. - № 10. - С. 95-106. - Библиогр.: с. 106 (23 назви)
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація
Анотація: Проаналізовано особливості сучасного етапу глобалізації світової економіки. Визначено основні позитивні чинники й негативні наслідки глобалізації. Розкрито напрями впливу глобалізації на конкуренцію в національній економіці.



9
І-902


    Ходоровський, Андрій.
    "Динамічний Південь" - нова тенденція у процесах розвитку і глобалізації [Текст] / Андрій Ходоровський // Історико-політичні проблеми сучасного світу : зб. наук. ст. - Чернівці : Рута , 2009. - Т. 19/20. - С. 294-297. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація


Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 Інв.В 71216 - Б.ц. (вільний)


061
Ч-492


    Гражевська, Н. І.
    Суперечності інституціоналізації глобальної світогосподарської системи [Текст] / Н. І. Гражевська // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2009. - Вип. 494: Економіка. - С. 3-7. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація
Кл.слова (ненормовані):
Світогосподарська система -- Інституція -- Інституційні зміни

Є примірники у відділах:
1 Інв.В 71960 - Б.ц. (вільний)




    Сардак, С. Е.
    Трансформація геоекономічних інтересів суб'єктів глобальної макроекономічної політики [] / С. Е. Сардак // Економіка та держава. - 2015. - № 8. - С. 10-12. - Бібліогр. с.12 (10 назв)
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація
Анотація: У статті розглянуто проблематику розвитку світової економіки й ідентифіковано глобальні загрози, проблеми, виклики, тенденції та суб'єкти. Визначено, що традиційна макроекономічна політика у ХХ столітті перетворюється на глобальну макроекономічну політику, яка визначається переважно зовнішньодержавними факторами впливу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)


9
І-902


    Палич, Оксана.
    Теоретико-методологічні підходи до визначення поняття "глобалізація" [Текст] / Оксана Палич // Історико-політичні проблеми сучасного світу : зб. наук. ст. - Чернівці : ЧНУ, 2013. - Т. 25/26. - С. 278-282. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Міжнародні відносини--Глобалізація політична
   Світова економіка--Глобалізація


Є примірники у відділах:
1 (11.03.2014р. Інв.В 74135 - Б.ц.) (вільний)




    Ревуцький, Сергій.
    Розвиток процесів глобалізації у світовій економіці в другій половині XX - на початку XXI століття [Текст] / С. Ревуцький // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2016. - № 4. - С. 96-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація
Анотація: Автор розглядає питання розвитку процесів глобалізації у світовій економіці в другій половині XX - на початку XXI століть. Досліджуються питання змісту процесів глобалізації на мікрорівні, мезорівні та макрорівні. Аналізуються питання особливостей процесів глобалізації в згаданих періодах. Особлива увага приділяється сценаріям розвитку світової економіки на різних рівнях глобалізації- розвинута НІС (країни ЄС, США) та нерозвинена НІС (Україна).





    Дейнека, Тетяна.
    Відтворювальний цикл суперечностей технологічного розвитку сучасної економіки в умовах ускладнення її кризових станів і форм [Текст] / Т. Дейнека // Економічна теорія. - 2016. - № 3. - С. 35-50. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація
   Економічні кризи

Кл.слова (ненормовані):
суперечність -- відтворювальний цикл суперечності -- глобалізована економіка
Анотація: Досліджено суперечностей технологічного розвитку сучасної економіки, які проявляються як кризові явища глобалізованої економічної системи. Аргументовано, що суперечності, розв’язання яких веде до формування нового способу виробництва, зумовлюють такий ступінь зміни економічної системи, за якого трансформаційна криза стає одночасно стадіальною та системною.Визначено, що особливість сучасної кризи глобалізованої економіки була обумовлена тим, що а стані загосрення суперечності одночасно виникли два ефекти - збагачення явища та прирощення розвитку.





    Геєць, В. М.
    «Новий прагматизм» як інструмент інклюзивної глобалізації [Текст] / А. А. Гриценко // Економіка України. - 2019. - № 1. - С. 3-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація
Анотація: Розкрито внесок Гж. В. Колодко в теорію і методологію пізнання та практичного перетворення сучасного світу. Показано, що основним суперечність сучасної епохи є протиріччя між глобалізацією, яка спирається на інформаційно-мережеві та фінансові механізми, і просторово-країновою локалізацією матеріальних і трудових ресурсів, які не можуть переміщатись у просторі з швидкістю інформаційних і фінансових потоків. Однією з форм поглиблення і загострення цієї суперечності стала глобалізація на неоліберальних засадах, яка багато в чому мала деструктивний характер. На зміну деструктивній повинна прийти інклюзивна глобалізація, яка веде не до диспропорцій у розвитку різних складових соціально-економічного простору, а до включеності всіх елементів системи у загальний процес розвитку. Показано, що інструментом досягнення інклюзивної глобалізації може слугувати «Новий Прагматизм» Гж.В. Колодко, який поєднує теоретичний, методологічний і практичний підходи до раціонально-етичного перетворення дійсності, в якому забезпечується інклюзивність при формуванні глобального простору, де екологічна, соціальна та економічна складові, держава, ринок і громадянське суспільство, цінності, інститути і політика перебувають у стані пошуку гармонійної взаємодії та забезпечення поступу в майбутнє


Дод.точки доступу:
Гриценко, А. А.; Колодко, Гжегож Вітольд (польський економіст ; р. н. 1949) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)