Скопненко, О. І.
    Зі спостережень над історією й сучасними процесами розмежування фраземіки та пареміології в україністиці [Текст] / О. І. Скопненко, О. І. Цимбалюк-Скопненко // Мовознавство. - 2012. - № 1. - С. 40-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Фраземіка
Анотація: Стаття присвячена розглядові процесу становлення сучасного розуміння обсягу фраземіки в українському мовознавстві.


Дод.точки доступу:
Цимбалюк-Скоптенко, О.І.




    Бардукова, Ганна.
    Способи порушення норми в українській фраземіці [Текст] / Г. Бардукова // Українська мова. - 2013. - № 1. - С. 59-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Фраземіка





    Краснобаєва-Чорна, Ж. В.
    Семантичний простір оцінної фраземіки [Текст] / Ж. В. Краснобаєва-Чорна // Мовознавство. - 2015. - № 5. - С. 39-51
Рубрики: Мовознавство--Фраземіка
Анотація: У статті визначено аксіологічну специфіку фразем та опрацьовано типологію оцінних фразем, що функціонують у семантичних діапазонах "добре-погано", "схвалювати- не схвалювати", "задовольняти- не задовольняти", "цінний- нецінний", "цікавити- не цікавити". За характером оцінки виділено фраземи з позитивною оцінкою, що позиціонуються як "добре", "схвалювати", "задовольняти", "цінний", "цікавити"; фраземи з негативною оцінкою, що інтерпретуються як "погано", "не схвалювати", "не задовольняти", "нецікавий", "не цікавити"; фраземи з дифузною оцінкою.