Косенко, Олександра.
    Європейський Союз та Україна: спільне і відмінне у вищій освіті [Текст] / О. Косенко // Вища освіта України. - 2012. - № 1. - С. 81-86. - Библиогр.: с. 86 (7 назв.)
Рубрики: Суспільство знань
   Лісабонський проект

   Освітня сфера--Нанотехнології

Анотація: У статті розглянуто Лісабонський проект і європейську стратегію розвитку вищої освіти в умовах переходу до суспільства знань XXI століття. Європа (приклад - Фінляндія) обрала підвищення якості освіти і розширення використання точних наук як засіб розвитку людського капіталу націй. Україна з 1991 року йшла у протилежному напрямі, а тому не досягла успіхів.





    Павлюк, Світлана.
    Зовнішні впливи і модернізації підготовки кадрів у вищій школі Німеччини [Текст] / С. Павлюк // Вища освіта України. - 2012. - № 2. - С. 92-97. - Библиогр.: с. 97 (9 назв.)
Рубрики: Вища освіта--Диференціація
   Лісабонський проект

   Університетська освіта--Німеччина

Анотація: У статті розглянуто головні аспекти діяльності і поступової модернізації вищої школи Німеччини, яка не може цілком задовольнити потреби країни у фахівцях з точних наук, інформатики та інженерії. Висвітлено засоби, якими німці намагаються розширити вищу освіту і підвищити її якість.





    Дебич, Марія.
    Європейські інновації у підготовці кадрів для ХХІ століття [Текст] / М. Дебич // Вища освіта України. - 2012. - № 4. - С. 86-91. - Библиогр.: с. 91 (13 назв.)
Рубрики: Суспільство знань
   Лісабонський проект

   Нове Відродження

Анотація: У статті розглянуто визначальні зміни у вимогах до кадрів у тих державах, які будують суспільство знань. Досліджено еволюцію пріоритетів діяльності ЮНЕСКО, доведено, що ЄС посилює підготовку кадрів з точних наук та інженерії.