Рабінович, П.
    Права людини у сучасній православній інтерпретації (у світлі міжнародних стандартів) [Текст] / П. Рабінович, С. Цебенко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2015. - № 2. - С. 7-16
Рубрики: Права людини --Міжнародні стандарти
   Православ'я--Права людини

Кл.слова (ненормовані):
гідність людини -- свобода людини -- право на життя -- право на свободу совісті -- свобода слова -- право на сворення сім’ї -- право на власність -- право на працю -- право на гідну оплату праці -- право на відпочинок
Анотація: Стаття присвячена дослідженню особливостей інтерпретації прав людини в сучасних доктринах православ’я в порівнянні з міжнародними стандартами цих прав . Такі особливості виокремлюються стосовно розуміння деяких прав людини (права на життя, на свободу совісті (на вибір світогляду), на свободу слова, на створення сім’ї, на власність, на працю, на гідну оплату праці, на відпочинок), згідно з положеннями, що містяться в сучасних джерелах соціальних доктрин православ’я. ЦІ положення порівнюються з міжнародними стандартами зазначених прав, у результаті виявляються їх однакові й відмітні риси.


Дод.точки доступу:
Цебенко, С.
Є примірники у відділах:
(12.10.2015р. - Б.ц.) (вільний)




    Рабінович, Петро Мойсейович.
    Міжнародні стандарти прав людини: властивості, загальне поняття, класифікація [Текст] / Петро Мойсейович Рабінович // Вісник Національної академії правових наук України. - 2016. - № 1. - С. 19-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини --Міжнародні стандарти
Анотація: Охарактеризовано основні ознаки міжнародних стандартів прав людини, які відображаються в такій дефініції поняття цих стандартів: міжнародні стандарти прав людини - це закріплені у міжнародних актах і документах, текстуально уніфіковані й функціонально універсальні (для певних міжнародних об’єднань держав) принципи та норми, які за посередництвом вельми абстрактних, здебільшого оціночних, терміно-понять фіксують мінімально необхідний аба бажаний зміст і/чи обсяг прав людини, зумовлювані досягнутим рівнем соціального розвитку та його динамікою, а також встановлюють позитивні обов’язки держав щодо їх забезпечення, охорони й захисту та передбачають за їх порушення санкції політико-юридичного або політичного характеру. Викладається класифікація таких стандартів.

Є примірники у відділах:
(06.06.2016р. - Б.ц.) (вільний)