67.022.15
С91


    Суходубова, І.
    Чинники розвитку і зміцнення системи законодавства [Текст] / І. Суходубова // Вісник прокуратури. - 2008. - №11. - С. 93-98
ББК 67.022.15
Рубрики: Право--Теорія
   Теорія права--Правове регулювання--Система права






    Мельничук, О.
    Аксіологічні основи права [Текст] / О. Мельничук // Право України. - 2010. - № 4. - С. 220-224. - Библиогр.: с. 224 (10 назв)
Рубрики: Право--Теорія
Анотація: Стаття присвячена філософсько-правовому аналізу проблем сучасної правової аксіології з позицій методологічної епохи постмодерну. Запропоновано виокремлення специфічного процесу- філіації цінностей у праві, який полягає у поступовому запозиченні цінностей, їх юридизації та кінцевому втіленні як елементів правової системи. Зроблено висновок про двоєдину природу цінностей у праві як нормативного та ненормативного регулятора правових відносин.


Дод.точки доступу:
Горобець, К.




    Євграфова, Є.
    Дослідження теоретичних засад дії права [Текст] : рецензия / Є. Євграфова // Право України. - 2010. - № 6. - С. 265-270
Рец. на Дія права: інтегративний аспект : монографія / кол. авт.; відп. ред. Н.М.Оніщенко. - К.: Юридична думка, 2010.- 360 с.

Рубрики: Право--Теорія





    Пархоменко, Н.
    Взаємодія міжнародного, європейського та національного права: теоретичні засади [Текст] / Н. Пархоменко // Право України. - 2014. - № 5. - С. 52-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародне право--Теоретичні засади
   Право--Теорія

Анотація: Визначено теоретичні засади приведення законодавства України до загальновизнаних принципів міжнародного права, імплементації європейських цінностей і стандартів з огляду на прагнення України набути асоціативного членства в ЄС.





    Пархоменко, Н.
    Концептуальні основи теорії джерел права [Текст] / Н. Пархоменко // Право України. - 2017. - № 6. - С. 9-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право--Теорія
   Джерела права--Сутність

Анотація: Досліджується сутність і зміст сучасної теорії джерел права у межах національної правової доктрини в контексті інтегративного праворозуміння. Проводиться аналіз еволюції теорії джерел права в межах окремих історичних періодів, визначається їх поняття, основні ознаки і властивості, співвідношення з такими категоріями, як правова форма та форма права.