Другов, О.
    Напрями вдосконалення фінансового забезпечення сфери науки в Україні [Текст] / О. Другов // Економіка України. - 2010. - № 7. - С. 69-77
Рубрики: Наука--Фінансування--Україна
Анотація: Досліджено сучасний стан і динаміку показників фінансування сфери науки та наукової діяльності в Україні. На основі концептуального підходу визначено основні засади вдосконалення системи фінансового забезпечення цієї сфери.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Локтєв, В. М.
    Чи переживе наука фінансовий голод? [Текст] : виступ академіка НАН України / В. М. Локтєв // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 5. - С. 52-56
Рубрики: Наука--Фінансування--Україна
   Освіта України--Фінансування

Анотація: Стаття присвячена питанню фінансування наукового й освітянського секторів, а саме, йдеться про недостатнє фінансування цих галузей.





    Широков, Анатолій Іванович.
    Чи можливе поліпшення ситуації з фінансуванням науково-технічної сфери? [Текст] : виступ Голови Центрального комітету профспілки працівників НАН України / Анатолій Іванович Широков // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 5. - С. 66-68 : фот.
Рубрики: Наука--Фінансування--Україна
Анотація: Видатки державного бюджету на науково-технічну сферу за останні три роки постійно скорочувались. За таких умов наука і науковол-технічна сфера можуть у кращому випадку виконувати пізнавальну, а не економічну функцію. У своєму виступі автор порушує питання недостатнього фінансування науково-технічної сфери.





    Єфименко, Т. І.
    Концептуальні підходи щодо розвитку механізмів фінансування науки [Текст] / Т. І. Єфименко // Фінанси України. - 2016. - № 8. - С. 9-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наука--Фінансування--Україна
Анотація: Системний та інституціональний підхід до інновацій передбачає накопичення знань, зміни в політиці, поведінці й управлінні. Економічний розвиток супроводжується еволюцією інститутів, технологій, структур і виробничих конфігурацій. Ухвалення національного законодавства у сфері науки та науково-технічної діяльності наближатиме організацію науки в Україні до світових стандартів. Утілення нових ідей і розробок, перспективи технологічного лідерства нашої держави потребують трансформації механізмів фінансування.





    Локтєв, Вадим Михайлович.
    Ліквідувати не можна підтримувати [Текст] : за матеріалами звітної доповіді на Загальних зборах Відділення фізики і астрономії НАН України 13 квітня 2016 року / Вадим Михайлович Локтєв // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 5. - С. 96-108 : табл.
Рубрики: НАН України--Відділення фізики і астрономії--Загальні збори
   Наука--Фінансування--Україна

Анотація: В статі подана доповідь Вадима Михайловича Локтєва, у своїй доповіді він навів стислий перелік наукових результатів, отриманих установами Відділення фізики і астрономії за звітний період.





    Одотюк, Ігор Васильович.
    Високі технології за відсутності науки - новий рецепт українського економічного дива? [Текст] / Ігор Васильович Одотюк // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 9. - С. 65-71 : рис.
Рубрики: Інноваційна економіка--Україна
   Наука--Фінансування--Україна

Анотація: У державних стратегічних документах зазначено прагнення України стати економічно високорозвиненою країною. Однак обраний Урядом інструмент формування вітчизняної інноваційної економіки, який полягає в активному використанні бюджетної політики перманентного скорочення фінансування української науки, є не таким вже однозначним з точки зору перспективи отримання бажаного результату. У статті представлено експертну оцінку ступеня обгрунтованості стратегічного бачення держави щодо ефективності такого способу розбудови сучасної інноваційної економіки в Україні. Розглянуто нагальні питання кадрового та фінансового забезпечення розвитку вітчизняної науки. На основі міжнародного порівняльного аналізу показано рівень сучасного відставання України від країн ЄС та інших провідних держав світу за показниками концентрації наукових кадрів, зокрема фахівців у сфері виконання наукових та науково-технічних робіт (ННТР), загального обсягу фінансового забезпечення ННТР, обсягу бюджетного фінансування діяльності наукових установ. Сформульовано висновок про безпідставність аргументів представників влади на користь скорочення державного фінансування наукового сектору в Україні.





    Локтєв, Вадим Михайлович.
    Час академічної коректності минув [Текст] / Вадим Михайлович Локтєв // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 12. - С. 3-13
Рубрики: Академічна наука--Розвиток і дослідження--Україна
   Наука--Фінансування--Україна

Анотація: Ці рядки пишуться пізньою осінню 2016 року, коли бюджетний процес в країні вступив у заключну фазу, а академія замерла в тривожному очікуванні - додадуть чи не додадуть? Відомості з різних комітетів Верховної ради чи Кабміну, на засідання яких наші представники ходять з протягнутою рукою, подібні до зведень з фронту, не містять чіткої відповіді щодо належного фінансування фундаментальної науки у наступному році. І хоча зусилля академічної профспілки або громадських організацій, які закликають інститутські маси на протесті акції, не дають надії на покращання згаснути остаточно, мені особисто ясно, що говорити про злам ситуації не тільки не має підстав, а навпаки - вона катастрофічно погіршується. Навіть збільшення бюджету НАН України, про яке весь час тихо говорять в академічних колах, скажімо, від знайомих нам в останні роки менше як 0.3% ВВП до (0.35-0.4)% принципово нічого не змінить, і ми, а з нами і вся наукова сфера України, продовжуватимемо деградувати, бо наші численні очільники з владних висот, які вважають себе освіченими, далекоглядними політиками, а переважна більшість до того ж озброєна дипломами про наукові ступені, ніяк не можуть збагнути, що стан академії і майбутнє країни настільки тісно переплетені, що будь-яка розмова щодо цивілізаційного розвитку останньої є ні чим іншим, ніж розмовою про розвиток в ній науки.