Богоявленська, Ю. В.
    адміністративно-правові механізми управління зайнятістю молоді в Україні в умовах фінансової кризи [Текст] / Ю. В. Богоявленська // Економіка та держава. - 2009. - № 3. - С. 47-54. - Бібліогр. с. 54 (15 назв.)
Рубрики: Молодь--Працевлаштування
   Зайнятість населення

Анотація: Досліджено стан економіко-правового забезпечення зайнятості молоді в Україні. Проаналізовано причини та встановлено наслідки низького рівня дієвості існуючих адміністративно-правових механізмів на практиці. Визначено пріоритети та запропоновано конкретні заходи щодо підвищення та досягнення задовільного рівня зайнятості цієї категорії економічно активного населення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Василишина, С. О.
    Особливості державного регулювання ринку праці молоді [Текст] / С. О. Василишина // Економіка та держава. - 2009. - № 3. - С. 91-94. - Бібліогр. с. 94 (8 назв.)
Рубрики: Молодь--Працевлаштування
Анотація: У статті автором досліджені особливості розвитку регіонального ринку праці молоді, чинники, що впливають на стан регіонального ринку праці молоді, особливості та проблеми працевлаштування молоді, структура ринку праці молоді.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Найда, І. В.
    Державне регулювання працевлаштування молодих спеціалістів національним і міжнародним законодавством: порівняльно-правовий аналіз [Текст] / І. В. Найда // Економіка та держава. - 2009. - № 7. - С. 103-105. - Бібліогр. с. 105 (11 назв)
Рубрики: Молодь--Працевлаштування
Анотація: Розглянуто та проаналізовано нормативно-правову базу національного і міжнародного законодавства з досліджуваної теми, яка регламентує різноманітні аспекти трудової діяльності, визначає підхід до вирішення проблеми працевлаштування молодих спеціалістів в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Корчевна, О.
    Організаційно-психологічний супровід сприяння працевлаштуванню випускників вищих навчальних закладів: компетентісний підхід [Текст] / О. Корчевна, О. Кир'янова // Україна: аспекти праці. - 2009. - № 3. - С. 32-36. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Молодь--Працевлаштування
   Молодіжна політика--Зайнятість

Анотація: У статті розкрито організаційно-психологічні підходи до сприяння зайнятості випускників вищих навчальних закладів України через компетентісний підхід, що дозволяє посилити взаємодію між ринком праці та ринком освітніх послуг. Запропоновано підходи до сприяння зайнятості через формування у студентів та випускників професійної компетентності, в т.ч. соціально-психологічних та кар'єрних компетенцій.


Дод.точки доступу:
Кир'янова, О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дідківська, О.
    Актуальні проблеми працевлаштування молоді на ринку праці України [Текст] / О. Дідківська // Україна: аспекти праці. - 2014. - № 7. - С. 18-25. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Молодь--Працевлаштування
Анотація: Досліджено особливості конкурентоспроможності випускників вузів та сучасного стану ринку праці, проаналізовано та визначено основні фактори, що впливають на вибір роботодавців і визначають успіх при працевлаштуванні та успішний транзит від навчання до трудового життя.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ільїч, Л.
    Ціннісні орієнтації молоді в освітньо-професійній сфері та шляхи мінімізації ризиків її соціального відторгнення на ринку праці [Текст] / Л. Ільїч // Україна: аспекти праці. - 2014. - № 8. - С. 15-22. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Молодь--Працевлаштування
   Зайнятість населення--ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ

Анотація: Стаття присвячена проблемам формування ціннісних орієнтирів молоді у сфері зайнятості. Досліджено динаміку економічної активності молоді за період 2004-2013 рр. за гендерними та освітніми ознаками в розрізі регіонів України. Визначені основні тенденції у сфері зайнятості, причини безробіття та проблеми її виходу на ринок праці. Встановлені мотиваційні настанови молоді у освітній та трудовій сферах. Виявлені спільні інтереси у структурі держава-освіта-суспільство-бізнес. Запропоновані шляхи мінімізації ризиків соціального відторгнення молоді на ринку праці.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гринькевич, О. С.
    Міжнародний досвід моніторингу працевлаштування випускників та шляхи його застосування в Україні [Текст] / О.С. Гринькевич, У. Я. Салова, О. О. Левицька // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 1. - С. 126-138. - Бібліогр. с. 135-138 (20 назв)
Рубрики: Молодь--Працевлаштування
Анотація: Метою статті є обґрунтування доцільності моніторингу працевлаштування випускників у системі вищої і професійної освіти України та опис механізму його запровадження з урахуванням міжнародного досвіду. З’ясовано, що формування бази даних про зайнятість і доходи випускників у європейських та інших країнах світу з розвинутою економікою може здійснюватися трьома основними способами: 1) створення інтегрованих баз даних на основі адміністративних реєстрів платників податків і соціальних внесків на національному рівні (Республіка Польща, Російська Федерація); 2) проведення спеціальних соціологічних опитувань випускників і роботодавців щодо зайнятості та якості підготовки фахівців, рівня їхніх доходів (Австралія, Сполучені Штати Америки); 3) аналітичне дослідження сайтів з пошуку роботи та інших інформаційних ресурсів з відомостями про вакансії роботодавців і резюме тих, хто шукає роботу. Уперше обґрунтовано доцільність створення і використання в Україні державної інтегрованої бази даних про працевлаштування випускників закладів вищої і професійної освіти як складової системи моніторингу якості освіти на національному рівні. Визначено інформаційні джерела формування інтегрованої бази даних про професійний розвиток випускників, якими є адміністративні дані Міністерства освіти і науки України (Єдина державна електронна база з питань освіти), Пенсійного фонду (Реєстр застрахованих осіб), Державної фіскальної служби та Державної служби зайнятості. Запровадження механізму моніторингу працевлаштування випускників в Україні дасть змогу підвищити ефективність державних і приватних інвестицій у вищу освіту за критерієм працевлаштування і доходів випускників.


Дод.точки доступу:
Салова, У.Я.; Левицька, О.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)