Момот, Л.
    Діяльнісний компонент особистісно орієнтованого змісту освіти [Текст] / Л. Момот // Біологія і хімія в школі. - 2004. - № 6. - С. 8-9. - Бібліогр. : 3 назв.
Рубрики: Методи навчання--Зміст освіти
Кл.слова (ненормовані):
Рефлексія





    Вороненко, Тетяна.
    Розвиток творчого потенціалу учнів на уроках природничих предметів [Текст] / Тетяна Вороненко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2014. - № 4. - С. 22-25 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методи навчання--Зміст освіти
Анотація: Розглянуто напрям учнівських досліджень, їх роль у розвитку творчого потенціалу учня. Включення індивідуального досвіду в процес пізнавання робити навчання є розвивальним, сприятливим для розкриття внутрішніх сил і талантів учня.





    Комарова, Олена.
    Методологічні особливості задач на моногібридне схрещування [Текст] / Олена Комарова // Біологія і хімія в рідній школі. - 2014. - № 4. - С. 25-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Задачі з генетики
   Методи навчання--Зміст освіти

Анотація: У статті розглядаються задачі з кількісними результатами моногібридного схрещуваня. Стверджується, що такі задачі сприяють засвоєнню методологічних знань учнів про закони спадковості. При цьому кількісні результати схрещування, що різняться з теоретично очікуваним співвідношенням, сприяють розумінню умов достовірності цих законів.





    Вороненко, Тетяна.
    Розвиток сприйняття учнями довкілля крізь призму екологічного складника змісту освіти [Текст] / Тетяна Вороненко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2014. - № 5. - С. 10-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методи навчання--Зміст освіти
Анотація: У статті наведено приклади екологізації змісту освіти засобами курсів хімії та біології.





    Матяш, Надія.
    Концептуальні підходи до проектування змісту біологічної освіти в основній школі [Текст] / Надія Матяш // Біологія і хімія в рідній школі. - 2014. - № 5. - С. 33-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методи навчання--Зміст освіти
Анотація: У статті розглянуто концептуальні основи, що їх закладено в проектування змісту біологічної освіти в основній школі. До таких основ віднесено: 1. розкриття потенціалу біологічних знань як загальнокультурної і особистістної цінності; 2. збереження фундаментальності базової біологічної освіти; 3. зміст навчального предмета "Біологія" в основній школі як цілісна, відкрита, самоорганізаційна освітня система; 4. посилення спрямованості й прикладного значення біологічних знань; 5. розвиток досвіду діяльності учнів.





    Комарова, Олена.
    Формалізм і формалізація знань учнів старшої школи під час вивчення закону рівноваги генних концентрацій [Текст] / Олена Комарова // Біологія і хімія в рідній школі. - 2014. - № 6. - С. 15-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методи навчання--Зміст освіти
   Задачі з генетики

Анотація: У статті розглядається проблема формалізму знань учнів старшої школи щодо одного із біологічних законів шкільного курсу біології - закону Харді - Вайнберга. Автор аналізує його можливі причини, а також припускається думки, що одним із шляхів вирішення проблеми є формування формалізованих умінь старшокласників у ході розв'язування різнотипних задач з генетики популяцій.





    Ващенко, Лідія.
    Самостійна навчальна діяльність учнів - складова уміння вчитись [Текст] / Лідія Ващенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2014. - № 6. - С. 19-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методи навчання--Зміст освіти
Анотація: У статті йдеться про результати дасліджень, які дають підстави дійти висновку про необхідність більш системної організації у шкільній освіті самостійної домашньої навчальної роботи учнів з метою ефективного використання часу, дотримання балансу між різними формами навчання.