Староста, В.
    Навчальне завдання: структура та основні параметри [Текст] / В. Староста // Рідна школа. - 2005. - № 4. - С. 15-18 : табл. - Бібліогр.: 19назв.
Рубрики: Реформування освіти
Анотація: Навчльне завдання має складну структуру, оскільки містить низку об'єктівміж якими існують певні взаємозв'язки.





    Проскунін, В.
    Шляхи розв'язання проблеми реформування освіти на регіональному рівні [Текст] / В. Проскунін // Рідна школа. - 2005. - № 4. - С. 46-48. - Бібліограф.: 13 назв.
Рубрики: Реформування освіти
Анотація: Реформування освітньої галузі в Україні є складовою процесів оновлення освітніх систем, що відбуваються останні двадцять років в європейських країнах.





    Джура, Олександр.
    Болонський процес як прояв модернізації освіти [Текст] / О. Джура // Вища освіта України. - 2008. - № 4. - С. 58-64. - Библиогр.: с. 63-64 (8 назв.)
Рубрики: Державна політика--Освіта
   Реформування освіти

   Болонський процес--Етапи

Анотація: Висвітлюється позитивний аспект Болонського процесу - освітнє зближення і згуртування країн Європейського Союзу та інших країн, які приєднаються до нього. Йдеться про створення принципово нової атмосфери відкритості та співпраці всіх європейських країн в такій чутливій до націоналістичних проявів царині, якою є вища освіта.





    Крячко, Юрій Михайлович.
    Інтегруватися в європейську систему вищої освіти чи зберігати свою ідентичність: tertium non datur [Текст] : міркування і пропозиції у контексті підготовки нової редакції Закону України "Про вищу освіту" / Ю.М. Крячко // Вища освіта України. - 2008. - № 4. - С. 65-71. - Библиогр.: с. 71 (7 назв.)
Рубрики: Університети --Автономія
   Реформування освіти

   Наукові ступіні

Анотація: У статті запропоновано і обґрунтовано зміни до Закону України "Про вищу освіту", що уможливлять її інтеграцію в європейську систему вищої освтіи.





    Уваркіна, Олена.
    Особливості сучасного розвитку української національної освіти [Текст] / О. Уваркіна // Вища освіта України. - 2012. - № 1. - С. 20-24. - Библиогр.: с. 23 (9 назв.)
Рубрики: Реформування освіти
   Національна система освіти--Модернізація

   Система освіти--Розбудова

Анотація: У статті аналізуються особливості, обставини та головні напрями розвитку української освіти кінця XX - початку XXI століття. Наголошується, що в сучасному суспільстві нація і держава вважаються цивілізованими і конкурентними на високотехнологічних світових ринках лише за умови активного розвитку і модернізації освітньої системи, методик і технологій.





    Максименко, Клавдія.
    Нормативно-правове забезпечення впровадження споживчої освіти в Україні та світі [Текст] / К. Максименко // Освіта і управління. - 2012. - № 1. - С. 116-122. - Библиогр.: с. 121 (14 назв.)
Рубрики: Реформування освіти
   Державна політика--Споживча освіта

   Стандарти освіти

Анотація: У статті розглянуто питання нормативно-правового забезпечення впровадження освіти з питань захисту прав споживачів. Проаналізовано нормативно-правові документи міжнародних організацій (ООН, ЮНЕСКО та ін.), а також вітчизняне законодавство та стандарти в галузі освіти. Виокремлено стратегію та цілі освіти споживачів у міжнародному порівняльному вимірі.





    Поляк, Ольга.
    Вища освіта ХХІ століття: між науковим плануванням і маркетингом освітніх послуг [Текст] / О. Поляк // Вища освіта України. - 2013. - № 2. - С. 89-94. - Библиогр.: с. 94 (11 назв.)
Рубрики: Планування освіти
   Реформування освіти

   Форсайт

Анотація: У статті доведено необхідність нового ставлення до освітньо-наукового комплексу як єдиного засобу інноваційного розвитку сучасних держав. Проаналізовано еволюцію планування у ХХ ст., вказано на труднощі реформування вищої освіти в Україні, що мають не тільки економічний, а й адміністративний характер.





    Філіпова, Вікторія.
    Зарубіжний досвід державно-громадського управління освітою [Текст] / В. Філіпова // Освіта і управління. - 2013. - № 1-2. - С. 144-150. - Библиогр.: с. 149 (11 назв.)
Рубрики: Реформування освіти
   Система освіти--Трансформація--Іспанія

   Управління освітою--Зарубіжний досвід

Анотація: У статті подається стислий опис досвіду державно-громадського управління освітою в окремих зарубіжних країнах та механізму його практичної реалізації. Виявлено загальні тенденції і різноманітність шляхів, якими ці держави йдуть до сучасної громадянської школи.