Ніколаєнко, Л. І.
    Порівняльно-історичні студії лексики на позначення емоцій групи "співчуття" в польській, російській та українській мовах [Текст] / Л. І. Ніколаєнко // Мовознавство. - 2019. - № 2. - С. 58-70. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Етимологія--Семантична еволюція--Слов'янські мови
Анотація: Статтю присвячено дослідженню етимології й розвитку семантики назв емоцій групи "Співчуття" в польській, російській та українській мовах. У статті зосереджено увагу на іменникових та дієслівних лексемах. Як свідчать етимологічні дані, номінація емоцій групи "Співчуття" у польській, російській та українській мовах відбувалася на основі праслов'янських форм *čuti, *žalь ≺ *gēl-, *bolĕti, *milъ, *srъdьсе, *stradati, *tŕpĕti, *ljutъ, *čestь. Більшість назв у порівнюваних мовах не має значних семантичних відмінностей в історичних та в сучасних словниках.





    Ніколаєнко, Л. І.
    Походження й семантичний розвиток назв заздрості в польській, російській та українській мовах [Текст] / Л. І. Ніколаєнко // Мовознавство. - 2019. - № 3. - С. 46-55. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Етимологія--Семантична еволюція--Слов'янські мови
Анотація: Стаття присвячена дослідженню етимології і розвитку семантики назв емоції заздрості в польській, російській та українській мовах. У статті зосереджено увагу на іменникових і дієслівних лексемах. Аналіз лексикографічного матеріалу дозволяє стверджувати, що з погляду діахронії назви заздрості в порівнювваних мовах розвивалися переважно у напрямку від полісемантичності до звуження і конкретизації семантики.