Куценко, В. І.
    Освітня міграція: соціально-економічні та професійні аспекти [Текст] / В. І. Куценко, Н. П. Руденко // Регіональна економіка. - 2010. - № 1. - С. 123-130. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка освіти--Підготовка фахівців--Іноземні студенти--Україна
   Міграція населення--Освітній прцес

Кл.слова (ненормовані):
Іноземні студенти -- Освітній рівень -- Міграційна політика
Анотація: Розкрито головні соціально-економічні та професійні аспекти освітньої міграції в сучасному світі. Означено вплив освітнього рівня робочої сили на головні макроекономічні показники країни, особливості міграційної політики у сфері освіти розвинених країн світу та України. Проаналізовано структуру іноземних студентів у вищих навчальних закладах України за країнами їх походження, структуру підготовки фахівців із зарубіжних країн у розрізі регіонів України та за галузями наук. Визначено головні переваги та можливі негативні наслідки залучення освітніх мігрантів на національні ринки праці.


Дод.точки доступу:
Руденко, Н. П.




    Семів, Л. К.
    Регіональні особливості освітньої міграції [Текст] / Л. К. Семів // Регіональна економіка. - 2010. - № 1. - С. 131-140. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка освіти--Підготовка фахівців--Україна
   Міграція населення--Освітній прцес

Кл.слова (ненормовані):
Студенти -- Викладачі -- Регіон -- Оцінка
Анотація: В умовах глобалізації зростає роль освітньої міграції як важливої, інтелектуальної за змістом форми міграційних переміщеньнаселення. В Україні левова частка освітньої міграції здійснюється в межах країни, має специфічні прояви на регіональному та міжрегіональному рівнях. Оцінка обсягів регіональних та міжрегіональних освітніх міграцій здійснена за допомогою статистичних показників (кількість приїжджих студентів денної форми навчання, які мають потребу у поселенні в гуртожитки; частка сільської молоді в загальній кількості осіб, які зараховані до вищих навчальних закладів (ВНЗ); кількість відокремлених структурних підрозділів головних ВНЗ у регіонах; кількість іноземних студентів, залучених на навчання). Проведений аналіз показав активну роль регіональної та міжрегіональної освітньої міграції у формуванні контингенту ВНЗ в усіх регіонах, а передусім у великих обласних центрах. За результатами експертного опитування оцінено міграційні настрої представників інтелектуальної еліти Західного регіону України. Зроблено пропозиції щодо державного регулювання освітніх міграцій освітян та науковців.