Михайленко, Дмитро.
    Ресурси теорії «раціонального злочину» в контексті протидії корупції в Україні [Текст] / Дмитро Михайленко // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2016. - № 6. - С. 160-165. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корупція--Кримінально-правова протидія
Кл.слова (ненормовані):
незаконне збагачення -- декларування недостовірної інформації -- кримінальний позов
Анотація: У статті в межах гіпотези, що нова модель кримінально-правової протидії корупції повинна зосереджуватись не на жорсткості покарання, а на вдосконаленні й ефективізації підстав кримінальної відповідальності за корупційні злочини, досліджується потенціал таких правових інструментів, як норми про незаконне збагачення (у формулі ст. 20 Конвенції ООН проти корупції) і декларування недостовірної інформації та інститут приватного кримінального переслідування осіб, які вчинили корупційний злочин, через кримінальний позов у контексті теорії «раціонального злочину». Обґрунтовується висновок, що зазначені інструменти є ефективним проти української корупції, оскільки вони суттєво підвищують ризик викриття корупційних діянь і притягнення до кримінальної відповідальності за їх вчинення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Третьяков, Дмитро.
    Кримінально-правова протидія злочину, передбаченого ст. 369 КК України [Текст] / Дмитро Третьяков // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 5. - С. 255-258. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корупція--Кримінально-правова протидія
Кл.слова (ненормовані):
запобігання корупції -- неправомірна вигода -- кримінальне право
Анотація: У статті проаналізовано деякі кримінально-правові аспекти протидії злочинам, пов’язаним із корупцією. Зазначено, що ця проблема розглядалася й у минулому, але форми боротьби із цим негативним явищем стосувалися переважно злочину одержання неправомірної вигоди. Наведено статистичні дані щодо таких злочинів, як надання та одержання неправомірної вигоди, зазначено, що вони мають значну тенденцію до зростання, набувають дедалі більшого розмаху і призводять до дезорганізації суспільного життя. Одним із основних чинників, що не дає змоги вести ефективну боротьбу з корупційними злочинами, є неготовність політичних сил суспільства і правоохоронних органів до безкомпромісної боротьби з ними.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)