Бусарєв, Д. В.
    Структурна асиметрія світового енергетичного балансу [Текст] / Д. В. Бусарєв // Економіка та держава. - 2011. - № 11. - С. 111-113. - Бібліогр. с. 113 (15 назв)
Рубрики: Енергетичні палива
   Джерела енергії

Анотація: У статті розкривається аналіз структурної асиметрії світового енергетичного балансу та його причини. Особливу увагу акцентовано на перспективі розвитку традиційних енергоресурсів до 2030 року.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Садовский, Д. Ю.
    Получение топливных дисперсных систем на основе природных углей и низших спиртов [Текст] / Д. Ю. Садовский, Д. П. Савицкий, Т. А. Пахарь // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2013. - № 3. - С. 5-10 : табл., рис. - Библиогр. с. 10 (14 назв.)
Рубрики: Енергетичні палива
Анотація: Авторами статті наведені переваги використання сивушного масла як дисперсного середовища для спиртовугільних палив.


Дод.точки доступу:
Савицкий, Д.П.; Пахарь, Т.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Чукаєва, І. К.
    Державна підтримка розвитку енергетичної інфраструктури [Текст]. / І.К. Чукаєва // Формування ринкових відносин в Україні. - 2016. - № 9. - С. 128-132. - Бібліогр.: с. 131-132 (7 назв)
Рубрики: Енергетичний потенціал
   Енергетичні палива

Анотація: У статті розглянуто можливості державної підтримки енергетичної інфраструктури України в сучасних економічних умовах. Зокрема, проаналізовано форми державної підтримки систем забезпечення вуглеводнями.





   
    Общие принципы переработки отходов с извлечением их энергетического потенциала на основе плазменных технологий. 2. Газификация иловых осадков станций водоочистки [Текст] / В.А. Жовтянский [та ін.] // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2016. - № 3. - С. 25-42. - Библиогр. с. 39-40, 41-42 (27 назв.)
Рубрики: Енергетичні палива
Анотація: Роботу присвячено розвитку технологій переробки небезпечних вуглецевмісних відходів, у першу чергу, мулових осадів станцій водоочищення із застосуванням плазмових джерел енергії. Ставилася задача розширення перспектив їхнього використання на основі можливості комерціалізації запропонованих технологій. Відповідно до термодинамічного підходу, запропонованого в першій частині цієї роботи, виконано оцінки продуктивності та енергетичної ефективності таких установок газифікації в залежності від потужності використовуваних плазмотронів. Показано, що в стехіометричному з точки зору виробництва синтез-газу режимі енергетичні витрати на здійснення процесу газифікації близькі до рівня енергії від одержуваного синтез-газу. Це створює хороші передумови для високої енергетичної ефективності процесу переробки різних відходів близького складу в умовах мобільних установок, оскільки практично виключається необхідність залучення додаткових джерел енергії. У режимі додаткового введення в процес газифікації кисню витрати синтез газу на власні потреби установки складають близько З0 %. Частина, що залишилася, може використовуватися для виробництва електричної енергії зовнішнім споживачам, що буде сприяти комерціалізації розробки. Таким чином, в запропонованому варіанті технологія переробки відповідає загальній ідеї значної кількості публікацій у світовій літературі, відомій як Waste to Energy.


Дод.точки доступу:
Жовтянский, В. А. ; Орлик, В. Н.; Петров, С. В.; Якимович, М. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Білан, Т. Р.
    Безпекові аспекти балансу вуглецевмісних палив в умовах становлення новітніх схем паливозабезпечення в Україні [Текст] / Т. Р. Білан, М. І. Каплін // Проблеми загальної енергетики. - 2016. - Вип. 4. - С. 23-29. - Бібліогр.: с. 29 (4 назви)
Рубрики: Енергетична безпека
   Енергетичні палива

Анотація: Надано оцінки стану енергетичної безпеки при постачанні вуглецевмісних палив за обсяговими критеріями на основі подання системи паливозабезпечення в трипаливній економіко-математичній моделі виробничого типу. Наведено результати розрахунків потоків газу, вугілля, нафти та нафтопродуктів та відповідні рівні критеріїв енергетичної безпеки в умовах суттєвої перебудови традиційних схем паливозабезпечення країни. Показано, що врахування обмежень енергетичної безпеки на етапі розрахунку обсягів надходження палив може генерувати суперечливі з точки зору економічної доцільності схеми постачання.


Дод.точки доступу:
Каплін, М.І.




    Мисак, Й. С.
    Дослідження процесу газифікації деревної біомаси у суцільному шарі [Текст] / Й. С. Мисак, С. С. Лис // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2017. - № 4. - С. 14-20. - Библиогр. с. 18, 20 (12 назв.)
Рубрики: Енергетичні палива
   Біомаса--Використання

Анотація: Технологія газифікації деревної біомаси є актуальною задачею, вирішення якої дасть змогу створити екологічно чисте джерело енергії, яке є альтернативою спалюванню викопних палив та газифікації вугілля. Вона дає змогу вирішити проблеми екологічної утилізації промислових та побутових відходів деревини, отримання дешевої енергії та покращення екологічного стану довкілля. На основі аналізу теоретичних положень та експериментальних досліджень доведено можливість перероблення деревини під час газифікації у газогенераторі з суцільним шаром на газоподібне паливо з нижчою теплотворною здатністю у 1,5 рази більшою, ніж у газоподібного палива, отриманого іншими газогенераторами такого типу. За результатами експериментальних досліджень отримано регресійні залежності теплоти згоряння синтез-газу під час газифікації низькосортних палив від фракційного складу палива, кількості повітря, висоти шару палива. Одержані рівняння регресії можуть бути основою для проведення досліджуваного процесу та раціонального керування ним. Маючи рівняння залежності вхідних факторів від вихідного параметра, можна прогнозувати всі можливі значення параметра оцінки досліджуваного процесу за будь-яких значень факторів, що знаходяться між верхнім та нижнім рівнями.


Дод.точки доступу:
Лис, С.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Використання програми «SPROS» для прогнозування попиту на енергетичні ресурси [Текст] / А. І. Спітковський [и др.] // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - № 2. - С. 5-13 : табл. - Бібліогр.: с. 13 (2 назви)
Рубрики: Енергетичні палива
   Електроенергія--Споживання--Прогнозування

Анотація: У роботі представлено структуру, принцип роботи та інтерфейс розробленої нової комп’ютерної програми «SPROS», яка дозволяє швидко провести обчислення рівнів прогнозного попиту на всі види палива та енергії із застосуванням методу комплексного прогнозування для різних груп споживачів на вибраних ієрархічних рівнях побудови економіки. Розроблена програма дозволяє виконати узгодження прогнозів споживання енергоресурсів на основі прогнозів TOP- та DOWN-рівнів, виконаних різними методами за різними показниками енергоефективності з урахуванням обчислених окремо потенціалів енергозбереження від структурних і технологічних зрушень в економіці, та отримати розрахунки рівнів прогнозного попиту на енергоресурси для різних рівнів побудови економіки з високим ступенем збігання.


Дод.точки доступу:
Спітковський, А.І.; Маляренко, О.Є.; Майстренко, Н.Ю.; Станиціна, В.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Каплін, М. І.
    Балансово-оптимізаційна модель взаємодії енергетики з паливними галузями ПЕК України з урахуванням європейських екологічних норм [Текст] / М. І. Каплін, В. М. Макаров, Т. Р. Білан // Проблеми загальної енергетики. - 2018. - № 1. - С. 5-11
Рубрики: Енергетичні палива
Анотація: Для вирішення задач оптимізації взаємоузгодженого функціонування енергетики і паливних галузей ПЕК України розроблено балансово-оптимізаційну модель виробничого типу. Модель відрізняється від відомих можливостями співставлення рівнів розвитку паливно-енергетичних секторів економіки з метою гарантованого задоволення вимог енергетичної безпеки держави. Виробництво паливних ресурсів галузями ПЕК, а також їх використання об'єктами генерації електричної і теплової енергії представлено в моделі в межах єдиного підходу технологічними способами Л.В. Канторовича, що забезпечило можливості отримання взаємоузгоджених обсягів потреби на паливо в задачах прогнозування розвитку енергетики. Застосування технологічного способу багатопродуктової моделі виробничого типу дозволило врахувати утворення забруднювачів оточуючого середовища, як побічних продуктів технологій виробництва електричної і теплової енергії, що надає можливості оцінки заходів, спрямованих на поступове досягнення екологічних норм європейського законодавства.


Дод.точки доступу:
Макаров, В.М.; Білан, Т.Р.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)