Караванський, С.
    Куди веде перекодифікація лексики? [Текст] / С. Караванський // Визвольний шлях. - 2003. - Кн. 8. - С. 112-115
Рубрики: Мовознавство--Лексика
Анотація: Невиправдані перекодифікації мовних одиниць під впливом двомовности чи під впливом неглибоких знань, що ведуть до збіднення української мови.





    Скляренко, В. Г.
    "Темні місця" в "Слові о полку Ігоревім". 12 [Текст] / В. Г. Скляренко // Мовознавство. - 2009. - № 3-4. - С. 43-53. - Библиогр.: с. 43-53
Рубрики: Мовознавство--Лексика
Анотація: У статті розглядаються три "темні місця" "Слова". Слово къмети автор статті вважає запозиченням з латинської через посередництво мови кельтів-рутенів.





    Манакін, В.
    Типологія найменувань частин тіла [Текст] : рецензия / В. Манакін, Т. Козлова // Мовознавство. - 2010. - № 6. - С. 85-87
Рец. на Материнська О.В. Типологія найменувань частин тіла / О. В. Материнська. - Донецьк: ДонНУ, 2009.- 295 с.

Рубрики: Мовознавство--Лексика


Дод.точки доступу:
Козлова, Т.




    Скляренко, В. Г.
    Походження назви Русь. 6 [Текст] / В. Г. Скляренко // Мовознавство. - 2011. - № 3. - С. 16-25 . - Библиогр.: с. 25 (89 назв)
Рубрики: Мовознавство--Лексика
Анотація: У статті наводяться докази того, що на початку VII ст. руси в азовсько-чорноморському регіоні вже існували: вони брали учасить в облозі Константинополя в 626 році. Автор вважає, що ентонім русини на означення жителів Прикарпаття та Закарпаття з'явився раніше від назви держави Русь і походить безпосередньо від назви кельтського племені rutheni.





    Баландіна, Н. Ф.
    Береза і калина в сучасній мовній свідомості (за матеріалами вільного асоціативного експерименту) [Текст] / Н. Ф. Баландіна // Мовознавство. - 2011. - № 5. - С. 50-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Лексика
Анотація: У статті за матеріалами асоціативного експерименту досліджено мовну свідомість школярів на прикладі слів береза і калина. Метою розвідки є аналіз асоціативних полів, пошук закономірностей в асоціативних взаємозв'язках, а також виявів універсальних і національно-культурних елементів в асоціативній семантичній структурі слів-стимулів.