Лапенок, М.
    Готуючи педагога та громадянина : система роботи Севастопольського міського гуманітарного університету щодо формування україномовної компетенції педагогів м. Севастополя [Текст] / М. Лапенок // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2009. - № 10. - С. 4-8.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Вища школа--Підготовка фахівців
   Севастополь--Українська мова
Кл.слова (ненормовані):
мовна освіта -- мовна картина м. Севастополь -- кафедра української філології -- тестування з української мови і літератури -- білінгвальне середовище -- модель організації діяльності СМГУ
Анотація: У статті зосереджено увагу на проблемі реалізації Державної національної програми "Освіта (Україна ХХІ ст.)", а саме: на підготовці нового покоління педагогічних працівників, підвищенні їх кваліфікації, зокрема мовної освіти в умовах білінгвального простору. Автор аналізує становище з українською мовою в м.Севастополь і ознайомлює з діяльністю кафедри української філології СМГУ, яка спрямована на підготовку творчого педагога й громадянина України, формування нової потужної національної еліти.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Свінтковська, С.
    Завдання - стимулювати розквіт особистісного потенціалу учителя [Текст] / С. Свінтковська // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2009. - № 12. - С. 9-12.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Викладання у вузі
   Педагогіка--Вища школа--Підготовка фахівців

Кл.слова (ненормовані):
творчий потенціал учителя-словесника -- методична майстерність -- інтерактивні технології навчання -- Науково-методичний центр української мови та літератури -- методичний посібник з літератури рідного краю
Анотація: Мета цієї статті - акцентувати увагу на ролі учителя української словесності в вихованні гідних громадян Української держави. Автор знайомить із досвідом працівників освіти Одещини, спрямованим на виявлення особистісного творчого потенціалу методистів і викладачів. Роботі в цьому напрямку сприяють оновлення і актуалізація змісту навчання, удосконалення форми проведення занять, оволодіння інноваційними технологіями, видання методичних посібників та збірників. Від відповідальності й майстерності учителя-словесника залежить стимулювання внутрішніх сил учня для самовдосконалення і саморозвитку, формування особистості, яка здатна виконувати місію збереження нації.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД