Электроды для дуговой наплавки композиционных сплавов [Текст] / А. И. Белый [и др.] // Автоматическая сварка. - 2018. - № 1. - С. 40-43. - Библиогр.: с. 43 (10 назв.)
Рубрики: Наплавлення
   Зварювальне обладнання--Електроди

Анотація: Розглянуто особливості формування композиційних сплавів на базі карбідів вольфраму при дуговому наплавленні. Встановлено, що при розробці електродного матеріалу найбільш доцільно в якості зносостійкої фази застосування сферичних гранул карбідів вольфраму, які менше схильні до розчинення в процесі наплавлення. Встановлено оптимальний вміст армуючої фази в електродному матеріалі, який повинен коливатися в межах 60...70 % маси матеріала за об’ємом. Розроблено газошлакообразуюча та легуюча системи і виготовлені електроди розроблених складів. Дослідним шляхом встановлено ряд технологічних особливостей із забезпечення гомогенності покриття, що складається з компонентів різних за питомою вагою і гранулометричним складом, а також нанесення його на стрижень електрода. Визначено особливості процесу наплавки розробленими електродами, представлено результати металографічних досліджень наплавленого металу. Лабораторні випробування на абразивний знос композиційних сплавів розробленими електродами показали їх високу ефективність.


Дод.точки доступу:
Белый, А.И.; Жудра, А.П.; Дзыкович, В.И.; Петров, В.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Комплекс для исследования процессов дуговой сварки [Текст] / Ю. Н. Сараев [и др.] // Автоматическая сварка. - 2018. - № 8. - С. 15-24. - Библиогр. с. 23-24 (13 назв.)
Рубрики: Дугове електрозварювання
   Наплавлення

Анотація: В роботі представлені результати розробки і виготовлення унікального дослідницького комплексу для вивчення швидкоплинних процесів тепломасопереносу при дуговому зварюванні електродом, що плавиться. Показано переваги розробленого комплексу перед традиційно застосовуваними з використанням кіно- та відеокамер з тіньовим принципом реєстрації характеристик тепломасопереносу. Досліджували бистроплинні процеси із застосуванням високошвидкісної відеозйомки з підсвічуванням дугового проміжку променем Cu–Br-лазера, що поліпшує візуалізацію досліджуваного об’єкта – процесу плавлення і перенесення кожної краплі електродного металу в умовах інтенсивного світлового випромінювання від електричної дуги. У статті наведено схеми, алгоритми управління, відеокадри окремого зварювального мікроцикла, приклади запису осцилограм і графічні уявлення змін їх кількісних значень.


Дод.точки доступу:
Сараев, Ю.Н.; Лунев, А.Г.; Киселев, А.С.; Гордынец, А.С. ; Тригуб, М.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Влияние режимов наплавки порошковыми лентами на химический состав и твердость наплавленного металла [Текст] / А. П. Ворончук [и др.] // Автоматическая сварка. - 2018. - № 4. - С. 44-48. - Библиогр. с. 47 (8 назв.)
Рубрики: Наплавлення
Анотація: Вивчено вплив режимів наплавлення відкритою дугою порошковими стрічками різних типів на хімічний склад і твердість наплавленого металу. У якості об'єктів досліджень обрані порошкові стрічки ПЛ-АН 101 і ПЛ-АН 179, виготовлені на основі сталевої стрічки-оболонки, а також стрічка ПЛ-АН 111 на основі нікелевої оболонки. Наплавлення проводилося на апараті А-874Н з джерелом живлення ВДУ-1201 і приставкою АД-167 у широкому діапазоні режимів. Встановлено залежності зміни хімічного складу наплавленого металу від значення струму, напруги та швидкості наплавлення. При цьому зміна значень струму в діапазоні 600…1100 А мало відбивається на хімічному складі металу, наплавленого стрічками ПЛ-АН 101 і ПЛ-АН 111, а при наплавленні стрічкою ПЛ-АН 179 приводить до збільшення вмісту практично всіх легуючих елементів. Збільшення напруги і швидкості наплавлення приводить до зниження ступеня легування для всіх типів порошкових стрічок і відповідно до зниження твердості наплавленого металу, а збільшення струму - до її зростання.


Дод.точки доступу:
Ворончук, А.П. ; Жудра, А.П.; Петров, А.В.; Федосенко, В.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Сом, А. И.
    Восстановление шнеков экструдеров и термопластавтоматов плазменно-порошковой наплавкой [Текст] / А. И. Сом // Автоматическая сварка. - 2019. - № 4. - С. 35-41 . - Библиогр. с. 41 (11 назв.)
Рубрики: Плазмова металургія
   Наплавлення

Анотація: Досліджено особливості формування валика на вузькому гребені витка шнека при плазмово-порошковому наплавленні. Показано як залежить форма валика, що наплавляється, від його перетину і основних технологічних параметрів наплавлення — струму дуги, швидкості наплавлення і зміщення плазмотрона з зеніту. Запропоновано номограми для вибору параметрів режиму наплавлення. Описано також обладнання та матеріали, що застосовуються для наплавлення. Відновлення шнеків екструдерів і термопластавтоматів плазмово-порошковим наплавленням дозволяє не тільки відновлювати ці деталі, але і підвищити в 3...5 разів термін їх служби в порівнянні з новими азотованими шнеками.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Вплив горизонтальної механічної вібрації на експлуатаційні властивості наплавленого металу [Текст] / Ч.В. Пулька [та ін.] // Автоматическая сварка. - 2019. - № 10. - С. 22-27. - Бібліогр. с. 26-27 (14 назв)
Рубрики: Наплавлення
Анотація: Проведено дослідження зносостійкості та стабільності товщини шару металу, наплавленого індукційним методом. Показано, що при наплавленні порошкоподібним твердим сплавом ПГ-С1 нагрівальною системою ІТЕЕ (індуктор, тепловий і електромагнітний екрани) з прикладанням горизонтальної вібрації і енергоощадного режиму наплавлення, зносостійкість підвищується в 1,4 рази, стабільність товщини шару наплавленого металу на 10 % та покращується якість наплавленого металу (з крупнозернистої структури в дрібнозернисту) в порівнянні з технологією без горизонтальної вібрації.


Дод.точки доступу:
Пулька, Ч.В. ; Підгурський, М.І.; Сенчишин, В.С.; Шарик, М.В.; Гаврилюк, В.Я.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Маградзе, Эр.
    О старейшей технологии пайки на примере археологических находок - золотого кубка из Триалети и муфеля из Квацхелискладу [Текст] / Эр. Маградзе // Автоматичне зварювання. - 2020. - № 4. - С. 41-46 : табл. - Библиогр. с. 45-46 (8 наим.)
Рубрики: Наплавлення
Анотація: Якщо розглядати етапи розвитку людства з матеріальної і духовної точки зору, то значним досягненням в цій області є відкриття і вивчення металів, а також винахід методів їх обробки. Результатом діяльності і постійного пошуку в цьому напрямку є створення і розвиток металургії. Шедеври ж ювелірного мистецтва постають перед нами як продовження цих процесів. Невід'ємною частиною цих процесів є накопичення знань за допомогою спостереження, вдосконалення засвоєних правил і прийомів. Одним з найбільш важливих з них є процес пайки як спосіб з'єднання готових деталей з металів, який був винайдений людиною на ранній стадії людського розвитку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Втомна довговічність зразків після зносостійкого виготівного та ремонтного наплавлення [Текст] / І. О. Рябцев [та ін.] // Автоматичне зварювання. - 2020. - № 9. - С. 28-35. - Бібліогр. с. 34-35 (17 назв)
Рубрики: Наплавлення
Анотація: Досліджено циклічну довговічність зразків, наплавлених порошковим дротом ПП-Нп-25Х5ФМС, що забезпечує одержання наплавленого металу типу інструментальної полутеплостійкої сталі. Конструкція наплавлених зразків і методика їх випробувань імітували умови експлуатації прокатних валків, для наплавлення яких широко використовується порошковий дріт ПП-Нп-25Х5ФМС. Оцінювали циклічну довговічність зразків безпосередньо після наплавлення, а також ефективність використання ремонтного наплавлення для збільшення залишкової циклічної довговічності зразків, які в процесі попередніх випробувань мали в наплавленому зносостійкому шарі втомні тріщини. Чисельним методом проводили визначення напружено-деформованого стану та розрахунок коефіцієнта інтенсивності напружень по фронту ненаскрізної кутової втомної тріщини, що розвивалася в зразку сталі 40Х з зносостійким наплавленом шаром, при трьохточковому віднульовому циклічному навантаженні. Показано, що максимальні значення коефіцієнта інтенсивності напружень по фронту тріщини знаходяться на відстані близько 1 мм від вертикальної бокової грані в найглибшій точці фронту тріщини і під час руйнування досягають величини 52…64 МПа Vм. У процесі досліджень встановлено, що застосування ремонтного наплавлення до виробів з втомними тріщинами після їх тривалої експлуатації не призводить до суттєвого збільшення циклічної довговічності після ремонту. Це пов`язано з тим, що після тривалої експлуатації бездефектний шар наплавленого металу має значний рівень накопичених втомних пошкоджень, тому виконання ремонту ділянки виробу, пошкодженої тріщиною втоми, без повного видалення наплавленого шару металу неефективно. Отримані в даній роботі результати будуть використані в подальшому в якості базових при проведенні порівняльної оцінки впливу техніки та технології наплавлення, а також наплавочних матеріалів, на втомну довговічність зразків.


Дод.точки доступу:
Рябцев, І. О.; Книш, В. В.; Бабінець, А. А.; Соловей, С. О.; Дємєнков, В. М.
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗП (1)
Вільні: ЧЗП (1)




   
    Розробка нових електродних матеріалів, методів відновлення і захисту тонкостінних деталей обладнання, які експлуатуються в умовах абразивного та газоабразивного зношування [Текст] / М. М. Студент [та ін.] // Автоматичне зварювання. - 2020. - № 10. - С. 34-37. - Бібліогр. с. 37 (5 назв)
Рубрики: Наплавлення
Анотація: Широкий спектр деталей та устаткування підприємств хімічної, нафтової, сільськогосподарської, машинобудівної, транспортної, енергетичної та інших галузей промисловості експлуатуються в умовах абразивного зношування. В Україні для захисту від абразивного зношування та відновлення зношених поверхонь наплавленням широко використовують електродугове наплавлення порошковими дротами системи Fe-Cr-B-C. Такі порошкові дроти мають низьку вартість, а наплавлений метал - задовільну зносостійкість. Однак основним недоліком шарів, наплавлених такими порошковими дротами, є дендрити першого та другого порядку з голкоподібною морфологією. Гострі вершини твердої фази виконують роль концентраторів напружень, від яких за удару розпочинається розтріскування наплавленого металу з подальшим його викришуванням. Відомо, що формування округлених зміцнювальних фаз зменшує концентрацію напружень у наплавленому шарі і як наслідок підвищує зносостійкість. В даній роботі запропоновано диспергування структурних складових в наплавленому металі наплавленням за дії на наплавлений метал механічної вібрації, що особливо доцільно застосовувати для виготовлення наплавленням біметалевих зносостійких пластин, а для великогабаритних деталей запропоновано диспергування структурних складових в наплавленому металі модифікуванням шихти порошковими дротами системи Fe-Cr-B-C додаванням до неї порошку алюмінієво-магнієвої лігатури ПАМ-4.


Дод.точки доступу:
Студент, М.М.; Войтович, А.А.; Сірак, Я.Я.; Гвоздецький, В.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Косторной, О. С.
    Наплавлення деталей розвантажувального пристрою відцентрових насосів [Текст] / О. С. Косторной, М. О. Лактіонов, К. Ю. Холоша // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 2. - С. 43-46. - Бібліогр. с. 46 (6 назв)
Рубрики: Наплавлення
   Насоси--Експлуатація

Анотація: Нівелювання осьових зусиль на вал відцентрових насосів залежить від характеристик торцевих щілинних кілець розвантажувального пристрою, що визначають стабільність щілинного зазору між ними. У даній роботі представлено способи підвищення зносостійкості поверхонь, що сполучаються між щілинними кільцями, шляхом наплавлення на них покриттів композиційного сплаву, армованого карбідами вольфраму (реліту). Показано переваги та недоліки електродугового, плазмово-порошкового та пічного наплавлення щілинних кілець, а також відзначено істотне поліпшення процесу при заміні колотого реліту на сферичний.


Дод.точки доступу:
Лактіонов, М.О.; Холоша, К.Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Вдосконалення технології наплавлення великогабаритних опорних валків станів гарячої прокатки [Текст] / Л. К. Лещинський [та ін.] // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 3. - С. 35-39. - Бібліогр. с. 38 (12 назв)
Рубрики: Наплавлення
Анотація: Показано, що при наплавленні великогабаритних опорних валків станів гарячої прокатки, виготовлених зі сталі 90ХФ, з обмеженою зварюваністю сталі пов’язана необхідність вибору теплового режиму наплавлення, що забезпечує потрібну працездатність наплавленого шару. Від вибору матеріалів і технології наплавлення зони переходу від основного металу до робочого шару залежить поява провалів твердості і утворення «м’якого прошарку», що призводить до виникнення відколів. Усунення таких провалів залежить від вибору режиму наплавлення кожного з шарів відповідно до складу і розмірів застосовуваних електродів. Показано, що використання для наплавлення електродної стрічки 08кп, 30ХГСА, 25Х5ФМС товщиною 1,0 мм дозволяє одержати плавну (без провалів і сплесків) зміну твердості по висоті багатошарової композиції, що сприяє підвищенню стійкості до відколів при зменшенні висоти наплавленого шару під час експлуатації валка. У процесі промислового освоєння технології наплавлення валків і їх багаторічної експлуатації на стані гарячої прокатки підтверджено високу працездатність наплавлених опорних валків1. Розроблена і реалізована маршрутна схема переміщення наплавлених і нових опорних валків (частка наплавлених валків досягала 30 %) в чорновій групі клітей стану 2000 Череповецького металургійного комбінату дозволила забезпечити напрацювання наплавлених валків, порівнянну по тоннажу прокату з напрацюванням нових валків.


Дод.точки доступу:
Лещинський, Л.К.; Матвієнко, В.М.; Іванов, В.П.; Степнов, К.К.; Возьянов, Є.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Розрахунок залишкового напружено-деформованого стану наплавлених сталевих тонколистових пластин [Текст] / І. К. Сенченков [та ін.] // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 5. - С. 51-55. - Бібліогр. с. 55 (7 назв)
Рубрики: Наплавлення
Анотація: Розроблено скінченно-елементну методику розрахунку та досліджено напружено-деформований і мікроструктурний стан при одно- та двошаровому наплавленні пластин товщиною 3 мм зі сталі Ст3 дротами Св-Х19Н18Г6М3В2, ПП-Нп-25Х5ФМС і Св-08А. Проведено розрахунки НДС, мікроструктурного стану і формозміни пластин при наплавленні за умов гладкого опирання. Модель плоского деформованого стану (ПДС) прогнозує більші прогини порівняно з моделлю плоского напруженого стану (ПНС), за виключенням матеріалів з мартенситними перетвореннями (ПП-Нп-25Х5ФМС); при наплавленні матеріалів з мартенситними перетвореннями мають місце більші прогини за рахунок об'ємних ефектів перетворення. За винятком наплавленого металу з мартенситними перетвореннями (25Х5ФМС) модель одночасного наплавлення шару прогнозує більший прогин порівняно з моделлю поваликового наплавлення і може використовуватися для оцінки верхньої границі прогину. Отримана задовільна кореляція розрахункових і експериментальних даних щодо прогинів наплавлених пластин. Визначено раціональні схеми опирання та закріплення кромок елементів, які забезпечують мінімальні залишкові прогини.


Дод.точки доступу:
Сенченков, І.К.; Рябцев, І.О.; Червінко, О.П.; Бабінець, А.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бабінець, А. А.
    Класифікація способів модифікування та мікролегування наплавленого металу [Электронный ресурс]. № 9 / А. А. Бабінець, І. О. Рябцев. - Електрон. журн. // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 9. - С. 3-11
Рубрики: Дугове електрозварювання
   Наплавлення

Анотація: Виконано літературний огляд основних способів модифікування та мікролегування наплавленого металу. Показано, що на відміну від терміну «мікролегування», під терміном «модифікування» слід розглядати не тільки спосіб введення малих добавок хімічних елементів або їх з’єднань в наплавлений метал, а й різноманітні фізичні впливи чи технологічні процеси, дія яких направлена на досягнення тієї ж мети – подрібнення мікро- та макроструктури металу, очищення границь зерен та приграничних зон, підвищення комплексу технологічних, механічних і експлуатаційних властивостей сталей та сплавів. Прикладами таких фізичних впливів є застосування вібрацій до виробу в процесі наплавлення; введення енергії від імпульсного джерела нагрівання; імпульсна подача електродного або присадного дроту; застосування джерел з модуляцією зварювального струму; зовнішній електромагнітний вплив і т.п. Наведено класифікацію способів модифікування в залежності від схеми їх реалізації та впливу на властивості наплавленого металу. Показано основні переваги та недоліки способів введення модифікуючих та мікролегуючих добавок в наплавлений метал. Визначено, що з розглянутих способів модифікування найбільш простим і раціональним є хімічний спосіб – шляхом введення елементів-модифікаторів в наплавлений метал безпосередньо через шихту порошкових електродних дротів. Даний спосіб технологічно і економічно простий і універсальний та може використовуватися із незначними змінами при електродуговому, електрошлаковому та плазмовому наплавленні.

Перейти к внешнему ресурсу: Бабінець А.А. та ін.

Дод.точки доступу:
Рябцев, І.О.