Рабінович, П.
    Основоположні права людини: соціально-антропна сутність, змістова класифікація [Текст] / П. Рабінович // Право України. - 2010. - № 2. - С. 18-23. - Библиогр.: с. 23 (14 назв)
Рубрики: Права людини--Основоположні
Анотація: У статті подається авторська інтерпретація соціальної сутності основоположних прав людини. Такою сутністю вважається їх можливість задовольняти фундаментальні потреби існування й розвитку людини. З огляду на це загальне питання таких прав визначається як певні можливості людини, котрі необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку в конкретних обставинах.





    Рабінович, П.
    До модернізації конституційно-правового статусу людини і громадянина (львівські пропозиції) [Текст] / П. Рабінович // Право України. - 2014. - № 7. - С. 146-156. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Основоположні
   Конституція України--Зміни

Анотація: У статті розглядаються основні напрями удосконалення конституційних засобів забезпечення в Україні основоположних прав людини і громадянина. До таких напрямів належать: привести Конституцію до більш повної відповідності з міжнародними "праволюдинними" стандартами: у відповідних статтях Конституції не обмежуватися лише самими назвами прав і свобод, а в усіх випадках зазначати також і основні елементи їх змісту; при закріпленні усіх прав подавати вказівку і на відповідні позитивні обов'язки держави щодо забезпечення кожного з них; скоригувати підстави обмеження прав у такий спосіб, аби вони не були ширшими, ніж ті, що зазначені у ратифікованих Україною міжнародних договорах; у певних статтях Конституції уточнити назви носіїв окремих видів прав.





    Рабінович, П.
    Основоположні права людини: терміно-поняттєвий інструментарій дослідження та викладання [Текст] / П. Рабінович // Право України. - 2015. - № 2. - С. 9-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Основоположні
Анотація: У статті обгрунтовуються основні терміно-поняття з проблематики прав людини, які слугують методологічними знаряддями її дослідження. По-перше, роз'яснюється вихідна категорія основоположних прав людини, насамперед її дефініція, яка була сформульована автором на юридичному факультеті Львівського університету ще на початку 90-х років минулого століття. По-друге, аналізується низка термінологічних та гносеологічних аспектів, які виникають у процесі таких досліджень. І по-третє, обговорюється питання про те, хто може бути носієм, суб'єктом основоположних прав.