Губатюк, Р. С.
    Термическая обработка сварных соединений высокопрочных железнодорожных рельсов [Текст] / Р. С. Губатюк // Автоматическая сварка. - 2019. - № 2. - С. 51-60. - Библиогр. с. 58-60 (31 назва)
Рубрики: Залізничні рейки--Зварювання
   Зварні шви--Термічна обробка

Анотація: При будівництві високошвидкісних безстикових залізничних магістралей масово використовують високоміцні рейки, які зварюються різними способами. З появою високоміцних рейок з високим вмістом вуглецю особливої актуальності набула необхідність введення операції термічної обробки зварних стиків в цикл виготовлення рейкової пліті. Метою представленого огляду є аналіз проблем та прогноз перспектив сучасних технологій термічної обробки зварних стиків високоміцних рейок. Розглянуто різні способи термічної обробки, що застосовуються в промисловості. Проаналізовано різні схеми нагріву і охолодження зварного шва рейок і їх вплив на формування мікроструктури і механічних властивостей металу з’єднання. Огляд літературних даних показав, що при проведенні термічної обробки зварних стиків високоміцних рейок найбільш затребувана технологія нагріву струмами високої частоти з подальшим гартом головки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Вплив локальної термообробки на механічні властивості зварних з'єднань інтерметаліду системи TiAl, одержаного методом електронно-променевого зварювання [Текст] / Л. М. Лобанов [та ін.] // Автоматичне зварювання. - 2020. - № 9. - С. 36-41. - Бібліогр. с. 40 (14 назв)
Рубрики: Зварні шви--Термічна обробка
   Променеве зварювання

Анотація: В роботі досліджувалися зварні з'єднання інтерметалідного В-стабілізованого сплаву TiAl-Ti-44Al-5Nb-3Cr-1,5Zr (at. %). Заготовки інтерметаліду товщиною 3 та 10 мм були зварені методом електронно-променевого зварювання. З метою запобігання виникнення холодних тріщин в зварних з'єднаннях зразків алюмініду титану різної товщини проводили наступну післязварювальну локальну термообробку за допомогою електронного променя. Вказаний метод обробки є одним з найбільш привабливих для поліпшення структури зливку і зниження рівня залишкових зварювальних напружень, що, в свою чергу, значно підвищує механічні властивості сплаву. Для оцінки міцності зварних з'єднань були проведені випробування на статичний розтяг. Руйнування зразків відбувалося по основному матеріалу. В роботі наведено гістограми, на яких показані значення межи міцності (бв) зварних з'єднань, що були отримані при випробуванні на розтяг для зразків різної товщини з використанням локальної термообробки (ЛТО) і без неї. Показано, що застосування ЛТО сприяє підвищенню межі міцності зразків товщиною 3 та 10 мм у порівнянні зі зразками, які одержані без її використання. Крім того, значення цього показника для зварних з'єднань різної товщини, які одержані з застосуванням цього технологічного прийому, достатньо рівномірні. Проведений порівняний аналіз результатів випробувань на розтяг з результатами досліджень мікротвердості, який показав, що руйнування зразків проходило по зоні зниження механічних властивостей. Вивчено характер зламів різних частин зварного з'єднання, який підтвердив, що руйнування відбувається в зоні крихкої частини зразка. Відомо, що механічні властивості зварного з'єднання тісно пов'язані з його структурним станом. В процесі локальної термічної обробки в структурі з'являється додаткова B0 (В2) фаза, яка сприяє збільшенню пластичності матеріалу зварного шва.


Дод.точки доступу:
Лобанов, Л.М.; Асніс, Ю.А.; Піскун, Н.В.; Вржижевський, Е.Л.; Радченко, Л.М.
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗП (1)
Вільні: ЧЗП (1)




    Пантелеймонов, Є. О.
    Подвійна термічна обробка зварних стиків залізничних рейок [Текст] / Є. О. Пантелеймонов // Автоматичне зварювання. - 2020. - № 9. - С. 47-50. - Бібліогр. с. 50 (12 назв)
Рубрики: Зварні шви--Термічна обробка
Анотація: Приведено результати термічної обробки зварних стиків рейок Р65 із сталі К76Ф, виконаних контактним стиковим зварюванням. Показано, що після попереднього відпалу зварних стиків із подальшим прискореним нагрівом до температури термічної обробки та загартуванням поверхні катання рейки стислим повітрям змінюється мікроструктура металу зварних стиків, істотно зменшується розмір зерна, підвищується твердість по ширині зони термічного впливу і зменшується відхилення твердості металу по лінії з'єднання від рівня основного металу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Моделювання процесу індукційної термічної обробки зварних з’єднань з рейкових високоміцних сталей [Электронный ресурс] / Р. С. Губатюк [та ін.]. - Електрон. журн. // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 9. - С. 43-54
Рубрики: Зварні шви--Термічна обробка
Анотація: Вибір технологічних параметрів режиму процесу термічної обробки, що забезпечує отримання необхідних структурно-фазових перетворень зварного стику рейок, є досить затратним процесом, який вимагає проведення великої кількості експериментів із значними затратами енергетичних, часових, трудових та фінансових ресурсів. В статті запропоновано метод математичного і фізичного моделювання теплових процесів для визначення оптимальних параметрів термічної обробки зварного з’єднання рейок на модельних зразках на основі теорії подібності з урахуванням взаємопов’язаних властивостей і фізичних явищ з оригіналом дослідження. Отримані при реалізації даного методу рішення дають можливість суттєво скоротити ресурси при визначенні оптимальних режимів нагріву виробів з високоміцних вуглецевих сталей, зокрема, рейок. На основі масштабних коефіцієнтів критеріїв електромагнітної та теплової подібності розроблена математична модель індукційної системи для чисельного розрахунку розповсюдження електромагнітних та теплових полів. Застосовувався метод скінченних елементів, який є інструментом для сполучення інтегральних характеристик із значеннями векторних характеристик досліджуваних електромагнітних полів. Враховано залежність фізичних властивостей матеріалів від температури. В ході параметричного дослідження визначено параметри і конфігурацію системи «індуктор–виріб» та визначено просторово-часовий розподіл температурного поля в процесі моделювання термічної обробки. Отримані дані чисельного розрахунку повинні використовуватися при фізичному моделюванні відпрацювання режимів термічної обробки зразка і дозволять істотно скоротити кількість експериментів по визначенню впливу термічного нагріву на фазові перетворення і механічні властивості сталі в зоні зварного з’єднання.

Перейти к внешнему ресурсу: Губатюк Р.С. та ін

Дод.точки доступу:
Губатюк, Р.С.; Римар, С.В.; Прокоф'єв, О.С.; Костін, В.А.; Дідковський, О.В.; Антіпін, Є.В.