Маляренко, О. Є.
    Обґрунтування прогнозних обсягів потенціалу енергозбереження в укрупнених секторах економіки з урахуванням технологічних і структурних зрушень [Текст] / О. Є. Маляренко, Н. Ю. Майстренко, В. В. Станиціна // Проблеми загальної енергетики. - 2016. - Вип. 4. - С. 58-67. - Бібліогр.: с. 66-67 (11 назв)
Рубрики: Енергозбереження--Прогнозування
Анотація: Розглянуто суттєві зміни, що відбулись в економіці України за останні три роки. Уточнено прогноз ВВП на коротко-, середньо- і довгострокову перспективу за розробками провідних зарубіжних та українських інституцій. Розроблена нова прогнозна структура економіки на період до 2040 року, що відображає основні тенденції господарського розвитку країни. Проаналізовано загальний алгоритм визначення економічно доцільного потенціалу енергозбереження та структуру і обсяги споживання природного газу, вугілля та електроенергії в укрупнених секціях економіки та населенням. Запропоновано ефективні заходи з енергозбереження для енергоємних ВЕД. Обґрунтовано прогнозні макроекономічні показники та оцінено прогнозні обсяги економії вугілля, природного газу, електричної енергії до 2040 р. з визначенням технологічного і структурного потенціалів енергозбереження за видами економічної діяльності і окремими технологіями. Виявлено, що структурний фактор є більшим у споживанні електроенергії і приблизно однаково з технологічним впливає на споживання палива.


Дод.точки доступу:
Майстренко, Н.Ю.; Станиціна, В.В.




    Майстренко, Н. Ю.
    Особливості прогнозування рівнів енергоспоживання України при застосуванні різних прогнозних структур економіки [Текст] / Н. Ю. Майстренко, О. Ю. Богославська // Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 2. - С. 21-26. - Бібліогр. с. 26 (5 назв)
Рубрики: Енергозбереження--Прогнозування
Анотація: Досліджено вплив різних структур економіки України на рівень споживання енергоресурсів до 2040 р. з урахуванням потенціалу енергозбереження. Результати проведених розрахунків за консервативною та оптимістичною структурами розвитку економіки країни свідчать про необхідність значного збільшення обсягів енергоресурсів, необхідних для покриття попиту на них при реалізації програм розвитку вітчизняної промисловості, які викладені в Стратегії розвитку промислового комплексу України на період до 2025 р. Розвиток української економіки за оптимістичною структурою вимагає не тільки значного збільшення споживання електроенергії, але й збільшення обсягів палива для його виробництва, зміни структури генеруючих потужностей, а також обсягу інвестицій в будівництво нових та реконструкцію існуючих блоків електростанцій на викопних та відновлюваних видах палива, передавальних пристроїв та мереж, зростання транспортних потоків, які неможливо досягти в короткостроковій перспективі. Програма «Попит» прискорює розрахунки, надає можливість вибору будь-якого базового року, введення даних ВВП, ВДВ та обсягів спожитих ПЕР та розрахувати обсяги енергоресурсів на перспективу на необхідний термін та окремі види енергоресурсів незалежно по кожному виду палива, електро- та теплоенергії та ПЕР взагалі. На прикладі електричної енергії як найбільш універсального енергоносія за допомогою розробленої нової програми в середовищі Microsoft Access здійснено розрахунки обсягів попиту на цей енергоресурс з врахуванням структурних та технологічних зрушень та розроблено прогноз економічного розвитку та енергоспоживання укрупнених секції економіки України.


Дод.точки доступу:
Богославська, О.Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)