Сазонець, І. Л.
    Інституційні основи державної підтримки лібералізації підприємницької діяльності [Электронный ресурс] / І. Л. Сазонець, А. С. Саленко. - Електрон. журн. // Економіка та держава. - 2019. - № 1. - С. 23-26 : табл. - Бібліогр. с. 26 (9 назв)
Рубрики: Підприємництво--Державна підтримка
Анотація: У статті розкрито основні передумови створення інституційних основ державної підтримки лібералізації підприємницької діяльності в нашій країні.Важливою передумовою є зростання економіки на основі активізації підприємницької активності та використання дієвих механізмів для перетворення цієї активності та соціальних очікувань суб'єктів підприємницької діяльності в ефективно працюючі підприємницькі структури.Визначено, що формування таких основ на сучасних методологічних підходах та грунтовному теоретичному підгрунтті, що дозволить сформувати дієву систему державного регулювання розвитку та лібералізації підприємницької діяльності.Формування системи розвитку та лібералізації підприємницької діяльності, яка грунтується та елементах глобального, інституційного, державного регулювання. На розвиток підприємницької діяльності впливають також організаційні та управлінські фактори. Важливим є використання різних форм державної підтримки малого підприємництва. Ці форми можна класифікувати за характером впливу держави на діяльність малих підприємств. Виділяють два види цього впливу: прямий і непрямий.Основними законодавчими актами цієї сфери визначено Закон України "Про розвиток і державну підтримку малого та середнього підприємництва" та "Концепція Загальнодержавної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2014—2024 рр."Визначено необхідність активної діяльності всіх органів державного управління України в сфері лібералізації підприємницької діяльності. Це відноситься до Міністерство аграрної політики та продовольства України, Державної служби зайнятості, Антимонопольного комітету України.Координуючу роль має Міністерство економічного розвитку та торгівлі України в сфері реалізації програм підтримки малого підприємництва. Найбільш важливими функціями цього відомства є підтримка малого і середнього підприємництва на міжнародному рівні (міжнародні кредитні лінії); банківські продукти та програми допомоги малому і середньому підприємництву; підтримка малого і середнього підприємництва на регіональному рівні; підтримка малого і середнього підприємництва на державному рівні.

Перейти к внешнему ресурсу: Сазонець, Л.І.

Дод.точки доступу:
Саленко, А.С.




    Гейко, Т. Ю.
    Перешкоди на шляху становлення підприємництва в Україні протягом періоду незалежності [Текст] / Т. Ю. Гейко // Формування ринкових відносин в Україні. - 2021. - № 4. - С. 63-69. - Бібліогр. с. 68-69 (9 назв)
Рубрики: Малий бізнес--Державна політика
   Підприємництво--Державна підтримка

Анотація: У статті розглянуто перешкоди на шляху розвитку малого та середнього бізнесу протягом існування України як незалежної держави, що стримували його зростання. Актуальність теми обумовлена потребою у здійсненні аналізу базової інституційної реформи в процесі становлення ринкової економіки в незалежній Україні, що стосувалася утворення та розвитку національного підприємництва, динаміки зміни стану бізнес-середовища. Це необхідно з метою визначення причин: чому політика розвитку підприємництва, що здійснювалася в Україні, не довела свою результативність, з метою формування на державному рівні сучасної політики його стимулювання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)