Паливода, О. М.
    Галузеві мережеві структури: критерії ідентифікації та оцінювання міжфірмових взаємовідносин [Текст] / О. М. Паливода // Економіка та держава. - 2017. - № 5. - С. 75-78 : табл. - Бібліогр. с. 78 (3 назви)
Рубрики: Підприємства--Мережеві технології
Анотація: Статтю присвячено розробці методики аналізу міжфірмових взаємовідносин з метою ідентифікації мережевих структур на галузевому рівні. Автором запропонована система із десяти індикаторів мережі, які характеризують рівень економічного, соціального та інституційного внутрішньо мережевого середовища. Представлено залежність між типами мережевих структур, що діють в економіці України та мірою посилення в них жорсткості взаємозв'язків. Проведено експертну оцінку міжфірмових відносин компаній з погляду тривалості, стійкості, рутинізації, регулярності, комплементарності тощо їх взаємовідносин. Оцінено виробничі та торгові взаємозв'язки сукупності компаній трикотажної галузі з метою ідентифікації галузевої мережевої структури. Ідентифіковано відсутність мережевої структури в досліджуваній групі компаній.??

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гевко, В. Л.
    Основні аспекти організації підприємств мережевого типу [Текст] / В. Л. Гевко // Економіка та держава. - 2018. - № 7. - С. 67-69 : табл. - Бібліогр. с. 69 (8 назв)
Рубрики: Підприємства--Мережеві технології
Анотація: В умовах глобалізації економіки та її інтеграції в соціальні процеси підприємствам необхідно застосовувати мережеві підходи для отримання конкурентних переваг у виробничому та збутовому сегментах своєї діяльності. У статті узагальнено та згруповано основні особливості підприємств мережевого типу та їх відмінності від традиційних. Охарактеризовано особливості внутрішніх, стабільних та динамічних мережевих зв'язків. Визначено роль людського капіталу та міжособистісних комунікацій у досягненні успіху підприємства мережевого типу, зокрема за рахунок використання сучасних медійних каналів. Зазначено вимоги до сучасних інформаційних систем для підприємств мережевої торгівлі. Окреслено особливості використання системи з розподіленими базами даних та інформаційної системи з єдиною базою даних для підприємств роздрібної торгівлі. Охарактеризовано основні особливості, а також переваги і недоліки оболонкового та віртуального різновидів підприємств мережевого типу. Зазначено можливі напрями подальших досліджень за цією тематикою.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)