Маліков, В. В.
    Традиційна жнивна обрядовість у побутуванні звичаєво-правових відносин наймання [Текст] / В. В. Маліков // Народна творчість та етнографія. - 2010. - № 6. - С. 67-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землеробські звичаї і обряди--Українці
   Найманство--Землеробські звичаї і обряди

Кл.слова (ненормовані):
Обжинки -- Літні свята
Анотація: У статті висвітлено роль жнивних обрядів у звичаєво-правовому інституті наймитуванні. Жнивна обрядовість закріплювала традиційні норми в цій трудовій сфері, визначала відносини між наймитом і господарем та впливала на їхній соціальний статус

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Бежкович, А. С.
    Сбор урожая трав и хлебных злаков [Текст] / А. С. Бежкович // Народна творчість та етнологія. - 2015. - N 4(липень-серпень). - С. 42-53 : ил.
Рубрики: Землеробські звичаї і обряди--Українці
   Сільськогосподарські роботи--Техніка

   Звичаї і обряди--Збір урожаю

Кл.слова (ненормовані):
Збір урожаю -- Жнива -- Знаряддя для жнив -- Техніка в'язання й складання снопів
Анотація: Подано фрагмент з монографії "Землеробські знаряддя і праця українців (XVIII - перша половина XX ст.). Ця частина присвячена етнографічним особливостям збору урожаю - одному з головних відів робіт в щорічному сільськогосподарському циклі. На підставі відомої йому наукової літератури і власних експедиційних досліджень О. Бежкович звертається до питань еволюції та устрою знарядь для жнив, у тому числі серпа і коси, техніки в'язання й складання снопів, переходу до використання машинної техніки, а також до змісту деяких вірувань і обрядів, що пов'язані зі жнивами.