Ковтун, Григорій Олександрович.
    Комплексне використання вугілля для виробництва рідкого палива, газу та електроенергії [Текст] / Г. Ковтун , А. Степанов , Г. Матусевич // Вісник Національної академії наук України. - 2008. - № 4. - С. 68-75. - Бібліогр.: 6 назв.
Рубрики: Паливно-енергетичний комплекс--Вугільна промисловість--Україна
   Паливо рідке--Технологія виробництва--Переробка вугілля

Анотація: У статті розглянуто можливості комплексного використання низькоякісного палива й наведено дані щодо енергоємності окремих процесів його перероблення. Запропоновано створення енергохімічних комплексів, що мають поєднувати виробництво синтетичного рідкого палива й електроенергії з високозольного кам'яного та бурого вугілля. Наведено принципові технологічні схеми виробництва моторного палива та електроенергії на базі напівкоксування й гідрогенізації вугілля.


Дод.точки доступу:
Степанов, Анатолій Васильович; Матусевич, Галина Георгіївна




   
    Метан газовугільних родовищ - потужне додаткове джерело вуглеводів в Україні [Текст] / Ігор Михайлович Наумов [та ін.] // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 6. - С. 43-54 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Паливно-енергетичний комплекс--Вугільна промисловість--Україна
   Метановидобувна промисловість--Україна

   Джерела енергії--Метановугільні родовища

Кл.слова (ненормовані):
метан -- вугільні поклади -- газо(метано)вугільні родовища -- вуглеводнегенез -- фізико-хімічний реактор -- літосфера
Анотація: Розглянуто значення метану вугільних покладів як потужного додаткового джерела енергії, його важливу роль у нарощуванні паливно-енергетичного потенціалу України. На основі нової фізико-хімічної моделі глибинного мінерало- і вуглеводнегенезу в літосфері Землі обґрунтовано переважно абіогенний генезис метану, що вказує на практично невичерпне джерело цього виду вуглеводневої сировини. Це набуває особливої ваги у вирішенні фундаментальних питань генезису, міграції і локалізації вуглеводневмісних флюїдів, зокрема при формуванні газо(метано)вугільних родовищ, комплексне освоєння яких із синхронним рентабельним видобутком метану і вугілля створює передумови для інтенсивного розвитку метановидобувної промисловості в Україні.


Дод.точки доступу:
Наумов, Ігор Михайлович; Павлюк, Мирослав Іванович; Сворень, Йосип Михайлович; Зубик, Микола Ігорович