Селіверстов, В. В.
    Аналіз впливу окремих інструментів монетарної політики на темпи інфляції в Україні [Текст] / В. В. Селіверстов // Фінанси України. - 2012. - № 4. - С. 41-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Монетарна політика--Інфляція--Україна
   Інфляція--УКРАЇНА

Анотація: Проаналізовано особливості впливу окремих інструментів монетарної політики на темпи інфляції в Україні, а також на величину грошової маси з допомогою розрахунку відповідних коефіцієнтів кореляції й детермінації.





    Пасічник, Ірина Володимирівна.
    Механізм реалізації режиму таргетування інфляції як спосіб стабілізації та переходу до економічної стабільності [Текст] / Ірина Володимирівна Пасічник, Юлія Петрівна Галушко // Економіка. Фінанси. Право. - 2013. - № 1. - С. 10-14 : табл. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Монетарна політика--Інфляція--Україна
   Інфляція--Індекс споживчих цін--Прогнозування--Регресійна модель--Україна

Кл.слова (ненормовані):
інфляційне таргетування -- центральний банк
Анотація: У статті розраховано регресійну модель прогнозування індексу споживчих цін (ІСЦ) як основного індикатора інфляції в Україні. Використання отриманих результатів у подальших дослідженнях сприятиме підвищенню ефективності оргпнізаційних структур і результативності управління інфляційним процесом в країні.


Дод.точки доступу:
Галушко, Юлія Петрівна
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Швець, С. М.
    Фіскальний сеньйораж та інфляція в Україні [Текст] / С. М. Швець // Фінанси України. - 2016. - № 9. - С. 65-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інфляція--Україна
   Монетарна політика--Інфляція--Україна

Анотація: У статті розглянуто вплив фіскального сеньйоражу як інструменту монетизації дефіциту бюджету на рівень споживчих цін. Розкрито теоретичні аспекти економічного явища сеньйоражу з позицій порівняння трьох концепцій його розрахунку: монетарної, альтернативної вартості та фіскальної. Обгрунтовано уповільнення динаміки сеньйоражу у відсотках до ВВП в Україні впродовж 2005-2015 рр. унаслідок зміни пріоритетів використання емісійних коштів поряд із відносним зменшенням кредитування реального сектору на користь подолання проблем, пов'язаних із покриттям дефіциту бюджету й обслуговування операцій купівлі-продажу валюти.