Петрова, Т.
    Стан та проблеми регулювання зовнішніх трудових міграцій в Україні [Текст] / Т. Петрова // Україна: аспекти праці. - 2009. - № 3. - С. 37-44
Рубрики: Міграція населення--Україна
Анотація: Стаття присвячена питанню державного регулювання трудових міграцій, формування та реалізації державної міграційної політики.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Майданік, І.
    Інтелектуальна міграція в Україні у контексті міжнародної наукової співпраці [Текст] / І. Майданік // Україна: аспекти праці. - 2009. - № 5. - С. 34-38. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Міграція населення--Україна
   Наукові працівники--Трудова міграція

Анотація: У статті досліджуються питання інтелектуальної міграції українців. Приділено увагу вивченню динаміки еміграції кандидатів та докторів наук за кордон протягом років незалежності. Розглядається стан міжнародної наукової співпраці в регіональному та галузевому розрізах.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Весельська, Л. А.
    Трудова міграція і сціальна безпека: аналіз наслідків та перспектив у контексті українських реалій [Текст] / Л. А. Весельська // Економіка та держава. - 2011. - № 4. - С. 111-115. - Бібліогр. с. 115 (16 назв)
Рубрики: Міграція населення--Україна
Анотація: У статті здійснено аналіз процесів трудової міграції за кордон, запропоновано зміни і доповнення до механізму державного регулювання міграції з метою всебічного урахування, передбачення і нейтралізації міграції, що впливають на соціальну безпеку в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Малиновська, О. А.
    Сучасний розвиток міграційної політики ЄС та міграційні перспективи України [Текст] / О. А. Малиновська // Демографія та соціальна економіка. - 2021. - № 2. - С. 92-109
Рубрики: Міграція населення--Україна
   Міграційна політика

Анотація: Метою статті є аналіз розвитку міграційної політики Європейського Союзу, основних її напрямів, викладених Єврокомісією у проєкті нового Пакту щодо міграції та притулку, та оцінка впливу європейських підходів до міграційного менеджменту на міграцію населення України. Застосовано комплекс загальнонаукових методів пізнання: системний, порівняльний, структурно-функціональний. Актуальність дослідження обу мовлена значенням міграції українців до ЄС для розвитку країни, а також необхідністю імплементації норм і принципів європейського законодавства як складової євроінтеграції України. Новизна статті полягає у виявленні сучасних тенденцій політики ЄС у сфері міграції та прогнозуванні їхнього впливу на зміни обсягів, напрямів та характеристик міграції українців. Зроблено висновок про те, що передбачене новим Пактом розширення каналів легальної міграції (передусім для кваліфікованої робочої сили) водночас із посиленням протидії нелегальній міграції спонукатиме українців до більш впорядкованих переміщень до європейських країн. Це, безумовно, сприятиме покращанню умов праці, забезпеченню їхніх прав, проте посилюватиме ризики перетворення частини тимчасової трудової міграції на постійну і подальших втрат трудового та інтелектуального потенціалу країни. Пропозиції Єврокомісії щодо поглиблення співпраці у сфері міграції з країнами-сусідами відкривають для України нові можливості для послаблення негативних наслідків міграційних процесів. Зокрема, на часі вчергове порушити питання про укладення з країнами призначення трудових мігрантів з України угод про спільне використання робочої сили та про соціальне забезпечення. Варта обговорення з європейськими партнерами можливість підтримки програм сприяння реінтеграції мігрантів, які повертаються. Перспективи для трансформації відпливу мізків з України на їхню взаємовигідну циркуляцію містить пропозиція «партнерства щодо талантів». Розвиток міграційного менеджменту в ЄС потрібно враховувати і з метою удосконалення міграційної політики України. Зокрема, слід брати до уваги європейський досвід диференційованого підходу до імміграції, сприяння прибуттю фахівців, студентів, інвесторів. З метою запобігання нелегальній міграції та тіньовій зайнятості іноземців можуть бути використані напрацювання ЄС стосовно процедур допуску сезонних працівників, оформлення дозволу на перебування і на працевлаштування одним документом. Корисним видається також європейський досвід з підвищення ефективності і скорочення термінів процедур надання захисту шукачам притулку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)