Демченко, Т. М.
    Податкова політика як інструмент регулювання відтворювального процесу [Текст] / Демченко Т. М. // Актуальні проблеми економіки. - 2004. - № 2. - С. 69 - 75. - Бібліогр.: с.75 ( 4 назв. ).
Рубрики: Податкова політика--УКРАЇНА
Анотація: У статті проаналізовано структуру і динаміку надходжень до бюджету податкових надходжень, визначено основу управління податкової політики, запропоноване визначення "податкова політика".





    Корнус, Володимир.
    Принципи оподаткування як сладова частина податкової політики держави та базис для побудови системи оподаткування [Текст] / Володимир Корнус // Бухгалтерський облік і аудит. - 2006. - № 5. - С. 52-55
Рубрики: Оподаткування--Принципи
   Податкова політика--Україна

Анотація: У статті розглянуто один із найважливіших аспектів реформування податкової системи України - визначення принципів оподаткування, на основі яких будується вся податкова система з метою реалізації повною мірою її фіскальної та регулюючої функції.





    Габрук, Олена.
    Що очікує юридичних осіб - платників єдиного податку в майутньому ? [Текст] : общественно-политическая литература / О. Габрук // Діловий вісник. - 2007. - № 6. - С. 24-25. : кол.іл
Рубрики: Податкова політика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
податки
Анотація: Податкова система України повинна стати запорукою сприятливого підприємницького клімату в країні.





    Баліцька, В. В.
    Фіксальна система України: оцінка впливу на фінансовий стан і процеси капіталоутворення підприємств [Текст] / В. В. Баліцька // Економіка та держава. - 2008. - № 6. - С. 13-18. - Бібліогр. с. 18 (13 назв.)
Рубрики: Підприємства--Фінансовий стан
   Податкова система--Україна

   Податкова політика--Україна

Анотація: У статті здійснено аналіз параметрів фіскальної системи України у порівнянні із основними фінансовими показниками господарської діяльності та результатами процесів капіталоутворення підприємств.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кощук, Тетяна.
    Прагматика формування та реалізації фіскальної політики в Україні [Текст] / Т. Кощук // Журнал європейської економіки. - 2008. - Т. 7 (№ 2). - С. 242 -256. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Україна
Анотація: Доведено, що в Україні збільшення фіскальної ефективності оподаткування може створити сприятливе податкове середовище господарювання без істотного зменшення поточних доходів бюджетів і забезпечити прискорення відтворювальних процесів із дедалі більшим зміцненням податкового потенціалу.





    Папп, В. В.
    Концептуальні підходи до формування та розвитку податкової системи України [Текст] / В. В. Папп // Регіональна економіка. - 2009. - № 1. - С. 225-232. - Бібліогр.: 7 назв.
Рубрики: Податкова політика--Україна
   Бюджетні надходження

Кл.слова (ненормовані):
Фіскальна роль -- Ринок -- Платники податків
Анотація: Досліджено основні концептуальні напрями реформування вітчизняної податкової системи, які базуються на зміні структури та складу податків. Зокрема, запропоновано оптимізацію співвідношення прямих та непрямих податків, вдосконалення нормативно-правової бази у сфері оподаткування та спрощення форм податкової звітності. Як важливий напрям формування та реалізації податкової політики запропоновано зменшення податкового тиску на інвестиційну діяльність.





    Соколовська, А. М.
    Податкова політика в Україні у 2009 - 2010 роках: особливості та уроки на перспективу [Текст] / А. М. Соколовська // Фінанси України. - 2011. - № 4. - С. 24-37. - Бібліогр.: с. 34 (5 назв)
Рубрики: Податкова політика--Україна
Анотація: Розглянуто особливості та загальні принципи реалізації антикризової податкової політики в різних країнах світу, інструменти компенсаторної й підтримуючої податкової політики в Україні та її соціально-економічні наслідки.





    Мельник, В. М.
    Еволюція поглядів на дохід і прибуток підприємства як потенційні об'єкти оподаткування [Текст] / В. М. Мельник // Фінанси України. - 2011. - № 10. - С. 32-43
Рубрики: Податкова політика--УКРАЇНА
   Підприємства--Дохід--Прибуток--Оподаткування

Анотація: Проаналізовано еволюцію наукових поглядів на проблему доходу й прибутку підприємств. Наведено різні варіанти дефініцій, розглянуто їх зміст. Наголошено на тому, що однією з причин наукової розробки даної проблематики є зацікавленість із боку фіксу, а тому дохід підприємств та його форма- прибуток розглянуті як потенційні об'єкти оподаткування.


Дод.точки доступу:
Борзенкова, О.Д.




    Адонін, С. В.
    Поняття державної податкової політики в Україні [Текст] / С. В. Адонін // Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. - 2011. - № 5. - С. 5-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--УКРАЇНА





    Соколовська, А. М.
    Податкова політика в Україні в контексті тенденцій реформування оподаткування у країнах ЄС [Текст] / А. М. Соколовська, Т. В. Кощук // Фінанси України. - 2012. - № 1. - С. 94-115. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--УКРАЇНА
   Податкова політика--Європа

Анотація: Проаналізовано тенденції податкових реформ у країнах ЄС в умовах повільного посткризового відновлення й загрози втягнення світової економіки у другу хвилю рецесії. Розроблено рекомендації щодо збільшення податкових надходжень та посилення перероздільої ролі оподаткування в Україні у контексті європейського досвіду.


Дод.точки доступу:
Кощук, Т.В.




    Соколовська, А. М.
    Формування податкової політики в умовах невизначеності [Текст] / А. М. Соколовська // Фінанси України. - 2012. - № 11. - С. 44-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Україна
Анотація: Висвітлено питання особливостей формування податкової політики України на сучасному етапі, необхідності продовження реформування її податкової системи, принципів, на яких має грунтуватися реформування оподаткування в умовах макроекономічної нестабільності.





    Дорошенко, Ігор.
    Фіскальні важелі впливу на розвиток ринку капіталу на національному рівні [Текст] = Fiscal leverage on capital market development at national level / Ігор Дорошенко // Економіст. - 2013. - № 7. - С. 16-21
Рубрики: Податкова політика--Україна
   Грошовий капітал--Державне регулювання--Фіскальні методи--Україна

Анотація: У статті розкриваються сутність, цілі та основні інструменти фіскальної політики держави. Виокремлено фіскальні методи регулювання ринку капіталу Національним банком України. Увага акцентується на механізмах регулювання обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті. Визначено податкові методи регулювання ринку капіталу та нові заходи щодо оподаткування операцій із цінними паперами. Обґрунтовано шкідливість введення податку на продаж іноземної валюти для валютного ринку та ринку капіталу, що призведе до тотального розквіту тіньового ринку торгівлі іноземною валютою, виникнення нових цілковито нелегальних схем щодо ухилення від нового податку й практично повної відсутності його надходжень до Пенсійного фонду України, а також збільшення випадків валютного шахрайства. Виявлено позитивні тенденції в динаміці фінансових ресурсів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб як важливої передумови зміцнення банківської системи України.

Є примірники у відділах:
Бібліотека ВТЕІ КНТЕУ (вільний)




    Полозенко, Д. В.
    Монетарна і фіскальна політика в умовах бюджетного дефіциту України [Текст] / Д. В. Полозенко // Економіка АПК. - 2015. - № 2. - С. 36-42 : фот.цв. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грошово-кредитна політика--Монетарні методи--Україна
   Податкова політика--Україна

   Державні фінанси--Дефіцит

Кл.слова (ненормовані):
валютні резерви країни -- доларизація -- податкова реформа -- кредитні відносини
Анотація: Розглянуто механізм монетарної та фіскальної політики. Визначено умови запровадження інфляційного таргетування в Україні.





    Касперович, Ю. В.
    Податковий компроміс як елемент податкової реформи в Україні [] / Ю. В. Касперович // Економіка та держава. - 2015. - № 2. - С. 61-64. - Бібліогр. с.64 (13 назв)
Рубрики: Податкова політика--Україна
Анотація: У статті досліджено особливості реалізації механізму податкового компромісу в контексті податкової реформи в Україні. Систематизовано теоретичні підходи до визначення податкової амністії: визначення, класифікаційні ознаки та цілі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гатаулліна, Е. І.
    Податкова політика в умовах економічних перетворень [] / Е. І. Гатаулліна // Економіка та держава. - 2016. - № 1. - С. 101-104. - Бібліогр. с.104 (8 назв)
Рубрики: Податкова політика--Україна
Анотація: У статті розкрито методологічні та практичні положення становлення та розвитку податкової політики України в умовах економічних перетворень. Охарактеризовано принципи побудови податкової системи держави.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мельник, В. М.
    Податкова політика України в умовах імплементації Угоди про асоціацію з Європейським Союзом [Текст] / В. М. Мельник, Т. В. Кощук // Фінанси України. - 2016. - № 7. - С. 7-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Україна
Анотація: Проаналізовано податкові трансформації в Україні у 2016 р. та їх можливий вплив на соціально-економічні процеси й доходи сектору загального державного управління. Виявлено проблеми у вітчизняному оподаткуванні, які залишилися нерозв'язаними. Розроблено пропозиції щодо формування податкової політики в Україні з урахуванням євроінтеграційних завдань і пріоритетів. Установлено, що формування вітчизняної податкової політики в умовах імплементації Угоди про асоціацію з ЄС вимагає створення умов для зростання ВВП і позитивних зрушень у розвитку соціально-економічної системи, забезпечення надійної фінансової бази функціонування держави, внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з виконанням цієї Угоди, а також поступової імплементації інших заходів податкової політики ЄС і податкових механізмів країн ЄС у міру поступу в економічному розвитку та детінізації економіки.


Дод.точки доступу:
Кощук, Т. В.




    Дегтярьова, Світлана.
    Роль податкового навантаження як особливого складника податкової політики України [Текст] / Світлана Дегтярьова // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 5. - С. 104-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
гроші -- бюджет -- платники податків
Анотація: Стаття присвячена аналізу та визначенню ролі податкового навантаження як особливого складника податкової політики України. Актуальність запропонованої теми зумовлена тим, що рівень податкового навантаження є серйозним і чи не ключовим фактором забезпечення належної динаміки практичної активності й зростання виробництва та економіки в Україні. Податкове навантаження відіграє досить важливу роль у системі управління податками загалом, оскільки є прямим об’єктом указаного управління. Саме податкове навантаження визначає як кількісну, так і якісну оцінку або характеристику наслідків впливу податків на їх платників, а також дає можливість оцінити стан добробуту й достатку населення країни, яке сумлінно виконує свій податковий обов’язок.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Тимошенко, А. О.
    Еволюція фіскальної політики України [Текст] / А. О. Тимошенко // Економіка та держава. - 2017. - № 9. - С. 48-51 : табл. - Бібліогр. с. 13 (13 назв)
Рубрики: Податкова політика--Україна
Анотація: Обгрунтовано, що розвиток української економіки супроводжувався пошуком ефективних варіантів використання інструментів фіскальної політики (податкової політик і державних видатків). У статті розглянуто етапи трансформації фіскальної політики. Зважаючи на те, що часові терміни етапів трансформації податкової політики не збігаються з часовими термінами етапів трансформації бюджетної політики їх розглянуто окремо: виділено періоди розвитку податкової політики і періоди становлення сучасної бюджетної системи України. Доведено, що прослідковується перманентне зростання валового боргу країни, при цьому це зростання не супроводжується, на жаль, позитивними змінами в економіці країни. Останнє підштовхує до податкового реформування через розробку і впровадження заходів зі зниження податкового тягаря, поряд з активізацією економічних процесів у країні в цілому і по регіонах, враховуючи їх рівень економічного розвитку, їх можливості і потреби у фінансуванні соціальних послуг для населення певної адміністративної території. Визначено, що бюджетна система України, починаючи з моменту набуття країною незалежності перебуває в стані постійного реформування поряд з модернізацією податкової системи. Аргументовано, що для розробки заходів з досягнення ефективної фіскальної політики, варто адаптувати досвід економічно розвинутих країн у частині вирішення заявленої проблеми.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Соф'їн, Михайло. [Текст] // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2019. - № 7. - С. 162-166. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Україна
Анотація: Курс України на європейську інтеграцію зумовлює необхідність приведення ключових напрямів державної політики у відповідність до європейських норм і стандартів. Зокрема, це стосується фіскальної політики, яка в нашій державі має ряд проблем. Вдосконалення даного напряму державної політики вимагає перегляду її основних, в тому числі сутнісних аспектів. Це зумовило необхідність вивчення чинного українського законодавства, а також відповідних наукових позицій, та дослідження поняття фіскальної політики в Україні в умовах Євроінтеграції. Наголошено, що під політикою розуміється: цілеспрямована діяльність у галузі взаємовідносин між різними суспільними групами, державами й народами, яка пов’язана із боротьбою за здобуття або утримання державної влади як знаряддя регулювання і формування цих взаємовідносин; певна частина, програма або напрям такої діяльності; сукупність засобів (інстя станових прав і привілеїв. Зокрема, ленні норми втратили юридично-державне значення, залишившись лише юридично-приватними приписами, що регламентували спосіб посідання і набуття маєтків. Станом на XVIII ст. в монархії Габсбурґів проживало 14 етнічних груп, які розмовляли 17 мовами і практикували 9 різних релігій. Землі Габсбурзької монархії на початок правління Марії Терезії складалися з таких частин: 1) австрійські провінції (Верхня і Нижня Австрія, Штирія, Карінтія, Карніола, Тіроль, Воральєрґ) – землі фамілії Габсбурґів; 2) території Богемської корони (Богемія, Моравія і Сілезія); 3) королівство Угорщина; 4) князівство Трансільванія; 5) австрійські Нідерланди (бельгійські провінції); 6) італійські землі (Тоскана, Ломбардія). Станом на 1748 р. територія монархії поділялася на дванадцять провінцій (губерній), на чолі яких стояли призначені імператрицею губернатори, котрі безпосередньо підпорядковувалися центральній владі. Провінції поділялися на округи (циркули) на чолі зі старостами. освічений абсолютизм державна влада правова сфера монархія , ПК; 20191023, borisenko ; Реформа державного управління в Австрійській імперії за правління Марії Терезії, Михайло Пиртко , ПК; 20191102, cukk . 2, 1. 1

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)