Томіленко, Л. М.
    "Словник московсько-український" В. Дубровського: склад і структура [Текст] / Л. М. Томіленко, О. Г. Рабулець // Мовознавство. - 2015. - № 4. - С. 89-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Лексикографія--Словники--Перекладні
Анотація: У статті йдеться про перекладний "Словник московсько-український" (1918 р.) В. Дубровського як джерело вивчення лексики української мови. З'ясовано роль і значення лексикографічної спадщини початку XX ст., зокрема так званих репресованих словників. Досліджено й описано структуру "Словника московсько-українського". За допомогою програмних методів сформовано реєстр усіх українських лексем, зафіксованих у названій праці, що дає змогу провести їх комплексний аналіз.


Дод.точки доступу:
Рабулець, О. Г.




    Купріянов, Є. В.
    Міжмовні відповідники в електронному англійсько-українському словнику з енергомашинобудування [Текст] / Є. В. Купріянов // Мовознавство. - 2015. - № 5. - С. 30-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Лексикографія--Словники--Перекладні
Анотація: У статті йдеться про впорядкування міжмовних відповідників у електронному словнику з енергетичного машинобудування. Проаналізовано семантичні та граматичні труднощі вибору українського еквівалента до англійських термінів, розглянуто когнітивну модель опрацювання перекладачем вихідних текстів і вибору варіантів перекладу термінів та запропоновано принципи подання відповідників у електронному словнику.





    Томіленко, Л. М.
    Місце й особливості подання галузевої лексики в "Російсько-українському словнику" С. Іваницького та Ф. Шумлянського [Текст] / Л. М. Томіленко // Мовознавство. - 2016. - № 1. - С. 66-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Лексикографія--Словники--Перекладні
Анотація: У статті проаналізовано відібрану за ремарками українську галузеву лексику, що міститься в "Російсько-українському словнику" (1918 р.) С. Іваницького та Ф. Шумлянського. Досліджено її співвідношення та характерні особливості в зазначеному лексикографічному джерелі, з'ясовано місце цієї лексики в сучасній мові й науковій практиці.