Лавріненко, Наталія.
    Соціально-економічний статус пенсіонерів та можливі напрями реформування пенсійної системи в Україні [Текст] / Наталія Лавріненко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2016. - № 2. - С. 63-80 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пенсіонери--Соціально-економічний статус
   Пенсійні реформи--Україна

Анотація: Статтю присвячено дослідженню особливостей соціально-економічного статусу пенсіонерів у сучасних українських реаліях. Автор статті користується як статистичними даними, так і кількісними даними соціологічних опитувань (моніторингові дослідження Інституту соціології НАНУ та порівняльні дані Європейського соціального дослідження). Цей широкий соціальний контекст дає змогу визначити місце українських соціальних феноменів у європейській реальності, ліпше зрозуміти як особливості життя українського суспільства, так і можливі напрями його розвитку, в тому числі щодо реформування пенсійної системи. Як політики, так і масова свідомість українського суспільства ще не мають ясного бачення: як (крім збільшення розміру пенсійних виплат) має розвиватися система пенсійного забезпечення в нашому суспільстві. У ЗМІ, у виступах політичних лідерів функціонує багато стереотипних суджень з приводу оптимального віку виходу на пенсію жінок та чоловіків; стосовно потрібності / непотрібності праці для людини в пенсійному віці; щодо «кращого» матеріального становища в пенсіонера, котрий живе в розширеній сім'ї, ніж у пенсіонера-одинака. Завданням авторки було перевірити відповідність цих стереотипних суджень об'єктивним обставинам життя пенсіонерів у сучасній Україні. Прикінцеві висновки мають практичне значення, зокрема українському урядові не слід побоюватися непопулярних дій у царині підвищення пенсійного віку. Це загальносвітова тенденція, що не збігається із мріями та настроями населення будь-якої країни, але є необхідною з економічних обставин.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шумило, Михайло Миколайович.
    Сучасний стан та перспективи розвитку системи пенсійного забезпечення в Україні [Текст] : стенограма наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 21 грудня 2016 року / Михайло Миколайович Шумило // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 2. - С. 76-87 : рис.
Рубрики: Пенсійна система--Україна
   Пенсійні реформи--Україна

   Пенсійне законодавство--Реформи

Кл.слова (ненормовані):
пенсійне забезпечення -- реформа пенсійного законодавства
Анотація: Дослідження пенсійної системи України є важливим елементом наукових пошуків у сфері соціального захисту загалом. Як невід’ємна частина економіки країни, пенсійна система зазнає впливу як позитивних, так і негативних процесів, що в ній відбуваються. Загалом можна констатувати активізацію законодавчих змін у сфері спеціального пенсійного забезпечення, запровадження накопичувальної пенсійної системи. Розкрито наявні проблеми форми пенсійного законодавства та його застосування судами.