Варикаша, Марта.
    Гендерний дискурс: семіотичні аспекти [Текст] / М. Варикаша // Слово і час. - 2008. - № 7. - С. 83-89. - Бібліогр.: 8 назв.
Рубрики: Література--Жіноча
Кл.слова (ненормовані):
Жіноче письмо -- Суб'єктивність -- Сексуальність -- Семаналіз -- Гетерогенність
Анотація: У статті розглянуто семіотичні аспекти гендерної теорії суб'єкта. Охарактеризовано головні теорретичні праці Елен Сіксу, Люсі Ірігате та Юлії Крістевої. Зазначені вчені порушують актуальну проблему жіночого письма та мови, проте цей феномен дискусійний. Авторка статті намагається виявити та розкрити сутність і специфіку відомих підходів до проблеми. Дослідження жіночого письма та мови важливі для наукового розуміння особливостей жіночої літератури.


Дод.точки доступу:
Сіксу, Елен; Ірігаре, Люсі; Крістева, Ю.




    Мудрак, Олеся.
    Еротична лірика як літературознавча проблема [Текст] / О. Мудрак // Слово і час. - 2008. - № 11. - С. 62-65. - Бібліогр. : с. 65.
Рубрики: Літературознавство--Гендер у літературі
   Література--Жіноча

Анотація: У статті розглянуто специфіку близької до інтимної й водночас відмінної від неї еротичної лірика, її онтологічної й екзистенційні характеристики, особливості поетики.





    Філоненко, Софія.
    Жіночі ролі в театрі життя [Текст] / С. Філоненко // Слово і час. - 2008. - № 11. - С. 91-95. - Бібліогр. : с. 95.
Рец. на кн.: Таран Л. Жіноча роль : монографія / Л Таран. - К. : Основи, 2007. - 128 с.

Рубрики: Література--Жіноча
   Рецензії

   Гендер у літературі

Анотація: Книга Л. Таран центрована довкола гендерного дискурсу сучасної жіночої прози.


Дод.точки доступу:
Таран, Людмила \о произв.\




    Улюра, Ганна.
    Комічна інверсія як стратегія жіночого тексту (за повістю "14" Фаїни Грімберг) [Текст] / Ганна Улюра // Слово і час. - 2009. - № 7. - С. 51-60. - Бібліогр.: с. 60
Рубрики: Російська література, 20-21 ст.
   Література--Жіноча

Кл.слова (ненормовані):
Інверсія
Анотація: На матеріалі повісті "14" російської письменниці Фаїни Грімберг вивчаються механізми пародії як заміни знаків системи на знаки іншої системи в контексті рецепції та репрезентації жіночого тексту. Комічна інверсія за таких умов постає наповненням традиційних художніх типів і тем (скажімо, мотиву полону) новим значенням у спробах протистояти впливам домінантної культури. Особливу увагу зосереджено на механізмах трансформації сексуальності в метафору статі в межах постмодерної культури.