Влияние амплитуды и частоты колебаний плазмотрона на химическую и структурную неоднородность металла, наплавленного плазменно-порошковым методом [Текст] / И. А. Рябцев [и др.] // Автоматическая сварка. - 2018. - № 5. - С. 3-8. - Библиогр. с. 8 (6 назв.)
Рубрики: Плазмова металургія
Анотація: Вивчено вплив амплітуди і частоти коливань плазмотрона на формування наплавлених валиків, характер проплавлення основного металу, а також на структурну і хімічну неоднорідність в зоні з'єднання наплавленого і основного металів. Найбільший вплив на форму валика і його мікроструктуру надає амплітуда коливань плазмотрона - зі збільшенням амплітуди збільшується ширина валика і знижується його висота. Досліджували також вплив частоти коливань плазмотрона на характер проплавлення основного металу і на хімічну та структурну неоднорідність в зоні з'єднання основного і наплавленого металу вздовж напрямку наплавлення. При наплавленні з коливаннями плазмотрона спостерігається хвиляста конфігурація границі з'єднання наплавленого і основного металів в поздовжньому напрямку з більшою частотою виступів і западин, яка повторює частоту коливань плазмотрона. Встановлено, що зі збільшенням частоти коливань плазмотрона і на виступах, і на западинах на границі сплаву зменшується перемішування наплавленого і основного металів і зміст основних легуючих елементів різко змінюється.


Дод.точки доступу:
Рябцев, И.А.; Переплетчиков, Е.Ф.; Бартенев, И.А.; Гордань, Г.Н.; Богайчук, И.Л.; Капитанчук, Л.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Сом, А. И.
    Восстановление шнеков экструдеров и термопластавтоматов плазменно-порошковой наплавкой [Текст] / А. И. Сом // Автоматическая сварка. - 2019. - № 4. - С. 35-41 . - Библиогр. с. 41 (11 назв.)
Рубрики: Плазмова металургія
   Наплавлення

Анотація: Досліджено особливості формування валика на вузькому гребені витка шнека при плазмово-порошковому наплавленні. Показано як залежить форма валика, що наплавляється, від його перетину і основних технологічних параметрів наплавлення — струму дуги, швидкості наплавлення і зміщення плазмотрона з зеніту. Запропоновано номограми для вибору параметрів режиму наплавлення. Описано також обладнання та матеріали, що застосовуються для наплавлення. Відновлення шнеків екструдерів і термопластавтоматів плазмово-порошковим наплавленням дозволяє не тільки відновлювати ці деталі, але і підвищити в 3...5 разів термін їх служби в порівнянні з новими азотованими шнеками.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)