Слободчикова, Ю. В.
    Форми недобросовісної конкуренції і методи її регулювання [Текст] / Ю. В. Слободчикова // Економіка та держава. - 2010. - № 2. - С. 92-94. - Бібліогр. с. 94 (12 назв)
Рубрики: Антимонопольна діяльність
   Конкуренція (екон.)

Анотація: Автором статті окреслено розв'язання практичних завдань захисту суб'єктів господарювання і споживачів від недобросовісної конкуренції. Акцентовано увагу на з'ясування сутності поняття "недобросовісна конкуренція". Розглянуто нагальну потребу формування адекватних методів регулювання недобросовісної конкуренції.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Стретович, О. А.
    Економічна сутність конкуренції [Текст] / О. А. Стретович // Економіка та держава. - 2010. - № 9. - С. 17-19. - Бібліогр. с. 19 (2 назви)
Рубрики: Конкуренція (екон.)
Анотація: Проведено аналіз основних факторів, що впливають на прибутковість роботи компанії. Проаналізовано сутність впливу менеджменту на основні фактори прибутковості компанії в умовах досконалої конкуренції. Розкрита економічна сутність конкуренції. Основа вільної конкуренції - перманентне вдосконалення технологій виробництва та управління компанією.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Павленко, А. В.
    Монополістичні структури в системі ринкових відносин [Текст] / А. В. Павленко // Економіка та держава. - 2011. - № 7. - С. 64-66. - Бібліогр. с. 66 (6 назв)
Рубрики: Монополії (підприємства)--ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
   Конкуренція (екон.)

Анотація: У статті розроблена класифікація монополістичних структур за рядом ознак та розглянуто основні причини монополістичної поведінки суб'єктів господарювання. Досліджена якісна оцінка змісту категорії монополії, її позитивний і негативний вплив на рівнях національної економіки, суб'єктів підприємницької діяльності, а також кінцевих споживачів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Єгорова, Г. А.
    Економіко-правові засади державного регулювання злиттів та поглинань: шляхи гармонізації вітчизняного та європейського досвіду [Текст] / Г. А. Єгорова // Економіка та держава. - 2016. - № 11. - С. 84-88. - Бібліогр.: с. 88 (11 назв)
Рубрики: Конкуренція (екон.)
   Антимонопольна діяльність

Анотація: У статті розкрито позитивні та негативні аспекти процесів злиття та поглинання, які обумовлюють необхідність державного контролю за концентрацією суб'єктів господарювання з метою захисту та розвитку добросовісної конкуренції. Надано характеристику діяльності Антимонопольного комітету України як державного регулятора інтеграційних процесів підприємств, зокрема розкрито мету, завдання функціонування органу в умовах євроінтеграції та основні інструменти здійснення контролю за концентрацією на ринках. Проведено порівняльний аналіз основних засад антимонопольного регулювання злиттів та поглинань України та ЄС - трактування сутності поняття "концентрація", порядок отримання дозволу на концентрацію, відповідальність за порушення норм конкурентного законодавства. Це дозволило сформулювати ключові напрями вдосконалення вітчизняного законодавства на шляху наближення його до європейських норм.





    Бусарєва, Т. Г.
    Конкурентоспроможність брендів у парадигмі економіки знань [Текст] / Т. Г. Бусарєва // Економіка та держава. - 2018. - № 6. - С. 64-67 : табл. - Бібліогр. с. 67 (6 назв)
Рубрики: Конкуренція (екон.)
Анотація: Актуальність проблеми підвищення конкурентоспроможності полягає в тому, що на початку ХХІ ст. конкуренція між міжнародними компаніями стає сильнішою як на регіональному, так і на міжнародному рівнях. Більш того, конкурентоспроможність стає ширшим поняттям. Якщо двадцять років тому конкурентну перевагу можна було забезпечити за рахунок високої якості товару та низької ціни, то сьогодні цього недостатньо. На сьогодні серед особливостей є її швидкопливність, і в ній постійно з'являються нові тренди, процеси, товари, послуги і взаємини. У зв'язку з цим, широкого поширення набуває термін інновації. Широке поширення цього явища накладає нові умови для підвищення конкурентоспроможності міжнародних компаній. Таким чином, виникає необхідність визначення особливостей конкурентоспроможної компанії в сучасних умовах за рахунок створення ефективно — діючих брендів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)