Дослідження експлуатаційного парохімічного очищення котла ТГМП-344А Мінської ТЕЦ-4 [Текст] / Й. С. Мисак [та ін.] // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2017. - № 4. - С. 20-27. - Библиогр. с. 25, 27 (6 назв)
Рубрики: Котли--Експлуатація
Анотація: Розроблено інженерами ПрАТ "ЛьвівОРГРЕС" та реалізовано на виробництві па- рохімічний метод очищення внутрішніх поверхонь екранних труб котла ТГМП-344А Мінської ТЕЦ-4. Представлено методики та етапи його проведення. Наведено принципову схему експлуатаційного парохімічного очищення котла ТГМП-344А та її опис. Подано перелік приладів для контролю параметрів циркуляції та парової продувки. Зведено у таблицю хімічні речовини, використані для проведення парохімічного очищення. Наведено порівняльні результати забруднень поверхонь нагріву котла до та після проведення парохімічного очищення. Показано, що застосування парохімічного очищення котла забезпечує значне зниження утворення нових відкладень на внутрішніх поверхнях екранних труб котла. Після застосування даної технології очищення з пароводяного тракту котла видалено 94 % відкладень порівняно з початковою забрудненістю та 3464 кг заліза у перерахунку на Fe2О3.


Дод.точки доступу:
Мисак Й.С., Й.С.; Федоришин, В.С.; Мысак, С.Й.; Коваленко, Т.П.; Ханас, А.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мисак, Й. С.
    Дослідження економічних показників роботи модернізованого РПП-98 [Текст] / Й. С. Мисак, М. Ф. Заяць, Т. І. Римар // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2017. - № 4. - С. 27-34. - Бібліогр. с. 33, 34 (10 назв)
Рубрики: Котли--Експлуатація
Анотація: Аналіз існуючих способів та схем підігрівання повітря продуктами згоряння палива у хвостових поверхнях нагрівання котла вказує на тс, що такі заходи дають можливість підвищити економічність та надійність енергоустановок, а також підвищити ККД котельних установок. Наведено результати дослідження економічних показників роботи модернізованого РПП-98 котла ТГМП-314А енергоблоку 300 МВт на природному газі в діапазоні зміни навантаження енергоблоку 160-260 МВт та на мазуті у діапазоні зміни навантаження енергоблоку 200-260 МВт. Досліди проводилися при стабільному режимі роботи котла у два етапи: за відключеної та за включеної схемами відсмоктування середовища з ущільнень РПП. Середнє збільшення ККД котла брутто складає 0,3.5 % під час роботи котла на природному газі та на мазуті у зазначеному діапазоні навантажень. Присмокти повітря у РПП за навантажень енергоблоку 160-260 МВт за включеної схеми зменшуються порівняно з відключеною схемою у середньому на 7 %.


Дод.точки доступу:
Заяць, М.Ф.; Римар, Т.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Модернізація газових котлів ТЕС, ТЕЦ та котелень відповідно до вимог екологічних директив ЄС [Текст] / І. Я. Сігал [та ін.] // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2017. - № 4. - С. 61-71. - Бібліогр. с. 68, 70-71 (18 назв)
Рубрики: Котли--Експлуатація
   Котельні установки--Європейські стандарти

Анотація: Показано, що встановлена потужність котлоагрегатів в Україні значно перевищує потреби споживачів та як один з найменш капіталоємних шляхів підвищення їх техніко-економічних та екологічних показників з подовженням ресурсу можна розглядати неремаркування котлоагрегатів на меншу потужність. Встановлено, що для котлів паливоспалюючих установок (ПСУ), вхідна теплова потужність яких 50 МВт та більше, що працюють на природному газі, для досягнення норм ЄС необхідно знизити викиди NOx на 50-80 %. Збільшення об'єму газів рециркуляції в дуттьове повітря більше 25 % від димових газів значно зменшує концентрацію кисню у суміші повітря та димових газів, що може призвести до погіршення горіння, виносу факелу в конвективну частину, призвести до значного збільшення витрати електроенергії та збільшення температури вихідних газів. Використання газів СО2 чи N2 для баластування природного газу з метою зниження викидів NOx є економічно недоцільним. Застосування технології баластування, що грунтується на підмішуванні димових газів до природного газу, потребує спеціальних гіальникових пристроїв, та діапазон регулювання потужності пальника може бути обмежений. Доцільне поєднання декількох заходів зниження NOx одночасно. Розроблено план дій для виконання екологічних директив ЄС існуючими котлоагрегатами, що працюють на природному газі, з підвищенням їх техніко-економічних показників. Одним з можливих шляхів виконання екологічних директив ЄС котлоагрегатами в Україні є перенесення навантаження від існуючих ПСУ вхідною тепловою потужністю 50 МВт та більше до менш потужних. Крім того, можливо перемар- кування частини котлів на нову номінальну потужність з метою отримання ПСУ, вхідна теплова потужність якої буде менше 50 МВт, що виведе їх з-під дії директиви ЄС 2010/75/EU.


Дод.точки доступу:
Сігал, І.Я.; Сміхула, А.В.; Марасін, А.В.; Лавренцов, Є.М.; Домбровська, Е.П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Повышение эффективности работы котла ТПП-210А при переменных нагрузках и разных технологиях пылеподачи на горелки по результатам исследований процеса жидкого шлакоудаления [Текст] // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - № 2. - С. 49-55 : табл. - Библиогр.: с. 54-55 (5 назв)
Рубрики: Котли--Експлуатація
Анотація: Наведено результати досліджень роботи котла ТПП-210А, що спалює вугілля марки АШ, при традиційній і висококонцентрованій пилоподачі на пальники та впливу цих технологій на режим шлаковидалення. Визначено основні фактори і ступінь їхнього впливу на вихід рідких шлаків. Оцінено ефект використання технології висококонцентрованої пилоподачі на витрату подсвічуваного палива на котел.??Результати досліджень підтверджують доцільність переведення котла ТПП-210А на подачу пилу з високою концентрацією під тиском (ПВКт). Технологію ПВКт варто розглядати як спосіб поліпшення топкових режимів у топках, що спалюють низькореакційне паливо з рідким шлаковидаленням.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)